Challenger Zeeland worstelt met gokken VC Vlissingen moet tegenvallers overwinnen Het wordt de dag van de jeugd bij Kloetinge 44 In Nederland zijn zo'n één miljoen mensen die al meedoen aan online kansspelen. 46 SPORT TOPKLASSE Rijnsburgse Boys is in het jaar 2015 nog ongeslagen in de topklasse, met twee gelijke spelen en drie zeges. Veel animo uit buitenland voor EPZ Omloop Door de consument warm te ma ken voor het gokken worden tien tallen Nederlandse sportevene menten aangeboden bij de grote buitenlandse bookmakers die op dit moment nog niet legaal opere ren in ons land. Een daarvan is Challenger Zeeland. Maar of ze daar nou blij mee zijn? Organisa tor Sander van Buren van het Mid delburgse tennistoernooi staat niet te juichen. „Maar wij gaan het wedden echt niet tegenhou den. Betting is booming, over drie jaar zul je niet anders meer zien." „In Nederland zijn op dit mo ment zo'n één miljoen mensen Matcnfixing Se Gokken die al meedoen aan online kans spelen", vertelt Rutger-Jan Heb ben van de stichting Speel Verant woord, de brancheorganisatie en belangenbehartiger van online kansspelaanbieders die inzetten op een veilig en verantwoord onli ne kansspelaanbod in Nederland. Hebben hoopt dat buitenlandse bookmakers op korte termijn een Nederlandse vergunning krijgen, zodat onder meer matchfixing be ter bestreden kan worden. In het online wedden ziet hij geen ge vaar. „Het verband tussen match fixing en online wedden is nooit aangetoond, zo blijkt uit onder zoek van Ben van Rompy van het Asser Institute." In Nederland is op dit moment de Lotto de enige legale aanbieder van sportwedstrijden. Maar hun aanbod is niet te vergelijken met het buitenlandse aanbod. In Enge land gaat het zelfs zover dat je nu al kunt gokken op wie de nieuwe premier wordt. Roy cel James, Raymond Wolff en tweede keeper Bas Rijkeboer kam pen met blessures en zijn niet in zetbaar. Achter de naam van Etienne Mallie staat nog een vraagteken. Hij was afgelopen week ziek. Vlissingen kan sowie so niet rekenen op de inbreng van de broers Saïd en Hoessein Bou- zambou. De beide zaalvoetbalin ternationals worden in Zeist ver wacht voor een training met het Nederlands team. Een meevaller is de terugkeer van Khalid El Hattach. De verdediger heeft inmiddels duidelijkheid over zijn knieblessure en trainde donderdag mee. „Khalid heeft in derdaad een beschadiging van het kraakbeen in de knie", vertelt Ruud Pennings. „Hij mag de knie belasten, maar moet daarna wel steeds rust nemen. Hij krijgt een aanpast programma. Verder zal hij op den duur ook een keuze moeten maken tussen het zaal voetbal en veldvoetbal. Met een dergelijke blessure kun je dit niet allebei een beetje doen. Het is een kwestie van het boerenverstand gebruiken. Khalid zal tezijnertijd een beslissing nemen." Hoofdklasser VC Vlissingen heeft na de winterstop zijn draai nog niet helemaal gevonden en moet alle zeilen bijzetten om in de kam pioensrace te blijven. „Soms ge beuren er dingen waar je geen in vloed op hebt", stelt Pennings. „Het is een illusie om te denken dat je een hele competitie met elf spelers kunt toekomen. Je hebt er meer nodig en daarom ben ik wel blij dat de andere spelers in onze selectie zich sterk ontwikkelen. Ik heb tegen JOS de beschikking over vijftien goede spelers." HOEK - Met Rijnsburgse Boys treft Hoek vandaag een club die het ge wend is geraakt om op het hoog ste amateurniveau uit te komen. Daarnaast treft de Zeeuws-Vlaam- se topklasser een ploeg in vorm. Het team van trainer Niek Oos- terlee hield namelijk elf punten over aan de laatste vijf wedstrij den. Daarmee is Rijnsburgse Boys nog ongeslagen in 2015. Met twee gelij ke spelen (tegen Capelle en Excel sior Maassluis) en overwinningen op Sparta Nijkerk, IJsselmeervo- gels, en koploper Kozakken Boys sprokkelde de ploeg al elf punten bijeen na de winterstop. Hoek voegde daarentegen slechts vier punten bij het totaal, na over winningen op hekkensluiter Excelsior Maassluis en een gelijk spel tegen GVW. De wedstrijden tegen Scheveningen en Baren- drecht gingen verloren. Toch geeft het resultaat in de uit wedstrijd de burger uit Hoek moed. Óp de eerste dag in novem ber ging de ploeg van trainer Ken ny Verhoene er toen met een 2-0- overwinning vandoor, dankzij doelpunten van Mattis Persoons en invaller Thomas van Renter- ghem. Doelman Jordi de Jonghe, die toen in de rust de geblesseerd geraakte Mitchell Braafhart verving, stopte nog een straf schop. Met Rijnsburgse Boys treft Hoek vandaag overigens tevens een bol werk in het Nederlands amateur voetbal. De club komt al sinds het seizoen 1996/1997 uit op het hoog ste amateurniveau: veertien sei zoenen in de hoofdklasse, waarin drie kampioenschappen werden gevierd, en sinds de invoering van de topklasse in 2010/2011 is de ploeg uit Rijnsburg nu bezig aan het vijfde seizoen in die competi tie. Daarin bezetten de boys uit Rijnsburg momenteel de vierde plaats, met 34 punten. Hoek, momenteel veertiende ploeg op de ranglijst, hoopt er ook nog een seizoen topklasse aan vast te plakken. Dat moet dan gebeuren met Giovanni Siereveld, Mateusz Kuzmicki en Kyle Does burg. Zij verlengden in navolging van Nick de Groote, Birgen Mar tens, Thomas van Renterghem en De Jonghe hun verbintenis bij de Zeeuws-Vlaamse zaterdagclub. De aanloop naar het duel met Rijnvogels uit Katwijk leverde Hiensch in elk geval het nodige puzzelwerk op. Het was zoeken naar de juiste invulling van de po sities en de linies. Duidelijk is wel dat bij afwezigheid van Jaap Es- ser, Björn Quartel, Mark Schuit, Michel Maaskant, Aart Veldhof en Wouter de Craene jonge spelers als Corné de Jonge en Wouter Du- vekot andermaal speeltijd krijgen. „Het wordt de dag van de jeugd", stelt Hiensch. „Jonge gasten brengen heel veel gretigheid met zich mee. Het is zaak om dat in goede banen te leiden, zodat je op tactisch gebied niet verslagen wordt. We hebben daar op de trai ning de nodige aandacht aan be steed. Ik ga met een positief ge voel naar Rijnvogels toe. We gaan kijken wat er te halen valt. En rou tine zegt ook weer niet alles. Met de routiniers erbij verloren we thuis met 3-0 van Rijnvogels." De Zuid-Hollandse formatie staat op de zevende plaats in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal, Kloetinge is de nummer tien. Het verschil is acht punten. „We hebben al een keer eerder punten meegenomen uit Kat wijk", zegt Hiensch, hierbij ver wijzend naar de 1-0-zege op Quick Boys, de nummer twee van de ranglijst. 'S-HEERENHOEK - Er is veel interna tionale belangstelling voor de 32e EPZ Omloop van Borsele, die 24, 25 en 26 april wordt verreden. Bij de wedstrijd van de elite vrouwen zijn achttien van de 33 ploegen af komstig uit het buitenland, bij de driedaagse voor de junior vrou wen zijn dit er acht van de twin tig- Er zullen tijdens het wielerweek end teams uit onder meer Cana da, Australië, Italië, Denemarken en Estland aan de start staan. Op de voorlopige deelnemerslijst van de elite vrouwen staan onder an deren Kirsten Wild (sinds vorige week wereldkampioene op de baan), Giorgia Bronzini en Chloe Hosking (winnares vorig jaar). De EPZ Omloop van Borsele is voor de categorieën elite vrou wen, junior vrouwen en junior mannen. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Bij buitenlandse wed kantoren worden tientallen Neder landse sportevenementen aangebo den waar op gegokt kan worden. Het aanbod van de bookmakers is de afgelopen jaren flink gegroeid. In Zeeland is er maar één sporteve nement waar op gewed kan wor den. Die 'eer' is weggelegd voor de Challenger Zeeland, het internatio nale tennistoernooi in Middelburg, zo blijkt uit onderzoek van de PZC. spectrum: Challenger Zeeland ontsnapt aan ramp Zie ook: www.pzc.nl/matchfixing Rutger-Jan Hebben door Jan Dagevos VLISSINGEN - Vijf afwezigen en één twijfelgeval. VC Vlissingen kan mor gen niet op oorlogssterkte aantre den in de thuiswedstrijd tegen JOS/Watergraafsmeer. „Als je bo venin mee wilt draaien, zul je ook dit soort dingen moeten overwin nen", vindt trainer Ruud Pennings echter. Hoek treft een ploeg in vorm door Mitchell Minnaard Khalid El Hattach is terug in de se lectie bij VC Vlissingen. door Jan Dagevos KLOETINGE - Niet klagen, maar dra gen. Kloetinge mist vandaag in de uitwedstrijd tegen FC Rijnvogels liefst zes belangrijke krachten. „Ik zou daar over kunnen gaan moppe ren", zegt trainer Diederik Hiensch, „maar dat schiet niet op. Ik zie het als een uitdaging."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 108