Werk uit liefde voor dieren én mensen WERKEN 21 In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen over zijn of haar werk. Wat is het voor werk en wat is de grootste uitdaging? Van daag: dierenarts Jacqueline Oostenbrug-Verspuij. foto Lex de Meester Waaruit bestaat uw werk? Tijdens het spreekuur onderzoek en be handel ik zieke dieren. Dat zijn meestal honden, katten, cavia's, ratten, konij nen... dat soort dieren. Maar kippen en ander pluimvee wil ook nog wel eens voorbij komen. Daarnaast doe ik ook operaties. Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? Als klein meisje had ik jeugdastma. Daardoor mocht ik vaak niet naar school. Mijn moeder was dierenartsas sistente, en zij nam me dan mee naar haar werk. Dan zat ik daar urenlang op een stoeltje, en ik mocht ook helpen: pillen tellen en in een zakje doen en zo. Die dierenarts had zo veel liefde voor dieren en ook voor mensen. Toen ik dat zag, dacht ik: dat wil ik ook doen. Waar haalt u de meeste voldoening uit? Het geeft een goed gevoel als klanten blij en tevreden weggaan, of als dieren niet bang zijn en graag naar ons toe ko men, en natuurlijk als ze beter worden. Ik heb niet de illusie dat ze per se door mij beter worden, maar je geeft ze wel een zet in de goede richting. En een euthanasie die rustig en vredig ver loopt, met instemming van alle par tijen, dat geeft ook voldoening. Hoe zwaar dat ook is. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Dat is de combinatie van contact met dier en eigenaar. Als er kinderen mee komen, bijvoorbeeld met een konijntje, dan ga ik altijd een gesprek aan met dat kind. Over hoe ze hun dier eten geven, en hoe ze er mee spelen. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Spoedgevallen zijn altijd een uitdaging, bijvoorbeeld een aangereden hond of kat: je weet dan niet wat er gaat ko men... En je vakkennis up to date hou den. Ik ben bezig mijzelf verder te ont wikkelen op het vlak van endoscopisch werk. Dat is een leuke uitdaging. BOUWBEDRIJF SCHRIJVER van Bouwbedrijf Schrijver is het laboratorium Labojuice in Vlissingen-Oost. Behalve verbou wingen, renovatie en restauratie, doet het be drijf ook aan projectontwikkeling. „We hebben een vast team van acht tot tien mensen die con tinue met verbouwingen bezig zijn. Zeker van uit onze vestiging in Poortvliet voeren we veel restauraties met traditionele bouwmethodes uit." Verwonderlijk is dat niet, de vestiging in Poort vliet, Bouwbedrijf Krijger, bestaat al sinds 1726. In 's-Gravenpolder is er een goed geoutilleerde timmerwerkplaats. Deze dient voornamelijk als service om snel een kozijn, trap of deur te kun nen leveren. Voor grotere opdrachten wordt ge woon ingekocht. Bij omvangrijke projecten wordt de leanplanning methode gebruikt, met andere woorden, in het voortraject wordt elke stap met alle betrokken partijen, van schilders tot schoonmakers, minutieus ingepland. Bouw bedrijf Schrijver is ook actiefin vastgoedbeheer en heeft daarvoor een speciaal concept voor ke- tensamenwerking ontwikkelt: Huysmeesters. Voor Stadlander, een woningcorporatie met zo'n 15.000 woningen in West-Brabant en Tho- len heeft Bouwbedrijf Schrijver en Krijger daar mee het Onderhoudsregisseurschap van 4.000 woningen verkregen. ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 voorop staan Een schets wordt zorgvuldig gemaakt. Landré Schrijver van Bouwbedrijf Schrijver: „Wij zijn open en helder en leggen afspraken duidelijk vast. Een aanbesteding benaderen wij ook vanuit kwaliteit. Als het om de prijs gaat kan je altijd nog luxe schrappen." foto's Mechteld Jansen Bouwbedrijf Schrijver bestaat sinds 1950. In 1976 nam L.M. (Leen) Schrijver, de vader van Landré Schrijver, het Bouwbedrijf Nijsse uit Hoedekenskerke over. In 1988 verhuisde het bedrijf naar 's-Graven- polder. In 2004 ging het bedrijf over naar Leendert Schrijver (de broer van Landré) en een com pagnon. Na een kortstondige ziekte overleed Leendert geheel onverwacht in 2006 en kwam Schrij ver senior terug in de zaak. In 2007 kwam Landré Schrijver in de zaak. Hij nam het bedrijf in 2012 over. Ook werd in 2012 Bouwbedrijf Krijger uit Poortvliet overgenomen. Dit bedrijf bestaat als sinds 1726. In 's-Gravenpolder werken veertig mensen, in Poortvliet zestien. Beide bedrijven zijn lid van Bouwend Neder land en BouwGarant. Daarnaast zijn het erken de opleidingsbedrijven en is al het personeel VCA-gecertificeerd. De bedrijfsvorm is een BV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21