Kans op doorstart voor kledingzaak Peter Christ m jjfrfj Brede school ook niet aan Bermweg Beweegpad Griffioen houdt oudere wijkbewoners in goede conditie "'«I L- 34 WALCHEREN 66 Je moet je gezond verstand in dit soort situaties gebruiken Inwoners gemeente Vlissingen ontvangen foutieve stempassen Provincie bereid milieuvergunning voor kunstmestproducent in Sluiskil te versoe pelen tot opening van schonere fabriek. Peter Christ verkoopt al tientallen jaren kleding in Middelburg. Ge neraties Middelburgers en Wal- chenaren groeiden op met de win kel, waar zij hun spijkerbroeken kochten. Christ had winkels op meerdere plekken in de stad. Zo had hij achtereenvolgens zaken aan de Korte Geere, de Lange Vie- le, de Lange Delft en laatstelijk de Nieuwe Burg. Donderdag werd het faillissement uitgesproken door de rechtbank in Breda en de winkel aan de Nieuwe Burg was sindsdien dicht. Curator Folkert Hiemstra van Van Boven advocaten in Middelburg behandelt het faillissement. Vol gens Hiemstra wordt met 'een on dernemer in de kledingbranche' gesproken over een overname van de kledingzaak. Over wie dat is, doet hij geen mededelingen. „Er is iemand die de zaak zo snel mogelijk wil heropenen. Liefst dit weekeinde al, maar dat zal niet meer lukken. Er moet ook nieuwe voorraad de winkel in en daar voor is de tijd te kort. Het zal eer der ergens volgende week zijn dat de zaak open kan. Dat gebeurt dan onder dezelfde naam. Ook Peter Christ zelf zal er een rol in vervullen, want hij is toch een be langrijk gezicht voor de winkel", zegt de curator. Voordat een doorstart kan slagen, moet overeenstemming worden bereikt met de verhuurder van de winkelruimte. „Want een nieuwe eigenaar zal niet net zo veel huur willen betalen. De huurprijs is zo als voor meer winkeliers in de bin nenstad juist een probleem, om dat ze die niet meer kunnen beta len. Grote ketens vallen om, dan is het niet verwonderlijk dat ook kleine zelfstandigen het niet meer kunnen volhouden", stelt Hiemstra. De hoge huurprijs voor het vorige pand aan de Lange Delft was voor Christ onder meer reden zijn win kel drie jaar geleden te verhuizen naar de Nieuwe Burg. Onlangs zei hij in de PZC dat die stap niet al leen positief was, omdat op de nieuwe plek minder aanloop was. makelaar» Succes in huis SLUISKIL - Kunstmestfabriek Yara mag van de provincie tot en met 31 december 2017 ruim twee keer zoveel ureumstof uitstoten als nu is toegestaan. Het dagelijks provin ciebestuur gunt Yara daarmee de tijd om de productiecapaciteit vol ledig te blijven benutten én een nieuwe, schone fabriek voor de productie van kunstmestkorrels te bouwen. De uitstoot moet na de opening van deze fabriek, in elk geval eind 2017, aanzienlijk omlaag. Een gemakkelijk besluit was het niet voor Gedeputeerde Staten. De milieuproblemen rond de in middels failliete fosforproducent Thermphos in Vlissingen-Oost liggen nog vers in het geheugen. „Maar", stelde gedeputeerde Ben de Reu gistermidddag op een bij eenkomst in Sluiskil, „bij Therm phos ging het om de uitstoot van (het giftige) dioxine. Dan praat je over een heel andere stof dan die Yara uitstoot." Yara brengt te veel ureumstof in de atmosfeer. Het bedrijf mag sinds 2008 55 milligram ureum stof per kubieke meter lucht uit stoten. Door uitbreiding van de productiecapaciteit met een in 2011 in gebruik genomen fabriek wordt die norm overschreden. Ook speelt mee dat Yara Sluiskil heeft afgesproken meer ammoni ak in eigen huis te verwerken om het aantal risicovolle ammoniak- transporten op de Westerschelde terug te dringen. In de nieuwe mi lieuvergunning die de provincie aan Yara wil geven, staat als maxi mumnorm de uitstoot van 120 milligram ureumstof per kubieke meter lucht. Na ingebruikname van de nieuwe fabriek gaat deze norm omlaag naar 30 milligram. De landelijke Inspectie voor Leef omgeving en Transport heeft op basis van Europese regels negatief geadviseerd over de tijdelijke ver ruiming. „Je moet je gezond ver stand in dit soort situaties ook kunnen gebruiken", reageerde De Reu. „Uit onafhankelijke onder zoeken is gebleken dat ureumstof geen gezondheidsrisico's geeft. En Yara is bereid te investeren in milieuvriendelijkere productie." De nieuwe fabriek kost 170 mil joen euro. Yara krijgt overigens ook de plicht onderzoek te doen naar de (onverwachte) uitstoot van am- moniumzout bij de productie van kunstmestkorrels. Dit moet 1 de cember af zijn. Dorpsraden kre gen gistermiddag in Sluiskil voor lichting door de provincie en Yara over de nieuwe milieuvergun ning. Kritiek was er niet te horen. De ontwerp-vergunning ligt van af woensdag ter inzage. Iedereen heeft dan zes weken de tijd om of ficieel te reageren. Het probleem speelt niet alleen in Vlissingen. Alle gemeenten die van de softwareleverancier ge bruik maken, ervaren overlast. Een woordvoerder van het bedrijf laat weten dat het geen andere Zeeuwse gemeenten betreft. Door de fout zijn naar 37 adressen foute stempassen opgestuurd. Dat kwam aan het licht, doordat enke le ontvangers zich bij de gemeen te meldden. De fout is gistermiddag verhol pen zodat de foute passen her steld worden. Wie een verkeerde pas heeft ontvangen, krijgt van de gemeente een excuusbrief en een nieuwe stempas. De Bermweg valt binnen de nor men van lucht en fijnstof, maar buiten de normen van geluid. Er is te veel lawaai van auto's en trei nen om een nieuw schoolgebouw voor de Burcht-Rietheim en de Tweemaster/Kameleon te bou wen. Meer is er nog niet over te zeggen, laat onderwijswethouder Dick Verboom via zijn voorlichter weten. Hij gaat in gesprek met be trokkenen, om een nieuwe locatie te bewerkstelligen. De zoveelste, want eerder werden de locaties Karolingenburcht, Oranjeplein en Kromwegesingel terzijde geschoven. Cees Corstan- je van Archipel Scholen, waaron der Tweemasters-Kameleon valt, is dan ook 'teleurgesteld'. „Denk aan al die kinderen, al die teamle den die al jaren verwachten dat er een nieuwe school komt. En dan is er eindelijk een plek uitgekozen waar die moet komen en dan gaat het wéér niet door." Hoeveel jaren zijn we nu bezig, vraagt Corstanje zich hardop af. „Ik weet het niet eens meer." Toch schuift Archipel 'vol vertrou wen' aan tafel bij de Vlissingse on derwijswethouder. „Ik weet dat de wethouder en zijn voorgangers er alles aan doen om het voor el kaar te krijgen. Goed onderwijs blijft voorop staan, en daarmee is niets mis. We zullen weer in ge sprek moeten om alle plussen en minnen te tellen. Maar waar de school nu moet komen? Niet op een van de eerder genoemde loca ties in elk geval. Het zal een nieu we locatie moeten zijn. Maar waar, ik heb echt geen idee." Vandaag: Beweegpad Griffioen. Wie doen het? Het idee komt van een groep wijkbewoners, onder wie Jos van Hees, Marien Boon man en Ans van Nieuwenhuijze. Wat is het? Het beweegpad is een route door de wijk met her en der mogelijkheden om oefeningen te Lange Jan Awards doen. Het heeft drie routes, elk met een uitwijklocatie voor slecht weer en een plek om bij te kletsen bij een kopje koffie. Wat doet het? Ouderen uit hun iso lement halen, zorgen dat ze bui ten komen en meer zelfredzaam worden door te bewegen. De ouderen lopen in groepjes van acht onder begeleiding van een fy- sio- of ergotherapeut langs de vijf tig beweegelementen. Ook voor kinderen is de route aantrekkelijk gemaakt; opa en kleinkind samen op stap. Meer info? www.griffioende- wijk.nl en www.groendichter- bij .nl/beweegpadgriffioen. De andere kanshebbers zijn: Stich ting City Seeds; Stukafest Middel burg; Buur4Middelburg, Mamaca fé Middelburg, Repair Café Mid delburg, Stichting Chocolate Lo vers, Stichting Zeeuws Mamma, Rouwcafé Omarm. door Maurits Sep MIDDELBURG - De bekende Middel burgse kledingzaak Peter Christ is failliet. Volgens de curator is een doorstart in de maak waardoor de zaak volgende week weer open zou kunnen onder dezelfde naam en met een plek voor de naamge ver van de zaak, Peter Christ zelf. Kunstmestfabriek kan jaren vooruit 10 JAAR Ravelijn 16 Oost-Souburg M2makelaars.nl In rustige "Koopmansvoetpadwijk" door Harmen van der Werf Ben de Reu, gedeputeerde Gelijkvloerse woning Ruime garage en berging 4 Riante werkkamer 4 Woonprogr. beneden 4 Grote, zonnige tuin 4 Instapklaar 4 Tuingerichte serre 4 Gedeeltelijke vloerverw. Vraagprijs 299.000,- k.k. door Wendy.Wagenmakers. door Remi Mesu VLISSINGEN - Door een fout bij soft wareleverancier Procura hebben 37 adressen in Vlissingen foutieve stempassen voor de Provinciale Sta- ten-en Waterschapsverkiezingen ontvangen. Op de passen staan ver keerde persoonsgegevens. OOST-SOUBURG - Ook aan de Berm- weg in Souburg komt geen brede school. Dat is de voorlopige uit komst van het onderzoek dat de gemeente Vlissingen door een ex tern bureau naar de locatie heeft la ten verrichten. door Maurits Sep MIDDELBURG - Negen initiatieven in Middelburg maken kans op de PZC Publieksprijs voor het beste vrijwil- ligersinitiatief. De prijs wordt op 14 april uitgereikt. De komende da gen worden de kanshebbers be licht. Stemmen kan vanaf 2 maart. www.pzc.nl/langejanawards en www. Iangejanawards.welzijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34