Belastingdienst: misbruik oldtimer blijft onbestraft Joint Strike Fighters bestellen 8 BINNENLAND Garagehouder in Deventer wil klanten op videobeelden laten zien dat er niet is gesjoemeld. vvd: terroristen mogen Kabinet kan de eerste acht FRAUDE GARAGES Dat blijkt uit navraag van deze krant bij de Belastingdienst. De dienst controleert vooral met ca mera's in speciale auto's en boven snelwegen of mensen wegenbelas ting hebben betaald. Om mis bruik van de oldtimerregeling te ontdekken, moeten de kentekens apart in een computersysteem worden ingevoerd. Daar is dit jaar 'geen prioriteit aan gegeven', zegt een woordvoerder. De Belasting dienst wil dat eerst de regeling zelf goed verloopt voordat er con troles worden uitgevoerd, stelt hij. Controleren zonder camera's is te arbeidsintensief. Voor 188.000 oldtimers geldt regeling waarbij de voertuigen drie maanden niet de weg op mogen Vanaf zondag mogen de oldti mers formeel weer de weg op. Het gaat om benzineauto's die zijn gebouwd tussen 1974 en 1988. Tot begin vorig jaar gold voor au to's van 25 jaar en ouder een vrij stelling van de motorrijtuigenbe lasting. Die leeftijdsgrens is opge trokken naar 40 jaar. Om de pijn te verzachten is er voor benzine wagens een overgangsregeling. Ei genaren betalen maximaal 120 eu ro per jaar, maar mogen dan in de cember, januari en februari niet met de auto de weg op. Eind november waarschuwde de Belastingdienst nog voor boetes die kunnen oplopen tot 5000 eu ro, en een naheffing van de we genbelasting. Oldtimerbezitters gingen hals over kop op zoek naar een stalling. Of er de voorbije maanden überhaupt een boete is uitgedeeld, is onduidelijk. Moge lijk is iemand bij toeval tegen de lamp gelopen, maar dat wordt niet apart bijgehouden, stelt de woordvoerder. Voorzitter Bert de Boer van de Fe deratie Historische Automobiel en Motorfietsclubs (Fehac) pleit voor een ander belastingsysteem voor oldtimers waarbij per dag wordt afgerekend. Landelijk loopt nog een proefproces over de belas tingmaatregel. Een eerste zaak won de Belastingdienst. DEVENTER - Een garagehouder uit Deventer heeft iets slims bedacht om zijn klanten te garanderen dat er niet gesjoemeld is met de fac tuur. Om hen te behoeden voor onaangename verrassingen op de rekening maakt de automonteur video-opnames van alle in zijn ga rage uitgevoerde reparaties. Durk Bloemhof, eigenaar van een manszaak Ai Service Garage, wil op die manier meer inzicht geven in de uitgevoerde reparatie. Wan neer klanten hun auto ophalen, krijgen ze niet alleen een factuur, maar ook een korte video reconstructie van de uitgevoerde werkzaamheden. De garagehou der geeft dan zelf ter plekke tekst en uitleg bij de videobeelden, zo dat de klant niet alleen op de beel den hoeft af te gaan. Dat was zon der video-opnames wel eens een probleem, zegt Bloemhof. „Het is me enkele keren overkomen dat een klant hier de garage verliet met het gevoel bedrogen te zijn. Dan kon ik niet goed duidelijk ma ken dat dat niet zo was. Dat bleef steken." Het gevoel van onvrede was dusdanig sterk dat Bloemhof op zoek ging naar een oplossing die hij vond in de vorm van vi deo-opnames. Het is overigens niet zo dat klan ten de automonteur op een onbe waakt moment kunnen betrap pen op een gênante krabpartij of uitgebreid neuspeuteren: de ge maakte video's zijn geen integrale stateloos worden Gratis plastic tasje na dit jaar verboden Per 1 januari 2016 worden gra tis plastic tasjes verboden. Dat heeft staatssecretaris Wilma Mansveld (Infrastructuur en Milieu) gisteren aan de Twee de Kamer laten weten. Het ver bod maakt deel uit van een bre dere aanpak om het aantal plas tic draagtasjes terug te drin gen. Er komen wel twee uitzon deringen op het verbod. Het gaat dan om plastic tassen die noodzakelijk zijn vanwege functionaliteit en voedselveilig heid. Mansveld komt met de aanpak omdat plastic tassen grote negatieve effecten heb ben op het milieu. Als het aan de WD ligt, kunnen terroristen straks stateloos wor den. Dit betekent dat de overheid hun Nederlanderschap kan intrek ken, ook al hebben ze geen twee de nationaliteit. Internationale verdragen verbieden overheden om mensen stateloos te maken, maar de liberalen willen de ver dragen op dit punt wijzigen. Dat zei WD- Tweede Kamerlid Ard van der Steur gisteren in de Twee de Kamer. Ook CDA en SGP heb ben oren naar deze mogelijkheid. Momenteel kan het Nederlander schap alleen worden ingetrokken van personen die nog een pas poort hebben van een ander land. Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer steunt de aan schaf van de eerste acht Joint Stri ke Fighters. „Dit is de point of no re turn", zei minister Jeanine Hen- nis-Plasschaert van Defensie giste ren tijdens een debat over de op volger van de F-16. De aanschaf is volgens Hennis ook van belang ge let op de ontwikkelingen in Oek raïne en het Midden-Oosten. Het is in dit kader 'hoog tijd' dat de luchtmacht duidelijkheid krijgt over het gevechtsvliegtuig waarmee ze in de toekomst gaat vliegen, aldus de bewindsvrouw. Over de opvolger van de F-16 is sinds medio jaren '90 gediscussi eerd. De acht toestellen moeten in 2019 gaan vliegen bij de Konink lijke Luchtmacht. In totaal moe ten er 37 komen voor 4,5 miljard euro. Oppositiepartij D66 keerde zich tegen het besluit. De partij vindt de onzekerheid te groot over de kosten en prestaties van het Amerikaanse toestel. We wor den 'steeds verder het JSF-moeras ingetrokken', aldus D66-Kamerlid Wassila Hachchi. Hiermee maakt D66 'een draai', oordeelde WD'er Ronald Vuijk. Mariska Peters blijkt te zijn gewurgd De 21-jarige Mariska Peters uit Nijmegen, die afgelopen zon dag dood werd gevonden, is ge wurgd. Dat heeft de politie gis teren gemeld. Eerder had de po litie al laten weten dat ze met geweld om het leven was ge bracht. Er is nog niemand opge pakt. De vrouw verdween op 9 februari. Ze was in haar auto onderweg naar een vriendin, maar kwam daar nooit aan. Een dag later werd haar auto op een parkeerplaats gevon den. Een groep particulieren met speurhonden vond zondag het lichaam van de Nijmeegse in de Hatertse Vennen. door Paul Bots DEN HAAG - De Belastingdienst heeft deze winter bewust geen en kele controle uitgevoerd op mis bruik van de overgangsregeling voor oldtimers. In totaal 188.000 oldtimerbezitters, die verplicht hun auto drie maanden moesten stallen, konden daardoor onge straft door blijven rijden. Deze fraaie oldtimer, een Mercedes, mag drie maanden per jaar de weg niet op, maar dat wordt niet gecontroleerd, foto David Rozing/HH door Bas Klaassen DEN HAAG DEN HAAG DEN HAAG NIJMEGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8