Mars verdeelt oppositie Russen Gary Glitter krijgt zestien jaar cel voor misbruik minderjarigen Amerika vastbesloten 'Jihadi John' te pakken BUITENLAND 11 WÊÊÊ +r f v Mexico arresteert baas drugskartel De Mexicaanse politie heeft de meestgezochte drugsbaas van het land gearresteerd, maakte zij gisteren bekend. Het gaat om Servando Gómez, baas van het Tempe liers-kartel. Gómez werd aangehouden in een huis in de stad Morelia. Het kopstuk van de Tempeliers werkte ooit in het onderwijs en dankt daar de bijnaam El Profe, de leraar, aan. Reeks moorden in Amerikaanse plaats In vijfhuizen in en bij de Amerikaanse stad Tyrone zijn donderdagavond (plaat selijke tijd) de lichamen van acht doodgeschoten mensen gewonden. In een geparkeer de auto bij een van de vijf huizen is het lichaam aange troffen van de 36-jarige man uit Tyrone die volgens de po litie waarschijnlijk verant woordelijk voor de moor den was. Fietser cel in voor doodslaan bejaarde Een 65-jarige Duitser moet 3,5 jaar de cel in omdat hij een 85-jarige man met fatale gevolgen had geslagen bij een verkeersruzie in de stad Rostock. In 2013 was de ver oordeelde al fietsend over het voetpad ten val geko men. Hij gaf de oudere man daarvan de schuld, want die zou met opzet zijn elleboog hebben opgeheven toen hij langsreed. 'Prins Harry stopt bij het leger' De Britse prins Harry stopt bij het leger. Dat zegt het Britse Sky News op basis van niet nader genoemde bronnen. Harry diende twee maal in Afghanistan en vloog in Apache-helikop ters. Het leger liet gisteren in een reactie weten niet in te gaan 'op de toekomstige carrières van welke soldaat of officier dan ook'. Afgelopen week ging de organisa tor van de anticrisismars, de be kende blogger Aleksej Navalny, in discussie met Olga Romanova van 'Zittend Rusland', een andere tegenstander van het Kremlin. De discussie geeft een aardig beeld van de verdeeldheid onder de oppositie tegen president Poe- tin. Navalny zegt dat het heel sim pel is: „We willen niet wéér elke dag dezelfde (slechte) berichten lezen." Maar Romanova ziet de de monstratie absoluut niet zitten. „De straat opgaan met de leuze 'Crisis verdwijn!', is net zoiets als roepen 'Winter ga weg!'. De de monstratie zal de hoge prijzen in de winkels op geen enkele wijze beïnvloeden", aldus Romanova. Deel van de oppositie wil demonstreren tegen de crisis, andere wil protest tegen oorlog in Oekraïne Precies een jaar geleden kwamen zo'n 50.000 demonstranten bij een in Moskou om tegen Poetin te betogen. Toen was het doel nog helder. Rusland was op dat mo ment bezig de Krim van Oekraïne af te pakken en daar verzette de mensenmassa zich tegen. Eind september kwam ook nog een flinke menigte op de been, ook toen ging het om Oekraïne. Navalny en zijn medestanders hebben nu andere prioriteiten: de crisis moet opgelost en de corrup tie in Rusland aangepakt. De fï- nancieel-economische malaise verscherpt zich. 71 procent van de Russen zegt de crisis nu te voelen (tegen 62 procent in januari). Moo dy's, beoordelaar van economieën wereldwijd, waardeerde afgelo pen week opnieuw Ruslands in vesteringsklimaat af. Een groot aantal supermarktketens zag zich genoodzaakt tot afspraken om prijzen niet verder te laten stij gen. Andere opposanten stellen dat als er geen oorlog was in Oekraïne, er geen sancties en dus geen cri sis waren geweest. Dus vinden partijen als Jabloko dat er weer voor vrede gedemonstreerd moet worden. Nu dat niet gebeurt, ziet ook Jabloko af van deelname. Het zal Poetin weinig uitmaken, afge lopen week steeg zijn populari- teitscijfer tot 86. LONDEN - Gevallen rockster Gary Glitter moet zestien jaar de cel in. De 70 jaar oude Brit is door de rechter in Groot-Brittannië ver oordeeld voor misbruik van drie minderjarige meisjes tussen 1975 en 1980. De muzikant werd eerder deze maand al schuldig bevonden aan kindermisbruik, gisteren werd be kend wat zijn straf gaat zijn. Hij is onder meer schuldig aan seks met een meisje van 12, een poging tot verkrachting en vier aanrandin gen. Een van zijn slachtoffers, die hij probeerde te verkrachten, was een meisje van 10 jaar oud. Glitter heeft altijd ontkend. Het mis- bruik vond plaats in de jaren '70, toen Glitter het hoogtepunt van zijn carrière beleefde. Paul Gadd, zoals Glitter echt heet, vergreep zich volgens de jury aan een reeks minderjarige meisjes. De voorma lige 'King of Glam', de koning van de rockmuziek in de jaren '70, zat al eerder achter de tralies. In 1999 zat hij enkele maanden vast voor het bezit van kinderporno. Later verdween hij twee jaar in een Vietnamese cel voor het misbrui ken van twee jonge meisjes. Volgens Sky News zwaaide de oud-muzikant gisteren nog naar vrienden die op de publieke tribu ne zaten. WASHINGTON - Amerika zal er al les aan doen om 'Jihadi John', de beul van Islamitische Staat, op te pakken. Dat zei minister van Justi tie Eric Holder in een interview met CNN. Holder sloot de inzet van militai ren niet uit. „Hoe lang het ook duurt, waar je ook bent, we zul len je vinden", aldus Holder. „Als je Amerikanen kwaad doet, is het de heilige plicht van elk lid van de regering je te vinden en je ver antwoording voor je daden af te laten leggen." 'Jihadi John' was betrokken bij de onthoofding van Britse en Ameri kaanse gijzelaars van Islamitische Staat (IS). Donderdag werd be kend dat Mohammed Emwazi de echte naam is van 'Jihadi John'. Hij komt uit een middenklassege zin in de Britse hoofdstad Lon den. Door de onthoofdingsvideo's waarin hij te zien was, in het zwart gekleed en met alleen de ogen zichtbaar, wordt Emwazi be schouwd als de hoofdbeul van IS. Hij sprak op de video's met een Brits accent, waardoor hij de bij naam 'Jihadi John' kreeg. Terroris medeskundige Paul Cruickshank zei op CNN dat Emwazi vogelvrij is, want alle westerse inlichtingen diensten zullen nu jacht op hem maken. volgen. „Turkije is een gevaarlijk land geworden", is zijn reactie. Er- dogan vindt het protest namelijk niet zo onschuldig. „Deze man nen proberen zich te verbergen. Laten we eerlijk wezen, dit zijn terroristen die elk middel gebrui ken. Als je geen terrorist bent, hoefje je ook niet verbergen." naast vrouwen staan. De beelden van Turken in mini rok gaan de wereld over. Ook mannen in 'broederstaat' Azer- beidzjaan trekken uit solidariteit een rok aan. De initiatiefnemers zijn inmiddels op hun hoede. Een van hen praat liever niet meer met de pers, uit angst voor de ge- ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 geweld MEXICO-STAD TYRONE ROSTOCK LONDEN door onze correspondent Joost Bosman MOSKOU - De Russische oppositie raakt verdeeld dankzij een mars. Die wordt morgen in zestien ste den gehouden en heet 'Lente'. De demonstratie is bedoeld tegen de crisis, maar splijt de gelederen. I Mohammed Emwazi op een schoolfoto uit 1996. foto News Group Newspapers Ltd Gary Glitter tijdens een concert in Londen in 1974. foto HH door onze redactie buitenland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11