Berlusconi vreest zijn bunga-bungaliefje Bi r. 10 BUITENLAND STEUN VOOR VROUWEN President Erdogan van Turkije begrijpt er niets van: een man in een minirok. ISTANBUL - „Tss, ze noemen zich mannen, maar wat voor mannen zijn ze? Mannen dragen broeken, waarom dragen ze rokken? Wat hebben ze te verbergen?" President Erdogan begrijpt niets van de Turkse mannen die dezer dagen op sociale media en bij de monstraties in minirok opduiken. De boodschap van de mannen die zo protesteren tegen geweld te gen vrouwen in hun land, ontgaat hem volkomen. Het opmerkelijke protest is een reactie op de gruwelijke moord op de 20-jarige studente Özgecan Asian, die doodgestoken en ver brand werd nadat ze zich verzette tegen een verkrachting. De moord schokte het hele land. Overal gingen vrouwen - vaak ge kleed in het zwart - woedend de straat op. De dood van de studen te psychologie staat niet op zich zelf. Bijna dagelijks komt in Tur kije een vrouw door huiselijk ge weld om het leven. Meteen na de moord ontstond er ook een fel de bat - onder meer gevoed door de islamitische pers - over 'uitda gend geklede vrouwen' die daar mee verkrachting zouden uitlok ken. Het was deze discussie die mannen in Istanbul in rokken de straat op joeg, zegt initiatiefne mer Alp Guneysel van het pro test. „De rok is een symbool. De kleding van een vrouw kan geen rechtvaardiging zijn voor sek sueel geweld. We willen boven dien als mannen laten zien dat we tegen geweld zijn. Dat we Het was altijd de nachtmerrie van Berlusconi: meisjes van de 'bun- ga-bunga', de seksfeestjes, die gaan praten. Tegelijkertijd was de hamvraag van de magistraten die onderzoek doen naar het bestaan van een prostitutienetwerk, deels met minderjarigen: 'waarom klapt er nooit eens eentje uit de school'? Dat moment lijkt aange broken, Uitgerekend de favoriet van de harem, Marysthell Polanco (31), wil een bekentenis afleggen. Zij geldt als de trouwste van de 22 'Olgettine', zo genoemd omdat ze allemaal van Berlusconi een appar tement kregen in een complex aan de Via Olgettina in Milaan. „Ik heb het appartement terugge geven, en gezegd dat het alleen maar ongeluk brengt", zei de naar Zwitserland verhuisde Polanco de ze week. Ze vertelde ook, en dat veroorzaakt rillingen, gebroken te hebben met de door Berlusconi betaalde advocaat. „Want hij wil de niet doen wat ik zei", aldus Po lanco zonder te specificeren. e 1 Wat wil Polanco? Meer geld of gaat ze echt spijt betuigen en de organisatie vernielen? Het is alge meen bekend dat de Olgettine door Berlusconi werden onder houden met 2.500 euro per maand. Maar ook waren er auto's. Bij alle meisjes, Polanco uitgezon derd, werd onlangs huiszoeking gedaan. Computers, agenda's, bankoverzichten, maar ook grote hoeveelheden cash werden in be slag genomen. Volgens rechters hebben de vrou wen een niet te rechtvaardigen uitgavenpatroon. Zo koopt 'Ruby', die als minderjarige op de feesten present was, huizen en grond in het buitenland en houdt vakan ties van 70.000 euro. Nicole Mi- netti, tegen wie een apart proces loopt, blijkt 500.000 euro te heb ben ontvangen, boven op een maandelijkse toelage van 15.000 euro. Volgens de magistraten wordt zwijgen afgekocht. Er loopt om de ze reden een apart proces tegen de meisjes en een aantal advoca ten van Berlusconi, maar het be wijs leveren voor liegen in ruil voor geld, is niet zo makkelijk. Tenzij iemand besluit tot het le gen van de beerput. Polanco kan die persoon zijn. Een ramp, want Polanco weet volgens de entourage van Berlusconi 'al les'. De rok als symbool tegen door onze correspondent Jessica Maas Tijdens een protest in Istanbul dragen mannen een rokje om hun i* r - -/j v steun aan vrouwen te betuigen, foto Emrah Curel/HH door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Vijfjaar na het uitbreken van de seksschandalen rond toen malig premier Berlusconi, zorgt een van de betrokken meisjes voor paniek. Berlusconi vreest 'een schok'. Marysthell Polanco gaat mogelijk praten over de seksfeestjes en de riante beloningen voor de meisjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10