Strijdplan voor het voortbestaan van de Zeeuwse Veteranendag xtr 66 We kunnen hier experimenteren en ik hoef mezelf niet te bewijzen. Het is laagdrempelig CDA opent meldpunt bussen ZEEUWS-VLAANDEREN 35 had. Ze bleek fantastisch te kun nen glaceren, dat is een techniek die de oude meesters zoals Rem brandt en Frans Flals gebruikten. Nu maakt ze de mooiste schilde rijen. Dat bewijst dat er in ieder een iets zit. Iedereen hoort hier thuis." Vandaag geeft ze een workshop sjablonen maken aan Han, My riam en Marie-Louise. Van de vas te groep van acht mensen, zijn er een paar ten prooi gevallen aan het griepvirus. Sheila wil liever ge woon rustig komen schilderen en neemt plaats in een hoekje. „Dan gaan we beginnen", zegt Karin. „Zoek een afbeelding uit waar je een sjabloon van wilt maken. Daar maak je een tekening van en deze snijd je uit." Myriam begint meteen enthousiast te zoeken en stuit al gauw op de afbeelding van een olifantje. „Ik ben hier voor het tweede jaar. Ik vind het fijn dat we veel kunnen experimenteren. Je hoeft niets te bewijzen", zegt ze. Han is een doorgewinterde schil der die al zeven jaar schildert bij de Kleurencirkel. Hij is bezig met het tekenen van een fantasieblad. Als iedereen geconcentreerd aan het werk is, daalt er een haast se rene rust neer over het gezel schap. „Heb je pleisters klaar lig gen, Karin?", doorbreekt Ma- rie-Louise lachend de stilte als ze aan de slag gaat met snijden van het sjabloon. Sjaak Duine is de nieuwe voorzit ter van de Stichting Zeeuwse Ve teranendag. De kolonel-buiten- dienst woont in Breda, is geboren in Kamperland (1954) en is uitge zonden naar Libanon (1980/1981) en Bosnië (1997/1998). Daarmee behoort hij al tot de categorie 'jon ge' veteranen. Vandaag legt hij aan de veteranen- verenigingen voor hoe hij de toe komst ziet. „Ik heb geen plan voor een revolutie, de Veteranendag wordt niet meteen heel anders. Dit jaar zal die hetzelfde verlopen als andere jaren. Maar ik wil ook doorspreken hoe snel we kunnen en moeten schakelen." Want, be nadrukt Duine: „Als het niet lukt jonge veteranen erbij te betrek ken, sterft het vanzelf uit. Dan is er over tien jaar geen Zeeuwse Ve teranendag meer." De details van zijn ideeën wil hij de dag voor de bijeenkomst met de oude veteranen niet prijsge ven. Verandering ligt immers ge voelig. Dat blijkt wel uit de reac tie van John Kouters, vice-voorzit- ter van de AVOM Zeeland (de al gemene vereniging voor perso neel van de Koninklijke Marine). Dat de opzet van de Veteranen- Amateurkunstenaars tijdens koopzondag Bezoekers van de maandelijkse koopzondagen in Antwerpen, worden vanaf morgen ook ge trakteerd op amateurkunst. De acts hebben elke maand een an der thema, morgen is dat inno vatie. Antwerpse winkeliers verenigingen kunnen zelf kun stenaars boeken via kunste naarsbroedplaats Fameus, en de acts in en rond de winkel la ten optreden. Alzheimercafé over mantelzorgers Bianca van Haelst is maandag te gast bij het Alzheimercafé in Terneuzen, en zal vertellen over onmacht en overbelasting bij mantelzorgers. Om 19.00 uur opent het café aan De Ves te flat B, Oostelijk Bolwerk 22 in Terneuzen. Het programma start om 19.30 uur. Parkeren is gratis bij Epicurus aan de Van Steenbergenlaan. Toegang van dorp via Braakmanlaan De T-splitsing van de West straat op de parallelweg van de N61 bij Biervliet (naast het tankstation) is vanaf komende maandag tot en met 28 maart dicht. Rijkswaterstaat zorgt voor een nieuwe aansluiting van de zijweg op de parallel weg. De bushalte in de West straat wordt in deze periode verplaatst naar de T-splitsing Braakmanlaan-N6i. Het benzi nestation blijft bereikbaar. Toerclub Axel houdt Erpelkapperstocht Toerclub Axel houdt zondag de jaarlijkse Erpelkapperstocht. De route van zestig kilometer loopt door de polderwegen van Oost Zeeuws-Vlaanderen. Het startschot wordt om 9.00 uur gegeven bij Café Cambri- nus in Axel. De tocht kan ook als sterrit worden gereden. Voor meer informatie kan ge beld worden met voorzitter Bram Dieleman, 0115-561128. Jef Neve en Myrddin de Cauter in Porgy Pianist Jef Neve en flamenco gitarist Myrddin de Cauter spe len zondag om 15.00 uur in Por gy en Bess. Jef Neve heeft in zijn thuisland België al veel suc ces en bracht onlangs een solo album uit en nam een plaat op met de eveneens Belgische Myrddin de Cauter. Kaarten zijn te bestellen via de website www.porgyenbess.nl. Pelgrims vertellen over fietstocht Op uitnodiging van Vrouwen van Nu Kloosterzande geven Loek en Jacqueline Thuye don derdag een presentatie over hun fietstocht naar Santiago de Compostela. Zij doen dat vanaf 19.30 uur in hotel Van Leuven in Kloosterzande. Op diezelfde locatie houdt wooncoach Din- gena Tromp op donderdag 26 maart vanaf 19.30 uur een pre sentatie. Meer activiteiten op www.vrouwenvannu.nl. CDA Sluis heeft een meldpunt geopend waarop gebruikers van het openbaar vervoer hun ervaringen met de nieuwe dienstregeling voor de bussen kwijt kunnen. De partij wil via het meldpunt knelpunten op een rijtje krij gen om oplossingen of alterna tieven aan te kunnen dragen. CDA Sluis geeft aan te snappen dat de provincie op het open baar vervoer bezuinigt. 'Het la ten rondrijden van vrijwel lege bussen heeft geen zin'. Juist in een krimpregio als Zeeuws- Vlaanderen is het, aldus de par tij, zeker wel belangrijk dat er voor scholieren en studenten goede verbindingen blijven, ook naar kleine kernen. Het meldpunt staat op de website van CDA Sluis onder het kopje 'algemeen'. dag mogelijk gaat veranderen, heeft al tot onrust geleid. Kouters: „Duine wil er meer Unifillers bij halen en met jonge veteranen ver der. Maar wij doen het op onze wijze: een kranslegging, een défi lé en een presentatie op de Markt, daarna een biertje en dan naar huis." Veel verandering is inder daad niet mogelijk, vindt ook voorzitter Tiede van de Guchte van de Bond van Wapenbroeders in Zeeland. „Wij hebben het tien jaar georganiseerd en het pro gramma ligt wel vast. Als er te veel gaat veranderen, zullen de ouderen niet meer komen, veron derstel ik." De Zeeuwse Veteranendag keert op 13 juni terug naar Middelburg. Vorig jaar moest het evenement uitwijken naar Vlissingen, omdat in Middelburg te veel evenemen ten op die dag plaatsvonden. Stem Jos Stem! Stem Jos Stem! ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Karin Ohms kijkt mee hoe Han, Myriam (rechts) en Marie-Louise (linksachter) hun sjabloon tekenen. foto Camile Schelstraete Myriam De Kleurencirkel exposeert tot 27 maart in de bibliotheek in Terneuzen met werken in het thema van Art Nouveau tot Art Deco. Op 4 juli pre senteren de kunstenaars in Sluis een doek van twaalf meter lang, waarop de reis van Napoleon door Brugge, Damme en Sluis te zien is. door Maurits Sep MIDDELBURG - Vers bloed hebben ze nodig. Dat weten de oude strijd makkers in Zeeland al jaren. Wat de Bond van Wapenbroeders in tien jaar niet is gelukt, moet een nieuw bestuur toch weer proberen: meer jonge veteranen betrekken bij de Zeeuwse Veteranendag. Zo lang de ouderen hun krans maar kunnen leggen bij het Indiëmonu- ment op het Abdijplein en hun défi lé naar de Markt behouden. ANTWERPEN (B) TERNEUZEN BIERVLIET SLUIS AXEL TERNEUZEN KLOOSTERZANDE Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen Uit het exploot d.d. 19-02-2015 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Margaretha Hessing en Gerard Jan Filius, beiden wonend te Vlissingen, is gedagvaard Martin van Kogelenberg, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 27-05-2015 om 10.00 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de kantonrechter van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, zittingsplaats Middelburg, alsdan en aldaar zitting houdend aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg, om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding, dan wel om voor deze laatste datum een schriftelijk antwoord in te dienen ter griffie van genoemd gerecht. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 113