Buslijn 10 is tot in de zomer gered Boek over beelden chris Ferket ZEEUWS-VLAANDEREN 33 ckensteijn dat alleen in flessen van 75 centiliter wordt gemaakt. Naast de brouwerij moet in de nieuwe zaak, die voorlopig de werktitel 'Gemeenteschool Groe- de' heeft, een biologische winkel en horecazaak komen. „We wil len daar producten uit de streek verkopen, zowel in een winkel als in een restaurant. Geen spul dat eerst van hier naar Marokko wordt verscheept en dan weer te rug. Nee, mooie producten uit de directe omgeving." Derde poot van De Gemeente school is een Bed and Breakfast, bovenin het gebouw. „Er is plaats voor vier kamers, die eventueel sa men te voegen zijn", vertelt Me- nue. Jordans en Menue kiezen niet voor de gemakkelijkste weg, besef fen ze. Liefde voor het dorp is één van hun drijfveren. „Groede bloeit, er gebeurt hier van alles. Dit zou een prachtige aanvulling zijn." De buitenkant van het ge bouw moet de stijl krijgen die het Het gebouw komt terug in oude staat We geven de school terug aan het dorp van origine, als dorpsschool uit 1896, had. „We geven de school te rug aan het dorp", geeft Menue aan. Het tweetal denkt zo'n 450.000 euro nodig te hebben. „We hopen dat deels bij een bank los te krij gen. De rest moet komen van in vesteerders en crowdfunding." Geïnteresseerden zijn al welkom, benadrukt Jordans. „We begin nen binnenkort ook actief met het zelfbenaderen van mensen." Menue, van huis uit bedrijfskun dig en financieel adviseur, heeft de uitgewerkte plannen klaar. Wie 100 euro inlegt, profiteert al van kortingen in de winkel, de brouwerij of de Bed and Break fast. Zo zijn er allerlei investe ringspakketten, voor kleine tot grote inleggers. Menue en Jordans hoeven niet zelf eigenaar te worden van de ver schillende onderdelen in het pand, benadrukken ze. „Wij doen de brouwerij, dat is logisch. Maar die kunnen we ook huren van een andere eigenaar. En die kan op zijn beurt ook de exploitatie van winkel, horeca en Bed and Breakfast aan een ander laten." Menue en Jordans hopen nog dit jaar alle vergunningen binnen te hebben. De verbouwing zou dan begin 2016 kunnen beginnen. Muzikale sessie in De Bourgondiër In zalencentrum De Bour gondiër in Absdale is mor genmiddag, zondag, de twee de vrije muzieksessie met Gino Buysrogge en zijn Bull doze Band. Muzikanten kun nen zich bij de band aanslui ten en meespelen. Zes de den er de eerste keer mee, zondag 1 februari. De akoesti sche muzieksessie begint om 14.00 uur. Aanmelden kan via buis@zeelandnet.nl. Informatieavond over herbouw kerk De dorpsraad en de Protes tantse gemeente in Hoek hebben de handen ineenge slagen. Ze houden komende woensdag gezamenlijk een informatiebijeenkomst over de herbouw van 1 januari af gebrande Protestantse kerk. Voorlopige herbouwplan nen worden gepresenteerd. Bezoekers kunnen reageren. De meeting is vanaf 19.30 uur in het dorpshuis. Workshop snoeien van fruitbomen Op het ffuitbedrijf van de fa milie Van Assche aan de Zuiddijk 6 bij Hengstdijk is vandaag, zaterdag, een work shop snoeien van fruitbo men. Liefhebbers leren on der meer welke takken ze moeten wegsnoeien om een redelijke oogst van hun bo men te halen. De workshop is van 10.30 tot 12.30 uur. Wandelspeurtocht Waar is de mol? Wijkvereniging De Straete in de Zandstraat houdt zater dag 7 maart een spannende speurtocht naar 'de Mol'. De tocht loopt deels over een karrenpad. Zaklamp en - bij slecht weer - regenkleding zijn aan te raden. Tijdens de tocht zijn rustmomenten met versnapering ingelast. Start om 18.30 uur bij het buurthuis aan Zandstraat 40. Deelname kost 2 euro (in- cl. wafel). De route is 5 km. Door bezuinigingen zou lijn 10 vanaf maandag niet meer rijden. Die plannen zijn voorlopig een halt toegeroepen. „Fantastisch!", reageert een opgetogen wethou der Diana van Damme. „We heb ben samen met de wijk- en dorps raden de schouders eronder gezet. Het is goed dat Van Heukelom tij dens de twee bijeenkomsten naar onze bezwaren heeft geluisterd." Van Damme houdt nog wel een slag om de arm. „Lijn 10 blijft voorlopig (tot 1 augustus, red.) rij den. Wat er daarna mee gebeurt, weet ik niet." In de tussentijd overleg de provin cie verder met vervoerdersbedrijf Connexxion over de toekomstige dienstregeling. Aan het 6s+-ver- voer wordt tot in ieder geval 1 au gustus niet getornd. Dat blijft in de daluren gratis. Aan de buurt bus verandert voorlopig ook niets. Een ritje blijft twee euro kosten. De provincie laat een extra pendelbus rijden, lijn 610, van Hulst naar Kloosterzande. Die rijdt van maandag tot en met vrijdag, ieder uur. De eerste ver trekt om 7.00 uur, de laatste om 18.00 uur. Wat er gebeurt met het busver voer in Nieuw Namen wist de wethouder gisteren nog niet. Van Damme gaat binnenkort met ge meente en dorpsraden in conclaaf over definitieve oplossingen. De vele klachten van reizigers over het nieuwe Zeeuwse busnet hebben dus duidelijk effect ge had. Niet alleen in Zeeuws-Vlaan- deren, maar ook boven de Wester- schelde passen de provincie en Connexxion de dienstregeling aan. Op tien buslijnen blijven de bussen tot de zomervakantie va ker rijden dan in het oorspronke lijke plan. De nieuwe dienstrege ling gaat zondag in. CADZAND - Beelden uit het Rey- naertepos, de beeldenroute op de Scheldeboulevard in Terneuzen, het Koor van Bach in Aardenburg: wijlen kunstenaar Chris Ferket uit Deinze heeft in de streek een uitgebreid oeuvre nagelaten. Kunsthistoricus Ton Bakker uit Cadzand is, na zijn speurtocht naar beelden van Omer Gielliet, nu op zoek naar werk van Ferket. Doel is er een boek van te maken. Stem Jos LIJST 13 nr 10 Zeeland lokaal. ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 voor oude school Mare Menue ABSDALE HOEK HENGSTDIJK ZANDSTRAAT door Cornelleke Blok en Bob Maes HULST - Buslijn 10 van Hulst naar Kloosterzande blijft in elk geval tot 1 augustus rijden. Daarmee komt gedeputeerde George van Heukelom tegemoet aan de wen sen van het Hulster college van B en W. Het openbaar vervoer voor 65+-ers blijft sowieso tot 1 augus tus gratis. Stijn Jordans (rechts), Mare Menue (midden) en brouwer Thibo Baccarne zijn elke vrijdag gedrieën in de brouwerij te vinden, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 111