Wsm*^,IJ WONEN 3 Als de lente groene vingers doet jeuken Even bijzettafel uit de boekenkast halen experimenteerde met alles wat geestverruimend heette te zijn, tot aan het roken van bananen schillen toe. Van het zaad van Ipo- moea tricolor moest je thee zet ten, zo ging het verhaal. De zaadle veranciers waren ertegen dat hun sierplant werd misbruikt en ga ven de zaden een coating van gif om de experimenterende jeugd af te schrikken. Morning Glory is nog altijd een populaire, eenjarige klimplant. Het zaad is overal vrij te krijgen en valt niet onder de opiumwet. Zaai het volgende maand in een pot op de vensterbank en kweek de planten binnenshuis op, tot ze half mei naar buiten kunnen. De bloemen bloeien slechts een hal ve dag, maar verschijnen met tien tallen tegelijk, de hele zomer. Hun blauw is onweerstaanbaar. HEBBEN fl - m VRIJDAG 27 FEBRUARI 2015 Voor hen die voor het eerst een eigen tuintje hebben, stellen de makers van het product. Maar waarom zouden meer ervaren tuiniers er geen gebruik van willen maken? Het ziet er immers fraai en verrekte handig uit, die star- tersset van Gardena. Het is niet alleen het blinkende materiaal dat lokt, de nakende lente doet de groene vingers ook jeuken. Planten, verplanten en potten vullen? De handige bloemen schep helpt. De onkruidsteker is ide aal om hardnekkig onkruid met wor tel en al te verwijderen. Planten en struiken blijven in vorm met de snoeischaar en dankzij de bescher mende handschoenen is tuinieren erg relaxed en blijven handen schoon. De Gardena startersset zit in een han dige meeneemverpakking en kost 16,99 euro. Verkrijgbaar bij onder meer tuincentra en bouwmarkten. www.gardena.nl Altijd rommelig, chaotisch. Geef je een feest, het huis vol mensen en mis je de ruimte waar gasten hun glas en jij de bakken met chips en nootjes en de schalen met toastjes kunt neerzet ten. Een strooptocht door het huis le vert wel wat dingen op die tijdelijk dienstdoen als bijzettafel, maar fraai? Waarom haal je de bijzettafels dan niet uit de boekenkast? Echt, dat kan. Met de Bookniture. Dat Kickstarter project is zo'n groot succes, dat het waarschijnlijk algemeen verkrijgbaar zal worden. De Bookniture ziet er op gevouwen uit als een groot boek, dat je makkelijk wegzet. Uitgevouwen is het een sierlijk tafeltje, dat je bijvoor- Boek wordt bijzettafel wordt boek. beeld ook kunt gebruiken als je gaat picknicken. De draagkracht ervan be draagt 170 kilo. Daar kunnen dus heel wat kaasjes op. De Bookniture zal zo'n 80 euro gaan kosten. http://kck.st/1zRwYUY De tuin achter het huis maakt deel uit van de familiegeschiedenis, foto's Dirk-Jan Gjeltema In de aangebouwde serre hangt en staat kunstwerk. Tuinieren met Gardena foto's PR r «Pï» Fleurig en gezellig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47