Epiloog is af, nu nog even de rest van het boek 66 Ik noem mezelf een Zeeuws meisje met Surinaamse roots, opgegroeid met twee culturen WALCHEREN 35 Koopzondag Antwerpen opgeleukt Vrienden van II I) VERSE DJ'S stand-up k comedians Het Arsenaal: Vlissingen De inmiddels in Rotterdam woon achtige Vreeke heeft het geld via een crowdfundingsactie op de website Voordekunst.nl ingeza meld. Donateurs konden alleen de omschrijving lezen van de ro man, die wordt aangevuld met liedjes en gedichten. „Daardoor raakten al veel mensen enthou siast", zegt de schrijfster. „Het boek is ook al geaccepteerd door de Rotterdamse uitgeverij 11." In het boek beschrijft Vreeke hoe haar Surinaamse opvoeding is doorgegeven van generatie op ge neratie. Het verhaal begint bij haar voorouder Morowa, die sla vin was op een plantage in Surina me. Via tien generaties, de ma- triarchen van de familie, komt ze uiteindelijk uit bij haar dochter. Het idee ontstond op de begrafe nis van haar oma. Daar ontmoette Vreeke een nicht die bezig was een stamboom van haar familie te maken. Dat was voor haar aanlei ding het boek te gaan schrijven. „Ik merkte dat een gedeelte van mijn geschiedenis aan het ver dwijnen is. Ik wil die geschiede nis in stand houden, daarom ben ik begonnen om onderzoek te doen naar mijn familie. Zo kwam ik naar verloop van tijd bij mijn voorouder Morowa uit." Ze had al schrijfervaring. „Ik heb al een managementboek geschre ven en diverse korte verhalen, blogposts en columns. Ik heb dus ervaring, maar het is vooral vak technisch wat ik heb geschreven." In De Matriarch wil Vreeke be schrijven hoe ze haar eigen identi teit heeft opgebouwd. „Ik noem mezelf een Zeeuws meisje met Su- rinaamse roots. Ik ben opgegroeid met twee culturen. Zo ging ik vroeger naar technofeesten in Zee land. Ik werd toen raar aangeke ken. Maar dat is waar ik van hou. Dat ik van Surinaamse afkomst ben, betekent niet dat ik alleen sal sa en merengue leuk vind. Zulke vooroordelen wil ik belichten in het boek. Verder vind ik Michiel de Ruyter bijvoorbeeld een held, maar ik ben ook trots op een vrouw als Morowa." Nu de crowdfundingsactie is afge lopen kan Vreeke vooruit gaan kij ken. Ze moet op 1 juni het manu script inleveren bij de uitgever. Begin september hoopt ze dat het boek in de winkel ligt. Ze twijfelt nog tussen een presentatie in Am sterdam, Rotterdam of Vlissin gen. „Maar dat is voor later, eerst moet ik het boek afkrijgen." Rondleiding over thema mottekasteel Terra Maris in Oostkapelle houdt morgen van 14.00 tot 15.30 uur de rondleiding 'Er was eens een mottekasteel!' Mottes waren kastelen die op heuvels lagen. Belangstel lenden hebben toegang na het betalen van de en treeprijs voor het museum. Aanmelden via formulier op www.terramaris.nl onder de rubriek te doen/activiteiten agenda of via 0118 582620. Theaterdienst in kerk De Hoeksteen In kerkgebouw De Hoek steen aan de Roozenburg- laan in Middelburg wordt morgen een Welkomdienst gehouden. Het is een thea terdienst, waarin Remy van Keulen voorgaat. De samenzang begint om 18.45 uur en wordt begeleid door Eddy van den Akker. De dienst begint om 19.00 uur. Voor meer informatie: www.welkomdienst.nl Gert Kooman treedt op als gastexposant Kunstenaar Gert Kooman uit Zierikzee exposeert mor gen bij Atelier Riet Wullems aan de Vlissingsestraat in Middelburg. Kooman maakt olieverfschilderijen van on der meer landschappen, mensen, portretten en stille vens. De expositie is open van 13.00 tot 17.00 uur tij dens de kunst- en cultuur route in Middelburg. Koren treden op in Moriakerk Exaudi uit Westkapelle geeft vandaag een gezamen lijk optreden met de koren Happiness uit Goes, Or Ta- mim uit Terneuzen en Inspi ration uit Middelburg. Dit 'Somebody Cares'-con- cert wordt gegeven in kerk gebouw Moria aan de Markt in Westkapelle. Het pro gramma vermeldt ook sa menzang. Aanvang 19.30 uur. ANTWERPEN - Bezoekers van de maandelijkse koopzondagen in Antwerpen, worden vanaf mor gen ook getrakteerd op amateur kunst. De acts hebben elke maand een ander thema. Morgen is dat innovatie. Antwerpse win keliersverenigingen kunnen zelf kunstenaars boeken via kunste naarsbroedplaats Fameus, en de acts in en rond de winkel laten op treden. Meer info en tickets: www.lionslentefeest.nl ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Leontine Vreeke wil in De Matriarch beschrijven hoe haar Surinaamse opvoeding van generatie op generatie is doorgegeven, foto Joep Bovendeaard door Remi Mesu ROTTERDAM - Alleen de epiloog is af. Desondanks is er negentiendui zend euro opgehaald om een com pleet boek uit te geven. Als ze dus de rest op papier krijgt, verschijnt na de zomer het boek De Matriarch van Leontine Vreeke uit Vlissingen. Leontine Vreeke OOSTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG WESTKAPELLE Uit het exploot d.d. 19-02-2015 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Margaretha Hessing en Gerard Jan Filius, beiden wonend te Vlissingen, is gedagvaard Martin van Kogelenberg, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 27-05-2015 om 10.00 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de kantonrechter van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, zittingsplaats Middelburg, alsdan en aldaar zitting houdend aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg, om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding, dan wel om voor deze laatste datum een schriftelijk antwoord in te dienen ter griffie van genoemd gerecht. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35