Raad grijpt in bij proces zelfstandig museum m Parkeergeld betalen met je mobiele telefoon gaat van start in Zierikzee Dijkwerk is in volle gang I !BÜ 3SE lf] Eli 2BI HE 3BË 1EIEBBEBEIEEESESEBBE1 28 SCHOUWEN-DUIVELAND VISIEWERKGROEP STELT VERBETERPLAN OP Dorpsraad vormt werkgroep om Scharendijke op de kaart te zetten. Daarvoor is een verbeterplan nodig. Het initiatief voor het amende ment kwam van WD, LSD en CDA. Indiener Laurence Haack (WD) „Wij vinden dat we de verzelfstandiging op een zodanige wijze moeten doen dat het Stad huismuseum een eerlijke kans heeft op een gezonde exploitatie en er daarnaast sprake is van meerwaarde voor de andere mu sea op Schouwen-Duiveland en daarmee voor het toeristisch en recreatieve product." Het amende ment werd door bijna alle par tijen gesteund, met uitzondering van de SP. Daarmee heeft de ge meenteraad besloten dat het con tract met de interim-manager wordt verlengd om de verzelfstan diging verder voor te bereiden. Daarbij krijgt de interim-mana ger dan ook een financieel man daat. Voor het pand Gravensteen (is nu verhuurd aan de Wereld winkel) is besloten dat dit pand in de toekomst beschikbaar moet zijn voor museale taken. De gemeenteraad stelt dat het Stadhuismuseum moet beginnen als museale motor voor de musea in Zierikzee en snel moet toe groeien naar de motor en kennis centrum voor alle musea op Schouwen-Duiveland. Daarbij is samenwerking met alle andere musea van groot belang. De wens van de vereniging van musea op Schouwen-Duiveland om te kijken naar de huidige sub sidiëring van musea is gehono reerd via een motie van LSD, met steun van VVD, CU en Alert. De partijen willen een nieuwe subsidieregeling. Daarbij moeten de musea betrokken worden. De partijen geven het college mee te kijken naar een systeem waarbij er een basissubsidie is en een va riabele component op basis van bezoekersaantallen. Het college komt hiervoor met een voorstel. SCHARENDIJKE - Voor het dorp in de luwte van de sterk in ontwik keling zijnde Brouwersdam lig gen er mooie uitdagingen voor het bedrijfsleven, maar ook kan sen voor voorzieningen die bijdra gen aan de leefbaarheid in deze kleine kern. Maar dan dient er wel op korte ter mijn iets te gebeuren, vindt dorps raadvoorzitter Rob Venrooij. „Het lijkt wel of Scharendijke lang zaam dreigt te vervagen in verge lijking met bijvoorbeeld Renesse, waarvoor een masterplan wordt ontwikkeld. Daar trekt de ge meente tussen de 175.000 en 200.000 euro voor uit." Venrooij vindt het hoog tijd dat Scharendijke in plaats van te ver vagen eens stevig op de kaart wordt gezet. Hij kijkt daarvoor niet alleen naar het gemeentebe stuur. „Het initiatief daartoe moet voor al uit de bevolking zelf komen. Daarom zijn we bezig vanuit de dorpsraad een visiewerkgroep te vormen met mensen die groepe ringen in het dorp vertegenwoor digen en met ondernemers die ideeën hebben over de toekomst." Volgens de dorpsraadvoorzitter is die visiewerkgroep nog in een pre matuur stadium. Daar kunnen best nog wat mensen bijkomen. Het doel is in breed verband een verbeterplan voor Scharendijke op te stellen. „Daarmee gaan we vervolgens naar de gemeente om bouwste nen te bieden voor - zeg maar - een mini-masterplan voor Scha rendijke. Ik heb er wel vertrou wen in dat we gehoor vinden bij de politieke partijen." Venrooij ziet de toekomst dus wel met enig vertrouwen tegemoet. Hij is uiteraard ook blij dat er nu eindelijk overeenstemming is over de verplaatsing van de Plus-supermarkt van de gebroe ders Fennet van de Dorpsstraat naar de Boutlaan. Ook de naastge legen Mikado verhuist. Op de vrij komende locatie verrijzen recrea tieappartementen met daaronder ruimte voor kleine winkeltjes. „Dat betekent dat het aanzien van de Dorpsstraat op korte termijn aanzienlijk verandert. Ook daar liggen kansen", vindt hij. Daarnaast zijn er 'pijnpunten'. De vervallen Napoléonschuur aan de rand van het dorp bijvoorbeeld. Ook het voormalige kerkje aan ZEEWERING Om te kunnen betalen met de te lefoon moet je je aanmelden op de site van een aanbieder van 'realtime' parkeren. De aanbie ders waarmee betaald kan wor den zijn: Parkmobile, Park-Line, Yellowbrick, SMS Parking, Sun- hill, My Order, ANWB parkeren, MKB Brandstof en Multi Tank card. Sommige aanbieders zijn gratis, andere rekenen abonne mentskosten. Naast parkeergeld betalen via de telefoon blijft het ook mogelijk om een kaartje uit de automaat te Vanaf maandag kan in Zie rikzee het parkeergeld ook met de mobiele telefoon worden afgerekend trekken. Bij de automaten kan zo wel met muntgeld als met de be- taalpas betaald worden. In december vorig jaar zijn nieu we parkeerautomaten geplaatst die geschikt zijn voor 'realtime' parkeren. Toch heeft het nog drie maanden geduurd voor dit sys teem is ingevoerd. De offertes voor het betalen per mobiele tele foon zijn pas aangevraagd toen de automaten geplaatst zijn. De nieuwe automaten zorgden in het begin voor lange wachtrijen. Het gebruik is inmiddels iets ver simpeld, maar betalen met de pin pas leidt nog steeds tot veel storin gen. ScharendijKe Scharendijke dreigt door Ali Pankow De Dorpsstraat wacht een heel ander aanzien in de nabije toekomst. De voormalige kerk aan het Zwarte Plein wacht op andere bestemming. De vervallen zogeheten Napoléonschuur aan de rand van het dorp. door Melita Lanting zierikzee - Met een amendement van drie kantjes heeft de overgrote meerderheid van de gemeenteraad het collegevoorstel voor de verzelf standiging van het Stadhuismu seum flink aangescherpt. Ook heeft de meerderheid van de raad het college alvast een voorzet gege ven voor een nieuw subsidiebeleid voor de musea. SINT-ANNALAND - Aannemer KWS Infra is in opdracht van projectbureau Zee weringen druk bezig met het verstevigen van de dijkbekleding rond de haven van Sint-Annaland. Er is enigszins haast geboden. Om de gebruikers niet te veel tot last te zijn is afgesproken dat de klus voor 1 mei klaar is. Om dat te bereiken, wordt er ook op zaterdag doorgewerkt. De haven zelf is, nu er toch gewerkt moest worden, onlangs gebaggerd, foto projectbureau Zeeweringen schade herstellen is vaak goedkoper dan je denkt utoschadeteam.nl Kijk op www.checkjeschade.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Vanaf komende maan dag is het mogelijk om in Zierikzee het parkeergeld met de smart- phone te betalen. Het grote voor deel is dat alleen de daadwerke lijke parkeertijd wordt afgerekend en dat mensen niet meer te laat bij de auto terugkeren. Ook op de rest van het eiland is vanaf 1 april 'realtime' parkeren mogelijk. -"^ouwen-Duivfiand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53