Raad Tholen debatteert over consultatiebureau Officier eist verlenging tbs voor incestpleger Muidenweg bij De Piet gaat weken dicht door renovatie van bruggetje 34 BEVELANDEN en THOLEN Waterschap trekt driekwart miljoen uit voor aanpak waterhinder Tholen Organisaties van veteranen praten vandaag over toekomst en nieuwe opzet Zeeuwse Veteranendag. Donderdag brachten de laatste ouders met hun kinderen voor het laatst een bezoek aan het bu reau in Sint-Annaland. Dat moet dicht vanwege bezuinigingen die de Zeeuwse gemeenten, waaron der ook Tholen, GGD Zeeland hebben opgelegd. Volgens Arjan van Schaik van GGD Zeeland, heeft zijn organisa tie het debat van maandag niet af gewacht. „De wethouder staat ach ter dit besluit. Als de raad anders besluit en er komt extra geld voor huur, dan kunnen we in principe op korte termijn weer een vesti ging in Sint-Annaland openen. Maar de afspraken van onze klan ten zijn nu al verplaatst." MIDDELBURG - De officier van justi tie in Middelburg heeft de recht bank gevraagd de tbs met dwang verpleging die de 70-jarige Vlis- singer Hendrik van den H. in 2001 werd opgelegd met één jaar te ver lengen. Van den H. werd toentertijd schul dig bevonden aan ontucht en sek sueel misbruik. Het misbruik met een van zijn kleinkinderen werd Onder meer CDA en SGP zijn kri tisch. Ze wezen eind januari op een situatie in Kamperland, waar de gemeente een lagere huur had bedongen bij de huisarts. „Wij hebben geen contact opgenomen met de huisarts met een verzoek om huurverlaging. Wij achten dit niet onze taak, daar het besluit tot sluiting door de GGD genomen is in het kader van hun bedrijfsvoe ring", meldt het college van B&W nu aan de raad. Het college laat verder weten dat de raad maar een voorstel moet doen om ergens anders 12.000 eu ro vandaan te halen als de locatie in Sint-Annaland weer open moet. Van de huren van de loca ties in Tholen en Sint-Maartens dijk kan het in elk geval niets wor den afgesnoept, omdat de gemeen te zelf daar de verhuurder is. Het college stelt verder dat na de sluiting van de vestigingen in Oud-Vossemeer, Stavenisse en Sint Philipsland in maart 2014 de ouders trouw naar de andere con sultatiebureaus zijn gegaan. gepleegd tussen 1991 en 1993. Toen dat uitkwam, beloofde Van den H. beterschap en bleef het en kele jaren rustig. Daarna vergreep hij zich aan twee andere kleinkin deren. De man werd ook veroor deeld voor ontucht en het hebben van gemeenschap met zijn doch ter. Daaruit is een dochter gebo ren. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. MIDDELBURG - Vers bloed hebben ze nodig. Dat weten de oude strijdmakkers in Zeeland al jaren. Wat de Bond van Wapenbroeders in tien jaar niet is gelukt, moet een nieuw bestuur toch weer pro beren: meer jonge veteranen be trekken bij de Zeeuwse Vetera nendag. Zolang de ouderen hun krans maar kunnen leggen bij het Indiëmonument op het Abdij plein en hun défilé naar de Markt behouden. Sjaak Duine is de nieuwe voorzit ter van de Stichting Zeeuwse Ve teranendag. De kolonel-bui- ten-dienst woont in Breda, is ge boren in Kamperland (1954) en is uitgezonden naar Libanon (1980/2982) en Bosnië (1997/1998). Daarmee behoort hij al tot de cate gorie 'jonge' veteranen. Vandaag legt hij aan de veteranenverenigin- gen voor hoe hij de toekomst ziet. „Ik heb geen plan voor een revolu tie, de Veteranendag wordt niet meteen heel anders. Dit jaar zal die hetzelfde verlopen als voor gaande jaren. Maar ik wil ook doorspreken hoe snel we kunnen en moeten schakelen. Als het niet lukt jonge veteranen erbij te be trekken, sterft het vanzelf uit. Dan is er over tien jaar geen Zeeuwse Veteranendag meer." De details van zijn ideeën wil hij de dag voor de bijeenkomst met de oude veteranen niet prijsge ven. Verandering ligt immers ge voelig. Veel verandering is inder daad niet mogelijk, vindt ook voorzitter Tiede van de Guchte van de Bond van Wapenbroeders in Zeeland. Hij beseft wel dat de aanpak van de Veteranendag 'an ders' moet. „Er moet geprobeerd worden om die jonge veteranen er eindelijk meer bij te krijgen. Wij hebben het geprobeerd en ons is het niet gelukt. Jonge vete ranen lopen niet door de stad met mensen van 70 of 80. Misschien dat Duine als Unifiller meer jon geren weet aan te spreken. Dat zou al helpen." Sjaak Duine er kent dat de speelruimte klein is, maar weet ook dat 'geleidelijke verandering op termijn' noodzake lijk is. Als deelnemer en toe schouwer zag ik een paar jaar gele den al bij de Zeeuwse Veteranen dag dat de jongeren een grotere rol moeten krijgen. Daar moeten we snel mee aan de slag. Maar, we willen ook zo lang mogelijk op ge paste wijze gesneuvelde vetera nen herdenken." Want het succes van de Zeeuwse Veteranendag wordt bepaald door drie elemen ten, zegt Duine: „De maatschap pij die respect betoont aan de vete ranen, een defdé waarbij we ons zelf kunnen presenteren, en de saamhorigheid tussen de vetera nen onderling." Met het geld kan het watersys teem van de polder op de schop worden genomen. Over een leng te van anderhalve kilometer wor den sloten langs (het verlengde van) de Oud Kempenshofstede- weg ruimer gemaakt. Verder legt het waterschap negen nieuwe dui kers en een regelbare stuw aan in het gebied. Het werk begint in april en is aan eind van het jaar klaar. Eerder hoopte het schap de problemen nog voor een bedrag van 470.000 euro op te kunnen lossen. De extra kosten worden vooral veroorzaakt doordat wijzi gingen in het tracé een waterloop die moet worden verruimd. Een bewoner van de polder had ono verkomelijke bezwaren tegen het doorsnijden van zijn perceel. Ook de wateroverlast van aanwo- nenden van de Molenweg in Scherpenisse wordt aangepakt. Voor een bedrag van anderhalve ton wordt nog dit jaar een oude sloot gedempt en een nieuwe, be ter bereikbare en te onderhouden waterloop gegraven. Vanaf maandag 9 maart is Tebe- con, een gespecialiseerd bedrijf in betononderhoud uit Oud-Gastel, bezig om in slechte staat verkeren de beton op te knappen. Dat ge beurt door de wapening aan de onderkant van de brug bloot te leggen en schoon te maken. Daar na wordt de wapeningsconstruc tie behandeld, aangevuld en op nieuw afgewerkt met beton. Deze klus duurt, afhankelijk van het weer, vier tot vijf weken. Het waterschap hoopt dat het recrea- tieverkeer daardoor weinig over last ondervindt. Tijdens de werk zaamheden is het namelijk niet mogelijk om met de auto over de brug te rijden. Er is een omlei dingsroute langs Vliegveld Mid den-Zeeland. Fietsers kunnen meestal wel over de brug, maar moeten af en toe ook omrijden. In dat geval wordt dit met borden langs de kant van de weg duide lijk vooraf aangegeven. Mede door de aanwezigheid van het nabijgelegen buitensportcen trum Kanoa, wordt er veel geka nood op De Piet. Tot 1 april is doorvaart onder de brug echter niet mogelijk. Na de renovatie kan de brug er weer jaren tegenaan. Het water schap brengt op het nieuwe asfalt een rode fietsstrook aan. Tegelijk wordt de reling geschilderd. De ta luds en oeverbescherming wor den vernieuwd. Ook worden de klinkers in het wegdek voor de brug vervangen door asfalt. Strijdplan behoud van veteranendag door Joeri Wisse SINT-ANNALAND - De gemeente raad van Tholen discussieert maan dag over de sluiting van het consul tatiebureau in Sint-Annaland. De post voor jeugdgezondheidszorg in medisch centrum de Smisse is ech ter inmiddels al gesloten. door Maurits Sep Sjaak Duine (Stichting Zeeuwse Veteranendag). „Veteranendag wordt niet meteen heel anders." foto Ron Magielse door Joeri Wisse SINT-ANNALAND - Laag gelegen per celen in de Anna Vosdijkpolder bij Sint-Annaland staan in de toe komst minder vaak onder water. Het algemeen bestuur van Water schap Scheldestromen heeft zes ton uitgetrokken om de afvoerpro- blemen te lijf te gaan. door Joeri Wisse WOLPHAARTSDIJK - Automobilisten die regelmatig over de Muidenweg tussen Wolphaartsdijk en Arnemui- den rijden, moeten de komende weken omrijden. Waterschap Schel destromen renoveert de betonnen brug over De Piet, een zij-arm van het Veerse Meer die de grens tus sen Walcheren en Zuid-Beveland markeert. In rustige "Koopmansvoetpadwijk" M2makelaars.nl Ravelijn 16 Oost-Souburg Gelijkvloerse woning Ruime garage en berging Riante werkkamer *Woonprogr. beneden Grote, zonnige tuin Instapklaar Tuingerichte serre Gedeeltelijke vloerverw. illl.lihk CV3 Vraagprijs 299.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 104