Gratis parkeerterrein Veere kost ruim 2 ton 66 Als het niet lukt jonge veteranen bij de Veteranendag te betrekken, sterft die uit Links, rechts, niet rechtdoor 32 WALCHEREN OUD-STRIJDERS Organisaties van veteranen praten vandaag over toekomst en nieuwe opzet Zeeuwse Veteranendag. Brug Goes ondergaat noodreparatie Eis langere tbs Praten over herbouw kerk Hoek incestpleger De gemeente heeft daarvoor een stuk grond bij de tennisbanen naast het oude voetbalveld aange kocht. Daar komt een verhard par keerterrein dat het hele jaar te ge bruiken is. De bezwaren vanuit het stadje richtten zich met name op de ligging van het terrein, te ver van het centrum af. De ge meente verklaart echter dat er dichterbij het hart van het stadje geen ruimte beschikbaar is voor de aanleg van een een dergelijke voorziening. Achter het nieuwe parkeerterrein ligt een onverhard overloopter rein. Dat krijgt een facelift, onder meer met nieuwe beplanting. De skatebaan op het overloopterrein wordt verplaatst naar de achter kant van het grasveld. Daardoor komt het iets verder van de omlig- KEERSLUISBRUG gende woonhuizen te liggen. De gemeente legt een verhard pad van betonnen platen naar de nieu we baan toe. De parkeerplaatsen bij de tennisbanen worden even eens onder handen genomen. De huidige ingang naar het over loopterrein loopt vlak langs een woonhuis. Dat wordt een pad voor fietsers en wandelaars. De entree naar het parkeerterrein ver schuift in noordelijke richting, verder naar het stadje Veere. Het nieuwe terrein krijgt een landelij ke inpassing door de aanleg van een grondwal en beplanting. Zo wel het nieuwe parkeerterrein als het overloopterrein worden aange sloten op het elektronisch verwijs systeem voor het stadje, dat per 1 april moet functioneren. Het college van b en w buigt zich volgende week over de hotelpas, waarmee hotels parkeerkaarten voor hun gasten kunnen krijgen. De gemeente wilde de pas afschaf fen maar stuitte op fors verzet van de horecaondernemers. Zij waren ook fel tegen tegen het jaar- rond heffen van parkeergeld. De gemeente zag zich genoodzaakt dat plan een jaar uit te stellen. MIDDELBURG - Vers bloed hebben ze nodig. Dat weten de oude strijdmakkers in Zeeland al jaren. Wat de Bond van Wapenbroeders in tien jaar niet is gelukt, moet een nieuw bestuur toch weer pro beren: meer jonge veteranen be trekken bij de Zeeuwse Vetera nendag. Zolang de ouderen hun krans maar kunnen leggen bij het Indiëmonument op het Abdij plein en hun défilé naar de Markt behouden. Sjaak Duine is de nieuwe voorzit ter van de Stichting Zeeuwse Ve teranendag. De kolonel-bui- ten-dienst woont in Breda, is ge boren in Kamperland (1954) en is uitgezonden naar Libanon (1980/1981) en Bosnië (1997/1998). Daarmee behoort hij al tot de cate gorie 'jonge' veteranen. Vandaag legt hij aan de veteranen- verenigingen voor hoe hij de toe komst ziet. „Ik heb geen plan voor een revolutie, de Veteranendag wordt niet meteen heel anders. Dit jaar zal die hetzelfde verlopen als voorgaande jaren. Maar ik wil ook doorspreken hoe snel we kun nen en moeten schakelen." Want, benadrukt Duine: „Als het niet lukt jonge veteranen erbij te be trekken, sterft het vanzelf uit. Dan is er over tien jaar geen Zeeuwse Veteranendag meer." De details van zijn ideeën wil hij de dag voor de bijeenkomst met de oude veteranen niet prijsge ven. Verandering ligt immers ge voelig. Dat blijkt wel uit de reac tie van John Kouters, vice-voorzit- ter van de AVOM Zeeland (de al gemene vereniging voor perso neel van de Koninklijke Marine). Dat de opzet van de Veteranen dag mogelijk gaat veranderen, heeft al tot onrust geleid. Kouters: „Duine wil er meer Unifillers bij halen en met jonge veteranen ver der. Maar wij doen het op onze wijze: een kranslegging, een défi lé en een presentatie op de Markt, daarna een biertje en dan naar huis." Veel verandering is inderdaad niet mogelijk, vindt ook voorzit ter Tiede van de Guchte van de Bond van Wapenbroeders in Zee land. „Wij hebben het tien jaar ge- organiseerd en het programma ligt wel vast. Als er te veel gaat veranderen, zullen de ouderen niet meer komen, veronderstel ik. Maar goed, Duine moet het maar in de groep gooien en dan horen we de reacties wel." Van de Guchte beseft wel dat de aanpak van de Veteranendag 'an ders' moet. „Er moet geprobeerd worden om die jonge veteranen er eindelijk meer bij te krijgen. Wij hebben het geprobeerd en ons is het niet gelukt. Jonge vete ranen lopen niet door de stad met mensen van 70 of 80. Misschien dat Duine als Unifiller meer jon geren weet aan te spreken. Dat zou al helpen." Sjaak Duine erkent dat de speel ruimte klein is, maar weet ook dat 'geleidelijke verandering op termijn' noodzakelijk is. „Het aan tal oude veteranen neemt dras tisch af. Tegelijkertijd zie ik in het hele land dat jonge veteranen nog niet bezig zijn met reünies en ve- teranendagen. Als deelnemer en toeschouwer zag ik een paar jaar geleden al bij de Zeeuwse Vetera nendag dat de jongeren een grote re rol moeten krijgen. Daar moe ten we snel mee aan de slag. Maar, we willen ook zo lang mo gelijk op gepaste wijze gesneuvel de veteranen herdenken." Want het succes van de Zeeuwse Veteranendag wordt bepaald door drie elementen, zegt Duine: „De maatschappij die respect betoont aan de veteranen, een défilé waar bij we onszelf kunnen presente ren, en de saamhorigheid tussen de veteranen onderling." Juist dat laatste wordt met veran deringen in de Zeeuwse Vetera nendag op de proef gesteld. GOES - De ophaalconstructie van de Ringbrug in Goes wordt dins dagavond tijdelijk gerepareerd. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om een las- werkzaamheden waarmee scheur tjes in het metaal worden her steld. Daarmee stabiliseert de si tuatie, zodat de beschadiging niet groter wordt. Een permanente op lossing moet voor het vaarseizoen worden uitgevoerd. MIDDELBURG - De officier van justi tie in Middelburg heeft de recht bank gevraagd de tbs met dwang verpleging die de 70-jarige Vlis- singer Hendrik van den H. in 2001 werd opgelegd met één jaar te ver lengen. Van den H. werd schuldig bevonden aan ontucht en sek sueel misbruik. Het misbruik met een van zijn kleinkinderen werd gepleegd tussen 1991 en 1993. Toen dat uitkwam, beloofde Van den H. beterschap en bleef het en kele jaren rustig. Daarna vergreep hij zich aan twee andere kleinkin deren. De man werd ook veroor deeld voor ontucht en het hebben van gemeenschap met zijn doch ter. Daaruit is een dochter gebo ren. Uitspraak over twee weken. HOEK - De dorpsraad en de Protes tantse gemeente in Hoek hebben de handen ineengeslagen. Ze hou den komende woensdag gezamen lijk een informatiebijeenkomst over de herbouw van de op 1 ja nuari afgebrande Protestantse kerk. Tijdens de bijeenkomst wor den voorlopige herbouwplannen gepresenteerd. Bezoekers kunnen reageren. De vergadering begint om 19.30 uur in het dorpshuis. Vrijstaand wonen in Kamperland voor €169.000,-v.o.n. 0113-37 24 74 R u ite r p I aat makeiaard ij VEE RW EG Strijdplan voor voortbestaan veteranendag door Annemarie Zevenbergen VEERE - Ondanks weerstand vanuit het stadje Veere, legt de gemeente toch een gratis parkeerterrein aan voor minimaal 74 plaatsen aan de Veerseweg. Het college van burge meester en wethouders wil daar 241.150 euro voor uittrekken. door Maurits Sep Sjaak Duine, voorzitter VLISSINGEN - Het verkeer in Vlissingen kan voorlopig niet rechtdoor over de Keersluisbrug. Wegens onderhoud staat de brug een maand open. Auto's wor den omgeleid over de Sloebrug. Fietsers en voetgangers hoeven geen omweg te maken om aan de overkant te komen, zij kunnen over de Binnenkeersluis. Vanaf 27 maart kan er weer rechtdoor gereden worden, foto Ruben Oreel Bent u geïnteresseerd? Bel naar: Of bekijk: www.veerwegkamperland.nl Recent opgeleverd M2makelaars.nl 10 JAAR Thorbeckelaan 36 Vlissingen Op een heerlijk rustige locatie gelegen bungalow met volledig gelijkvloers woonprogramma. Na enkele aanpassingen is dit een heerlijk woonhuis op een groot perceel eigen grond (636 m2). WliMA jjfij Vraagprijs 289.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32