Joustra citymarketeer Ben Picavet overleden m m Nieuwe plannen moeten centrum van Hulst een oppepper geven 66 Ik heb altijd een zwak gehad voor mensen aan de onderkant van de maatschappij 1 JBÜ 3BE 11 Bi ölE 3BË 1 3SIBiaSBBIEBBIB0ES0Bl 28 ZEEUWS-VLAANDEREN JUBILEUM VOEDSELBANK ZEEUWS-VLAANDEREN Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen bestaat tien jaar. Hoera! Maar is dat eigenlijk wel reden voor een feest? Joustra (37) gaat op maandag 9 maart aan de slag. Ze houdt zich straks vooral bezig met het voor bereiden, plannen en uitvoeren van allerlei activiteiten in het ka der van citymarketing. Joustra neemt ook de communicatie rich ting media én alle betrokken par tijen voor haar rekening. Belang rijkste taak: Terneuzen op de kaart zetten als gemeente waar het goed wonen, werken en re creëren is. Wethouder Jack Begijn (ook voor zitter van Citymarketing) is blij met Joustra. „We zijn er als be stuur van overtuigd dat ze de juis te kandidaat is om de marketing- ambities waar te maken. Ze kan Picavet kwam in 1958 de Hulster gemeenteraad in als wethouder namens Lijst Stolte en bleef dat tot en met 1962. Verschil van me ning over de te volgen koers van de partij brak de lijst op bij de ver kiezingen. Daarom was hij daarna wethouder-af en werd hij raads lid namens zijn eigen partij, Lijst Picavet. Na twee jaar gaf hij er de brui aan. Op zijn 65e maakte Pica- haar brede professionele kennis en ervaring straks inzetten om Terneuzen beter op de kaart te zetten bij nieuwe investeerders, bezoekers, bedrijven én bij de in woners." Tanya Joustra werkte eerder in verschillende functies bij het in ternationale communicatiebureau ZenithOptimedia in Amstelveen. Ze bekleedde er onder meer een strategische marketingfunctie. vet zijn rentree. In t990 was hij de grote winnaar van de verkiezin gen met zijn partij Groot-Hulst. Hij werd opnieuw wethouder en ook loco-burgemeester. „Het hoogtepunt in mijn carrière", sprak hij destijds. Zijn invloed in de Hulster politiek was groot. Hij slaagde erin de oude naamlijsten Gemeenschappelijke Belangen, Lijst Clinge voor het Algemeen Belang en Lijst Bruggeman in Groot-Hulst te bundelen. Tijdens zijn afscheidsreceptie in 2002 werd hij geridderd door bur gemeester Kessen. Picavet stond bekend als aimabel persoon, scherp van tong en vol humor. TERNEUZEN - Het is deze week pre cies tien jaar geleden dat Miriam Hemelsoet (51) het eerste voedsel pakket overhandigde, toen nog vanuit haar huis in Terneuzen. Nu, een decennium later, worden vanuit zes verdeelpunten in heel Zeeuws-Vlaanderen wekelijks ruim vierhonderd pakketten uit gedeeld. Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen voorziet dus duidelijk in een be hoefte, en dat bezorgt Miriam nog steeds een dubbel gevoel. „Aan de ene kant is het fijn zo nuttig te zijn. Aan de andere kant is het hartverscheurend dat we elk jaar weer meer mensen moe ten helpen." Hemelsoet hoorde van het be staan van de Voedselbank op Wal cheren en wist meteen dat ze zo iets in Zeeuws-Vlaanderen ook wilde beginnen. „Ik heb altijd al een zwak gehad voor mensen aan de onderkant van de maatschap pij." Als gescheiden moeder die ja ren van de bijstand moest rondko men, begreep ze de noden van de allerarmsten maar al te goed. Vin dingrijk als ze is, ging Hemelsoet in haar eentje supermarkten, bak kers en boeren af om daar voe dingsmiddelen te vragen. Daar maakte ze vervolgens pakketten van, die in de hal van haar huis opgestapeld stonden te wachten op de dankbare afnemers. „Want vergis je niet. Als je je moet wenden tot de Voedselbank, dan zit je écht aan de grond." Je komt in aanmerking voor een voedselpakket als je als alleen staande volwassene per maand minder dan 180 euro aan leefgeld (voedsel, verzorgingsartikelen, kle ding, vrije tijd) overhoudt. Per kind onder de 18 komt daar vijftig euro bij. Lange tijd beoordeelde Hemelsoet zelf de aanvragen voor een pakket, maar daar is ze uitein delijk mee gestopt. Ze heeft een voudigweg een te groot hart. „De verhalen die je hoort, zijn altijd triest. Maar als iemand net geen aanspraak kon maken op een voedselpakket en die begon te hui len, tja, daar kon ik dan niet te- gen. Kwam er weer een pakketje bij." Tegenwoordig komen men sen bij de Voedselbank terecht via onder meer het maatschappelijk werk, het Leger des Heils en zelfs gemeenten. Met hulp van Daniël van der Meer, van Voedselbank Walche ren, werd Miriams voedselbank een officiële Voedselbank. Twee maanden na de oprichting in 2005 werden er al dertig gezinnen geholpen met een pakket. Een halfjaar na de oprichting, kwam er een verdeelpunt in Hulst, ge volgd door een in Oostburg. Voed selbank Zeeuws-Vlaanderen groeide gestaag, met coördinator Hemelsoet als kloppend hart. In middels zijn er ook verdeelpun ten in Axel, Breskens en Aarden burg en krijgt Hemelsoet hulp van zo'n tachtig vrijwilligers die zich elke week uit de naad wer ken om de pakketten op tijd ge vuld te krijgen. Het oude schip- persschooltje aan de Van der Peijl- straat in Terneuzen fungeert al ja ren als hoofdkwartier. Daar wor den de goederen verzameld, (ge koeld) opgeslagen en verdeeld. Huisvesting die al lange tijd totaal niet meer voldoet. Het gebouwtje is simpelweg te klein geworden om de stroom mensen elke vrij dag te verwerken en de pakketten staan uit puur ruimtegebrek op de grond. Hemelsoet hoopt nog steeds dat de drie gemeenten ge zamenlijk nog eens over de brug komen en in Terneuzen andere huisvesting kunnen bieden. Aan stoppen, denkt Hemelsoet nog niet. Kan ook niet. „Als ik thuis zit, zou dat betekenen dat de Voedselbank niet meer nodig is. En dat lijkt een utopie." „Parkeren is in elke binnenstad een heet hangijzer. Het is dus wel van belang dat precies bekend is waar en hoe geparkeerd kan wor den om een totale visie op de in richting van de binnenstad te kunnen presenteren", stelt wet houder Diana van Damme. Enkele weken geleden leek enige onmin te ontstaan tussen de Wijkraad Binnenstad en het ge meentebestuur, maar berichten daarover berusten op 'miscommu nicatie', bevestigt wijkraadvoorzit ter Reggie Picavet. Van Damme is Er is geen kou in de lucht geweest. Er was sprake van miscommunicatie daar blij om want ze herkende zich, net als een aantal dorps- en wijkraden, 'helemaal niet' in de kritiek. „Er is juist een heel open overlegstructuur. Ik ben wijkwet houder voor de binnenstad en ie dereen kan me altijd aanschieten over onderwerpen die hen aan het hart gaan." Vóór het overleg over de gemeen telijke toekomstvisie op de rol staat, presenteert de ondernemers vereniging een eigen Masterplan; een document dat de weg moet wijzen naar een voorspoedige (economische) toekomst van Hulst. Het plan wordt binnenkort aan het college aangeboden. Uit het exploot d.d. 19-02-2015 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Jan Hamelink, wonend te Terneuzen, is gedagvaard Willem Carel Mattheij, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 27-05-2015 om 10.00 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de kantonrechter van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, zittingsplaats Middelburg, alsdan en aldaar zitting houdend aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg, om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding, dan wel om voor deze laatste datum een schriftelijk antwoord in te dienen ter griffie van genoemd gerecht. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl Pas groot feest als Voedselbank overbodig is door Wout Bareman TERNEUZEN - Tanya Joustra uit 's-Cravenpolder wordt de eerste ci tymarketeer van Terneuzen. Het be stuur van de Stichting Citymarke- ting Terneuzen vond haar de beste van 56 sollicitanten. HULST - Hij nam in 2002 op 78-jari- ge leeftijd afscheid als wethouder van de gemeente Hulst. Destijds was Ben Picavet de oudste wethou der van het land. Hij overleed afge lopen dinsdag op 91-jarige leeftijd. Tanya Joustra door Sheila van Doorsselaer Miriam Hemelsoet schade herstellen is vaak goedkoper dan je denkt utoschadeteam.nl Kijk op www.checkjeschade.nl door René Hoonhorst HULST - B en W van Hulst overleg gen volgende maand met de On dernemersvereniging Hulst Vesting stad en de Wijkraad Hulst Binnen stad over de toekomstvisie voor het Hulster centrum. Die visie zou eind vorig jaar al worden bespro ken, maar het college worstelde toen nog met het parkeerbeleid voor het stadshart. Reggie Picavet van de wijkraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66