IH0;SP0(R)T5 36 SPORT Ttirnwedstrijd voor de pré-instap Massaloop telt drie afstanden Harmes favoriet in Halve van Axel Judodinic Roy Meyer bij Geelhoed BC Vlissingen ontvangt Trajanum Bij Terneuzens wielerfeest vallen Mathieu van der Poel en Brian van Goethem in de prijzen. TERNEUZEN - Volendam heeft zijn 3 j's, Terneuzen de 3 w's. Tijdens de wonen-, werken- en weiness- beurs werd gisteravond in een hal van het voormalige Philipscom- plex een wielersymposium gehou den. Bij wijze van aftrap van het nieuwe wielerseizoen mochten verscheidene lokale en (interna tionale wielercoryfeeën hun zegje doen. Over verleden, heden én de toekomst van het Zeeuwse wiel rennen. Tussen de grasmaaiers en de scoot- mobielen verrichte burgemeester Jan Lonink van Terneuzen het openingswoord. Daarna vuurde presentator Kees Maas zijn vragen af op voormalig profrenner Theo Verschueren. De Belg, die zijn he le leven al in Sint Jansteen woont, keek terug op zijn werelduurre cord achter de motor. Maar ook op zijn eerste keer dat hij op de baan achter een derny kroop. „De broek vol", aldus Verschueren. La ter zou het uitgroeien tot zijn spe cialiteit. „Toch was ik in eerste in stantie een wegrenner. Alleen was er op de piste meer te verdie nen dan als knecht op de weg." Geert Stevens meldde in Terneu zen dat de Beneladiestour dit jaar (17 t/m 19 juli) is uitgegroeid van een tweedaags naar een driedaags evenement. „Er waren 32 ploegen aangemeld, maar er is maar plaats voor 25 teams", vertelde de organi sator, die ook verantwoordelijk is voor de vrouwenkoers van de Om loop Het Nieuwsblad. „Daarbij zit ten negentien UCI-ploegen, dus daar kan je niet omheen. Datzelf de geldt voor de nationale ploeg van de Verenigde Staten. En voor de vijf resterende plekken hebben we de voorkeur gegeven aan de Belgische ploegen." Nieuwbakken Roompot-prof Brian van Goethem was aanwezig via een opgenomen interview. Zijn vader mocht namens hem de Arrow Cycling-aanmoedigings- prijs in ontvangst nemen. Bij oud-prof Adrie van der Poel ging het voornamelijk over de we reldtitel van zoon Mathieu. De wielrenner, die zelf ooit de Ronde van Vlaanderen won, gaat sinds het laatste WK veldrijden door het leven als de-vader-van. Ge vraagd werd naar de concurrentie met zuiderbuur Wout van Aert. Volgens presentator Maas vergat de Belg Van der Poel op het po dium te feliciteren. „En dat heeft -ie nog steeds niet gedaan hoor", voegde vader Adrie daar aan toe. Als afsluiting van het symposium reikte de Belgische ex-prof Rik Verbrugghe de Kristof Goddaert Award uit. Die award ging naar Mathieu van der Poel en werd door diens vader in ontvangst ge nomen. De Massaloop in Oostkapelle kent dit jaar drie afstanden: 5,10 en 15 kilometer. In tegenstelling tot voorgaande jaren moeten de afstanden exact kloppen. Adri Koole, die de organisatie op zich heeft genomen samen met Kevin de Pagter en Wim Vos, heeft het parkoers 25 keer gelopen en daardoor moeten de afstanden nu precies klop pen. „Bovendien hebben we het ook nog met een groepje lopers met gps gelopen en daar het gemiddelde van genomen en toen bleek het ook precies 5, 10 en 15 kilometer te zijn." De Massaloop begint om 14.00 uur op het parkeerterrein aan de Duinweg in Oostkapelle. In schrijven en ophalen startnummers kan in restaurant De Boshoek. ZATERDAG 28 FEBRUARI 1 Tweevoudig Europees kampioen Roy Meyer ver zorgt zaterdag een clinic bij Sportschool Geel hoed in Oost-Souburg. De 22-jarige judoka uit Breda, nu uitkomend voor Budokan Rotterdam, staat vanaf 11.00 tot 12.00 uur op de mat met de jongste groep deel nemers die zich heeft aangemeld. Van 13.00 tot 14.00 uur is de oudere leeftijdsgroep aan de beurt. Aansluitend is er gelegenheid tot een meet greet met Meyer, waarbij deelnemers op de foto kunnen met de judo ka die als doel heeft zich te plaatsen voor de Olympische spelen in Rio de Janeiro (2016) en Tokio in 2020. Vorig jaar schreef Erwin Harmes de Halve Mara thon van Axel op zijn naam. Om die reden staat de Middelburger zaterdag bovenaan de deelne merslijst van de Transportbedrijf Jasperse Hal ve Maarathon van Axel. Ongetwijfeld gaat Har mes opnieuw voor de zege, al is het altijd moei lijk om vooraf iemand die favorietenrol toe te schrijven. Op het laatste moment komen soms nog sterke atleten opdagen. Wellicht dat ook Remy Vasseur start, al zal die dan vermoedelijk als haas dienen voor de plaatselijke Erwin van de Broeke. De halve marathon start om 14.00 uur bij de kantine van FC Axel. De nevenafstanden vertrekken om 14.15 uur. De vrouwen van BC Vlissingen staan na der tien wedstrijden bovenaan in de tweede divisie. De basketbalsters verdedigen zaterdag een voor sprong van vier punten in het duel met Traja num, dat zevende staat. Na dat duel, dat om 18.45 uur wordt gespeeld in de Vlissingse sporthal Baskensburg, resten er nog vier wedstrijden in deze competitie. Daar zitten nog onmoetingen bij met de nummers twee, drie en vier van de ranglijst. Het is voor de Vlissingse vrouwen dan ook belangrijk om zaterdag te winnen. De heenwedstrijd in Nijmegen eindigde in een 54-50-overwinning voor de Vlissingse speelsters. w c s s Win een Packard Bell EasyNote! Zaterdag wordt er in de turnhal van GV Delta Sport in Zierikzee een wedstrijd gehouden voor de pré-instap. Meisjes geboren in 2007 komen op vier onderdelen in actie. Op de brug-, vloer,-, balk-, en sprongoefening turnen ze de eerste wedstrijd. GV Delta Sport heeft een open inschrijving gehouden. Het resultaat daarvan: maar liefst 52 deelnemers. De wedstrijd begint om 8.45 uur en is rond 12.00 uur afgelopen. De wedstrijd vindt plaats in in de turnhal van het Laco-sportcentrum. Van GV Delta Sport komen de volgende deelnemers in actie: Eva Stam (D2), Britt de Kam (D2), Sarah Briozius (D2), Kyani Bouwman (D2), Ni- na Nuijts (Dl) en Loes Bentlage (Dl), Sterre Bosma (Dl) en Femke de Looze (Dl). Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Adrie van der Poel (rechts) vertelt in de microfoon van Kees Maas over zijn zoon Mathieu. foto Peter Nicolai Symposium aftrap van wielerseizoen door Willem Adriaansens Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. AKELEI AREAAL FIDEEL FINALE GEDOE KATTIG KOSTER KWEKEN RESEDA RIJNAAK ROFFEL SEANCE SISSEN SOLIST WASZAK WIJDTE R 0 IJ N A A K E K E N IJ W R V L R K D A A 0 E F F E 1 D E E L E T S D 1 E A A N G 1 N A L E E S T Z N A E S 1 E E 1 L 0 L 1 T T R R G K Meer puzzelen: www.kleintjesmarkt.nlen klik op Puzzelsite! Weten wie er gewonnen heeft? Ga naar www.puzzelsite.nl en klik op prijswinnaars. Weekprijs: Packard Bell EasyNote! Deze slanke en stijlvolle notebook zit boordevol beproefde functies en is eenvoudig te gebruiken. Doe uw werk, luister naar muziek, bekijk films en vergroot uw kennis, thuis of onderweg. Druk- en zetfouten voorbehouden. Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing t/m zondag 1 maart in door te bellen naar 0909-5010325 (60 ct. per gesprek). Tarieven zijn excl. de gebruikelijke kosten. Prijswinnaars krijgen bericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57