Complimenten zijn schaars 20 WERKEN MIJN BEDRIJF Het geven van complimenten blijkt geen ge woonte te zijn op de Nederlandse werkvloer. Niet minder dan 59 procent van de werknemers hoort het alleen van de baas als hij of zij iets fout doet. Dit terwijl een ruime meerderheid (85%) aangeeft juist graag complimenten te krij gen. Dat blijkt uit onderzoek van Wetten van de Werkvloer, een platform van NationaleVacature- bank, onder duizend Nederlandse werknemers in het kader van Nationale Complimentendag op 1 maart. Ruim een op de tien werknemers wordt wél overladen met positieve woorden van hun baas. Ook collega's geven elkaar regelmatig een pluim. Meer dan de helft (52%) vindt zelfs dat je dit niet vaak genoeg kunt doen. Sommige respondenten (36%) zijn wat kriti scher over complimenten geven en vinden dat je pas iets positiefs zegt als een collega het echt ver diend heeft. Zes procent vindt complimenten ge ven aan collega's zelfs overdreven. Seksueel getinte opmerkingen en complimenten over het uiterlijk van een collega zijn taboe op de werkvloer. 78 procent van de ondervraagden geeft aan nooit een dergelijk compliment te ge ven aan collega's. Een op de vijf heeft daar ech ter geen enkel probleem mee. Zij delen alles op de werkvloer, maar dit valt niet altijd in goede aarde. Van de werknemers staat dertien procent namelijk niet graag in de belangstelling en vindt het ongemakkelijk om een compliment te krij gen. Een enkeling geeft aan complimenten rond uit vervelend te vinden.Ingrid Spierts van Na- tionaleVacaturebank: „Omdat Nationale Compli mentendag dit jaar op zondag 1 maart valt, roe pen we heel Nederland op om op maandag 2 maart óók op de werkvloer complimentendag te houden." Bouwen is een grote beslissing. Het kan de realisatie van een droom zijn, of een hoeksteen voor continuering en groei van je onderneming. Over elk aspect heb je nagedacht. Je inves teert tenslotte in een lange toekomst. Als je plannen vorm beginnen te krij gen, dan kom je voor nog een belang rijk besluit te staan. Welk bouwbe drijf schakel je in? Een historisch pand restaureren is iets heel anders dan een rij nieuw bouwwoningen neerzetten. Elke aannemer heeft zo zijn eigen exper tise en ervaring. Wie een bouwproject in gedachten heeft, selecteert automatisch een groep aannemers die voor de klus het beste ge schikt is. Het is zaak de diverse aanbestedingen zo helder en duidelijk mogelijk te analyseren, op prijs, maar ook op kwaliteit en inhoud. „Zelf ben ik iemand van de lange termijn relatie. Wij zijn open en helder en leggen afspraken duide lijk vast. Een aanbesteding benaderen wij niet alleen vanuit de prijs, maar vanaf boven, vanuit kwaliteit. Als het om de prijs gaat kan je altijd nog luxe schrappen", vertelt Landré Schrijver (26) uit Kruiningen. Bouwbedrijf Schrijver uit 's-Gravenpolder pakt een schetsontwerp zorgvuldig en gedetailleerd aan en let er in eerste instantie op dat aan alle voorwaarden van de opdrachtgever wordt vol daan. De adviserende rol wordt daarbij niet ver geten. „We hebben korte lijnen en lage over headkosten, dus we werken zeker voor een scherpe prijs, maar onze visie is dat kwaliteit en vertrouwen voorop moeten staan", zegt Schrijver. Het bedrijf timmert ondertussen al 65 jaar aan de weg onder het motto 'Bouwen in Vertrou wen'. „Eigenlijk hoeven we weinig voor publici teit te doen. We hebben veel profijt van mond-tot-mondreclame". De onderneming is gespecialiseerd in diverse disciplines. Van woningbouw voor particulie ren, tot nieuwbouw en vastgoedonderhoud voor meerdere woningcorporaties. Ook in utili teitsbouw heeft het bedrijf aansprekende projec ten op de naam staan. Schrijver: „Zowel in nieuwbouw als utiliteitsbouw zijn we de afgelo pen jaren fors gegroeid. Een goede projectlei ding, planning en weer korte lijnen dragen bij aan dat succes. En natuurlijk goed luisteren naar je klant. We kunnen projecten tot circa 3,5 miljoen aan". Een aansprekend voorbeeld van utiliteitsbouw Nederlandse werknemers horen te weinig complimenten van hun baas en collega's komen met seksueel getinte opmerkingen. door John de Kok Paul van de Bezooijen (47) Goes Projectleider Ik hou me bezig met alle fa cetten die bij een project aan de orde komen. Vanaf het eer ste contact tot de oplevering. Dit doe ik met name voor (verbouw)projecten tot 250.000 euro. Zo ben je aan het opnemen, calculeren, plannen, coördineren, inko pen, noem het maar op. Het voordeel is dat ik overal ont zettend kort op zit, waardoor taalfouten minimaal en dus de kosten beheersbaar zijn. We zijn erg transparant in de communicatie en als er iets is lossen we het op. Adriaan Offermans (25) 's-Gravenpolder Timmerman werkplaats Als timmerman maak ik on der meer kozijnen, deuren en trappen. Voor nieuwbouw gaat dat aan de hand van een tekening. Echt leuk wordt het als je mag renoveren. Dat is best exclusief werk. Bijvoor beeld een traditionele deur die afgebrand is helemaal op knappen, of een een oude lijst zodanig aanpassen dat die elders gebruikt kan wor den. Het werk is daardoor heel gevarieerd. Soms mag je bijvoorbeeld een exclusieve trap helemaal met de hand maken. Dat is prachtig. Leendert Oostdijk (37) Yerseke Uitvoerder/voorman Op de projecten waarop ik de uitvoerder heb ik de ver antwoording voor alles in de buitenlucht. Je coördineert op de bouw en zorgt dat alles vloeiend loopt en binnen de normen van de uren en het budget blijft. Ook de veilig heid en de orde op de bouw plaats valt daaronder. Bij Lean- bouw moet ik ervoor zorgen dat het treintje blijft lopen. Je moet daarbij weken vooruit denken en contacten met der den onderhouden. Zelf werk ik ook mee. Die combinatie bevalt mij prima. Vertrouwen moet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20