Bouw van brede school Kapelle kan beginnen Jonkie achter het stuur Leerlingen van twaalf basisscholen sluiten speciaal project af SCHOLENPROJECT 32 BEVELANDEN en THOLEN Vlissingers krijgen foute stempas Rijontzegging en Praten over herbouw kerk Hoek taakstraf geëist voor dodelijk ongeluk Goes Mekka Saoedi-Arabië Het kort geding was aangespan nen door bouwbedrijf Van der Horst uit het Brabantse Mill, dat was het er niet mee eens dat de gemeente Kapelle de bouw van het 4,4 miljoen kostende gebouw aan Fraanje hadden gegund. De rechter bleek niet gevoelig voor de argumenten van Van der Horst, zegt wethouder Jon Hersel- man (WD). „Wij zijn op alle pun ten in het gelijk gesteld. „Deze uit spraak geeft aan dat wij deugde lijk werk hebben geleverd." Volgens de wethouder bestaat de kans nog dat Van der Horst in ho ger beroep gaat. „Maar als ik hen was, zou ik mijn knopen tellen en me een sportief verliezer tonen." Als het hoger beroep inderdaad uitblijft, kan de gemeente Kapelle over gaan tot definitieve gunning van de bouw van het multifunc tionele centrum. Tegen de gun ning voor het installatiewerk is overigens geen beroep aangete kend. Dat karwei is gegund aan de combinatie Paree/Synto. De brede school biedt in mei 2016, wanneer het gebouw moet zijn opgeleverd, onderdak aan meerdere organisaties. Naast basis school De Moolhoek en basis school 't Honk, Kibeo kinderop vang en verhuist ook de biblio theek naar de Vroonlandseweg. Op die plek was vorig jaar nog een boomgaard. Het terrein is reeds voor de jaarwisseling bouw rijp gemaakt. „Het voordeel van deze vertraging is dat de bouw straks in een perfecte periode be gint, van vorst hebben geen last meer", zegt Herselman. Het voordeel is dat we in de bouw geen last meer zullen hebben van vorst GOES - Van Nieuw-Zeeland naar Australië, door zuid- oost-Azië, India, Pakistan en bij Mekka linksaf richting Khar toem in Soedan. Het is een hal ve wereldreis die de leerlingen van twaalf Bevelandse basis scholen afgelopen vijf maanden virtueel hebben gemaakt, onder de noemer Alpha plusproject. De leerlingen kregen - in duo's - twee opdrachten. Eén: zich oriënteren op een deel van de route. Twee: in overleg met een duo van een andere school een voertuig realiseren, waarbij ie der duo de helft ontwierp. Onderweg naar de presentatie middag, vrijdag in het gebouw van de Prinses Beatrixschool in Goes, verbijten Stefan de Witte en Sylvain de Koster van basis school De Wegwijzer uit Hein- kenszand zich al. Past hun helft van de hovercraft wel aan de an dere, van Jens en Rick van het Kapelse De Linge? Ze hebben el kaar alleen via internet gespro ken, zoals ieder duo dat samen werkte. „Het knutselen was het leukste", zegt Stefan, „omdat je niet wist wat het andere duo maakte. De afmetingen hadden we besproken via Skype." Gehuld in Oosterse gewaden - hun deel van de route ging van Pakistan naar Oman - complete ren ze hun voertuig. Het is wat gepriegel, maar de hovercraft past in elkaar. Het bouwsel, ter grootte van een schoenendoos, heeft twee werkende ventilato ren. Eentje tilt de hovercraft een stukje omhoog, de ander stuwt hem vooruit. Bewondering. Hun juf Marjan lacht. „Zo tech nisch ben ik niet hoor!" „Ik had niet verwacht dat we de enigen zouden zijn met een voertuig met een motor", zegt Sylvain. Is hij trots? Enthousiast: „Ja. We houden er van om mo dellen en auto's in elkaar te zet ten. Toen we de opdracht hoor den, dachten we al: cool, dan kunnen we iets maken." Toch ging niet alles soepel. „We moesten goed overleggen over de middelste propeller en ons prototype verdween uit de lera- renkamer. Twee weken geleden kwamen we die ineens tegen. Faisalabad Pakistan Khartoem Soedan VLISSINGEN - Door een fout bij softwareleverancier Procura heb ben 37 adressen in Vlissingen fou tieve stempassen voor de Provin ciale Staten-en Waterschapsver kiezingen ontvangen. Op de pas sen staan verkeerde persoonsgege vens. De fout is gistermiddag ver holpen zodat de foute passen her steld worden. Wie een verkeerde pas heeft ontvangen, krijgt van de gemeente een nieuwe stempas. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren tegen de 43-jarige Goesenaar Evert van der K. een taakstraf van 240 uur en een rijontzegging van één jaar geëist. Van der K. schepte op 20 septem ber 2013 met zijn auto op de Fruit- laan in Goes de toen 64-jarige me vrouw Rijder uit die stad. Dat ge beurde op het zebrapad nabij de Wilgenstraat. De vrouw overleed later in het UMC in Rotterdam aan haar verwondingen. Van der K. zei de vrouw te laat hebben op- gemerkt.Uitspraak 13 maart. HOEK - De dorpsraad en de Protes tantse gemeente in Hoek hebben de handen ineengeslagen. Ze hou den komende woensdag gezamen lijk een informatiebijeenkomst over de herbouw van 1 januari af gebrande Protestantse kerk. Tijdens de bijeenkomst voorlopi ge herbouwplannen worden ge presenteerd. Bezoekers kunnen reageren. De vergadering begint om 19.30 uur in het dorpshuis. Vrijstaand wonen in Kamperland voor €169.000,- v.o.n. 0113-37 24 74 R u ite r p I aat makdaard ij VEE RW EG Thorbeckelaan 36 Vlissingen II'lii.Fk Vraagprijs 289.000,- k.k. door Joeri Wisse KAPELLE - Aannemer Fraanje uit Le- wedorp kan over een paar weken de spade de grond in steken aan de Vroonlandseweg in Kapelle. De rechtbank in Breda heeft geoor deeld dat de gemeente Kapelle niets verkeerd heeft gedaan in de aanbestedingsprocedure voor de bouw van de brede school. Wethouder Jon Herselman COLIJNSPLAAT - Sommige passagiers kijken vreemd op als ze haar zien, maar eenmaal op weg heeft de 18-jarige Frederieke van Oeveren het vertrouwen. De chauffeuse uit Kortgene heeft net haar rijbewijs gehaald en bestuurt de buurtbus tussen Kats en Kortgene. Ze is daarmee één van de jongste bus chauffeurs uit de provincie, foto Mechteld Jansen door Michiel Bouwman Per Stefan de Wilde hovercraft Sylvain de Koster Bent u geïnteresseerd? Bel naar: Of bekijk: www.veerwegkamperland.nl Recent opgeleverd M2makelaars.nl 10 JAAR Op een heerlijk rustige locatie gelegen bungalow met volledig gelijkvloers woonprogramma. Na enkele aanpassingen is dit een heerlijk woonhuis op een groot perceel eigen grond (636 m2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102