Lekker ontspannen bij het Kunstrustpunt Verbouwingsuitverkoop 66 Ik geef graag uitleg aan mensen die naar kunst komen kijken. Ik houd van direct contact 32 ZEEUWS-VLAANDEREN VERPAUPERDE GYMZAAL Ondernemers uit Groede willen oude school en gymzaal ombouwen tot brouwerij, winkel en B B. Rappers maken song als dank voor steun na dood van Gideon Verhelst Met kortinaen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl Twee jaar geleden ontstond het plan om een kunstrustpunt te rea liseren. Tweemaal is, naast het Kunstweekend, een kunsttuin ge houden met een veiling. De op brengst van de werken, die deel nemers aan de Kunstroute be schikbaar stelden, was voldoende om de droom uit te laten komen. Veel vrijwilligers hebben een handje toegestoken en Leopold Colman maakte het werk dat 28 maart aan het einde van de Oude Kaai en het begin Paalseweg wordt onthuld. Het kunstrust punt is volgens Rita Jaberg pre cies wat het woord doet vermoe den: een plek waar je kunt uitrus ten bij kunst. „Leopold heeft iets speciaals gemaakt. Hij is een deel nemer aan de Kunstroute van het eerste uur." Het werk, dat op privégrond komt te staan, wordt 28 maart om 16.00 uur onthuld. Door wie is nog ge heim, maar in ieder geval zijn er twee leerlingen van de basis school Ter Doest bij. Zij mogen de officiële handeling verrichten. De andere kunstwerken worden tijdens de kunstroute (op 18 en 19 april) tentoongesteld. Leopold Colman besprak met zijn vrouw Els dat hij een beeld wilde maken voor het Kunstrustpunt. Zijn inge diende voorstel werd gehono reerd. „Ik geef graag uitleg aan mensen die naar kunst komen kij ken. Ik houd van direct contact. Ik ga ook vaak naar expo's om idee ën op te doen." Het beeld is ge maakt van blauwe hardsteen (ar duin) en metaal, dat onderhevig is aan weer en wind. „De titel is N.O.Z.W. dat staat voor de vier windrichtingen. Het beeld van vier zuilen die met de punt in de grond steken als een omgekeerde piramide staat symbolisch voor Graauw als middelpunt van kunst, die uitwaaiert naar de re gio. Ik ga ook nog drie arduinen zitjes maken, waarop je rustig kunt mijmeren." Jaberg besluit: „Wij zijn er trots op dat dit eens gezind is gerealiseerd, zonder fi nanciële steun van wie dan ook." GROEDE - Groede lijkt binnenkort verlost van een lelijke puist in het dorp. Ondernemers Mare Menue en Stijn Jordans, eigenaren van ca fé-restaurant De Drie Koningen op de Markt, hebben vergevorder de plannen voor de vestiging van een brouwerij, winkel, horeca zaak én Bed and Breakfast in de voormalige gymzaal aan de Bleke- straat. Menue en Jordans kochten drie jaar geleden De Drie Koningen. Daarmee werden ze meteen ook eigenaar van de achterin het pand gevestigde bierbrouwerij. Tijdens de overname werd die tot 'Mar- ckensteijn' gebombardeerd, naar de voornamen van beide heren. Sindsdien draait de zaak als een tierelier. Als horeca, maar zeker ook als brouwerij. Wat begon met een paar vaste bieren is uitge groeid tot een flink aanbod, met zowel vaste soorten als gelegen heidsbieren. Zo legden Jordans en Menue, eens per week geholpen door een brouwer, net de laatste hand aan een speciaalbier voor The Jane, het Antwerpse restau rant van Sergio Herman: een 'Im perial Pale Ale'. Ook voor andere restaurants maken ze speciale, 'ei gen' bieren. „Dat doen we om ons zelf letterlijk en figuurlijk op de restaurantkaart te zetten", ver klaart Menue. „We gaan binnen kort een standaard restaurantbier brouwen, dat we willen slijten in Nederland en België. Dan moeten we natuurlijk wel wat referenties hebben." De brouwerij groeit uit z'n jasje, dus kijkt het duo al een poosje voorzichtig uit naar een andere lo catie. De keuze voor de oude gym zaal, een stukje verderop, is ech ter niet alleen terug te leiden tot de wens naar een grotere brouwe rij. „Die gymzaal staat te verpau peren, wij hebben idealen, we houden van dit dorp én van uitda gingen", vat Menue een reeks drijfveren samen. Al blijft de brou werij een héél belangrijke rol spe len in hun toekomstplannen. „In de nieuwe ruimte kunnen we een proeflokaal inrichten én honderd keer méér brouwen dan nu. Dat geeft ons enorme mogelijkheden. We denken aan een tweede bier merk voor de horeca en de han del, met een andere naam en naast fusten ook 'gewone' flessen van 33 centiliter." Daarmee zou het duo ook meer 'toegankelijk' bier produceren, bovenop Mar- De song 'Het is donker' is be doeld als bedankje voor alle men sen die de vriendengroep hebben bijgestaan in een zware periode, laat een medewerker van All round Videos weten. Het nummer van rappers Terra en PP van The Beergang is overi gens niet voorzien van een video, maar wel op videokanaal YouTu- be te vinden. Onder de noemer The Beergang lanceerden zij met een aantal kameraden vorige maand ook al het nummer 'RIP Beer' (met videoclip), ter nage dachtenis aan Gideon 'Beer' Ver helst. De clip, opgenomen op meerdere locaties in Terneuzen, is inmiddels al meer dan 26.000 keer bekeken op YouTube. Terra en PP kregen bij de opna mes van 'Het is donker' hulp van onder andere producent Fraasie en de Sasse rapper Lo-Bo. Hij mix te en masterde de song. In de veel besproken song van Lo-Bo 'Mijn block', waarin veel links met ge weld zijn te zien, nam Verhelst destijds een van de raps voor zijn rekening. Kom eens kijken in onze showroom! Nergens goedkoper!!! Leopold Colman en Rita Jaberg: „Wij zijn er trots op dat dit eensgezind is gerealiseerd." foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen CRAAUW - Het kunstdorp Graauw is weer een stapje verder op weg om zichzelf op de kunstkaart van Nederland te zetten. Rita Jaberg leven Nieuw door Martijn de Koning De school aan de Blekestraat in volle glorie, aan het begin van de vorige eeuw. Het pand werd later een gymzaal en staat nu te verpauperen. Het gebouw wordt deels teruggebracht in de oude stijl. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Twee vrienden van Gi deon Verhelst hebben een nieuw nummer opgenomen, dat is gerela teerd aan de schietpartij in de Brou werijstraat in Terneuzen op 30 no vember 2014. Verhelst kwam daar bij om het leven. Kortingen tot (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110