Meest verkochte Samsung, nu voor de beste prijs! 66 Het boek van de nieuwe detailhandel is nog niet geschreven ECONOMIE 17 CRISIS BIJ V&D LANDELIJKE EXPERTISE LOKALE PROFESSIONALS wolter dros tbi Maandag treedt John van der Ent aan als nieuwe topman bij V&D. Wat valt er van hem te verwachten? Uniek aanbod je betaalt slechts per maand! AMSTERDAM - Toen John van der Ent vorig jaar nog topman was van de Etam Groep, bekend van modeketens Miss Etam en Pro- miss, haalde hij in een speech het voorbeeld aan van kruidenier De Gruyter. Ooit een begrip in Neder land, totdat Albert Heijn het su permarktconcept introduceerde. Mensen zullen nooit in zelfbedie ning geloven, wisten ze bij De Gruyter. De rest is geschiedenis. De boodschap is helder. Wie wil blijven voortbestaan, moet open staan voor verandering. Elet is een boodschap die ook bij uitstek van toepassing is op V&D, het waren huis dat al jaren in de problemen zit en onlangs op het nippertje ontsnapte aan een faillissement. Van der Ent begint maandag als nieuwe topman bij V&D. Hij volgt de Amerikaan Don Roach op, die namens eigenaar Sun Capi tal tijdelijk bij het warenhuis was gestationeerd. Wie is die Rotter dammer die V&D weer op de rails moet krijgen? Een boom van een vent, om te be ginnen. De 52-jarige retailvete- raan meet meer dan twee meter en is niet iemand om wie je snel heen kijkt. Hij doet zijn werk met een permanente glimlach op zijn gezicht. In 1986 begon Van der Ent als trainee bij V&D, dat toen nog een succesformule was, om het binnen vier jaar te schoppen tot filiaalleider. Wat volgde was een tocht langs winkelreuzen als Makro, Etos en Dixons, om te eindigen als top man van een van de grootste da- meskledingketens van Nederland. Hij introduceerde er de term 'Ko ningin Klant', en haalde meer vrouwen in huis, vooral ook in de top, omdat die het best begrijpen wat Koningin Klant wenst aan te trekken. Of, belangrijker nog, hoe Koningin Klant in de verleiding gebracht kan worden om die jas of blouse bij Miss Etam te kopen, en niet bij Zalando of Weh- kamp.nl. De kruideniers van De Gruyter wisten waarschijnlijk ook precies welke koeken de ge middelde Nederlander het liefst at, maar ze slaagden er uiteinde lijk niet meer in om die koeken ook daadwerkelijk aan die klant te verkopen. Want die kocht ze bij Albert Heijn. Het antwoord dat Etam onder lei ding van Van der Ent op die uitda ging zocht, is niet meteen verras send. Zoals bij bijna alle retailers moet er meer via internet worden verkocht, en moet er een koppe ling ontstaan tussen de fysieke winkels en de webshop. De reden dat de methode van de Etam Groep toch in het oog springt, is het resultaat. Marktonderzoeker GfK publiceer de vorig jaar een onderzoek waar uit blijkt dat Miss Etam en Pro- miss de snelstgroeiende ketens zijn op het gebied van online-ver- kopen. Dat zal V&D, voor wie in ternet nog steeds vooral een vij and is, ook zijn opgevallen. De methode-Van der Ent in het kort: hij verdeelde zijn concern in een groot aantal regio's. Al die re gio's waren verantwoordelijk voor zowel online als offline ver- kopen. Gevolg was dat de web shop voor winkelmedewerkers niet iets van ver weg was, maar onderdeel van het werk. Voor het goede begrip: een won- derformule is het nog niet. Ook Etam leed de laatste jaren verlies, en Van der Ent geeft toe dat het ei van Columbus nog niet gevonden is. „Het boek van de nieuwe retail is nog niet geschreven", zei hij vorig jaar tegen het zakenblad Ma nagement Team. Nieuwe winst komt volgens de Feyenoord-sup- porter met vallen en opstaan. „Dat kun je alleen doen als je een krachtige partij achter je hebt, die de ruimte geeft om dingen uit te proberen." Het is voor Van der Ent te hopen dat V&D-eige- naar Sun Capital hem die ruimte gunt. De vorige topman, Jacob de Jonge, ruimde al na anderhalfjaar het veld. 7 Samsung Galaxy S4 275 MB/minuten/sms 500 MB extra Daar houden wij van! Bestel snel op: hC llandS hollandsnieuwe.nl/pzc nieuwe. ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 €23,- Thuis in uw regio. Wolter Dros ontwerpt, installeert, onderhoudt en beheert klimaatinstallaties en elektrotech nische installaties voor de zakelijke en particuliere markt. Wolter Dros regio Zuidwest is een goede buur, die over de efficiency, expertise en zekerheid van een landelijke speler beschikt en snel, slagvaardig en flexibel optreedt. Uw partner om de hoek! www.wolterendros.nl/zuidwest Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers. Met vallen en opstaan door Sander van Mersbergen John van der Ent, nieuwe bestuursvoorzitter V&D John van der Ent zei vorig jaar dat je om winkelketens weer winstgevend te krijgen de kans moet krijgen 'om din gen uit te proberen', foto HH 5 inch Full HD scherm 1 Snelle processor 13MP camera 1 Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy S4 (t.w.v. €399,-) nu voor maar €12,- per maand. Voor het abonnement betaal je €11,-. Dus voor slechts €23,- heb je de Samsung Galaxy S4 en elke maand 275 MB, minuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17