Na veel medailles volgt een vijfde eretitel 66 Biljarten is hier niet een sport die je in de landelijke media terugziet SPORT 35 De Zeeuws-Vlaming werd vorig jaar derde op het WK driebanden, tweede op het WK bandstoten en pakte grote teamprijzen met Dallinga/Frans Bevers en Etikon. „Maar ja, biljarten is hier niet een sport die je in de landelijke media terugziet. Hoe anders is dat in Mexico en Zuid-Korea. In Korea heb je zelfs een televisiekanaal dat 24 uur per dag biljarten uitzendt. Daarom vind ik het weer speciaal dat ik hier toch mag staan." Voor hij met de hoofdprijs aan de haal ging, mocht De Bruijn een potje snookball spelen met de an dere twee genomineerden, Hans- Peter Minderhoud en Saïd Bou- zambou, en sportgedeputeerde Ben de Reu. Snookball, dat gistera vond werd geïntroduceerd door oud-Hoek-voetballer Daan Boy- dens, wordt gespeeld op een laken van vier bij zeven meter en met een setje voetballen. Het is de be doeling dat alle ballen gepot wor den. Minderhoud haalde de la chers op z'n hals toen hij bij de 'af stoot' geen enkele andere bal raak te. De Bruijn had er meer kaas van gegeten. „Och, toen ik vijftien was, heb ik nog wel eens mogen invallen in het eerste van HW'24", verklaarde hij. Waren alle genomineerde man nen in Goes aanwezig, twee van de drie vrouwen zaten in het bui tenland. Tennisster Lesley Kerkho- ve is nog in Sint-Petersburg, waar ze gisteren werd uitgeschakeld, en motorcrossster Nancy van de Ven verblijft in Doha. Alleen kitesurf- ster Kat ja Roose was aanwezig. Roose werd weliswaar wereldkam pioene in 2014 in de discipline sla lom, maar de vakjury wees Van de Ven aan als winnares. Haar vijfde plek in het WK voor vrouwen werd hoger ingeschat. Presentator Gert van 't Hof zocht live contact met de Vlissingse, maar de verbin ding was heel slecht. De twee kon- den amper een zin met elkaar wis selen. „Geeft u haar dan maar een warm applaus. Dat zal ze wel ho ren in Qatar!" Het werd druk op het podium toen de voetballers van Hoek, die hun donderdagse training naar de vrijdag hadden verschoven, hun prijs ophaalden. De Zeeuws- Vlaamse formatie kreeg de titel 'sportploeg van het jaar' vanwege het kampioenschap in de hoofd klasse, waardoor de ploeg van trai ner Kenny Verhoene momenteel in de topklasse uitkomt. De Middelburgse mountainbiker Milan Vader - ook niet aanwezig, hij zit op Cyprus voor een vier daagse wedstrijd - werd sportta lent van het jaar. De Goese wiel renner Joannathan Duinkerke (aangepast sporter met een ver standelijke beperking) en de Goe se tribikester Lisette de Heide (aangepast sporter met een licha melijke beperking) waren de ande re twee prijswinnaars. Puntenverlies Van Gerwen in Belfast Darter Michael van Gerwen is zijn perfecte status in de Premier League kwijt. De Brabantse nummer één moest tijdens de vierde ron de van de prestigieuze wed strijdenreeks voor het eerst genoegen nemen met een gelijkspel. De Brabantse nummer één van de wereld ontsnapte in Belfast zelfs aan een nederlaag. Hij knok te zich tegen de Engelsman Adrian Lewis terug van een 5-2-achterstand en pakte zo doende nog een punt (6-6). Ducarmon herstelt zich op EK schaken Schaker Quinten Ducarmon herstelde zich gisteren van zijn nederlaag een dag eer der op het EK in Jeruzalem. De Terneuzenaar won met zwart van thuisspeler Mos- he Katzir, die bijna driehon derd ratingpunten minder heeft. De Zeeuwse interna tionaal meester staat met twee uit drie in de brede subtop. Vandaag speelt hij met wit tegen de Russische grootmeester Evgeny Post- ny. Manor met Stevens richting Melbourne Het Formule i-team Manor stelt alles in het werk om aan de start te verschijnen bij de Grand Prix van Austra lië. De Britse renstal heeft zelfs al een coureur vastge legd. De Engelsman Will Ste vens - die vorig seizoen voor het failliete Caterham reed - heeft een contract ge tekend voor 2015. Manor is de doorstart van Marussia, de renstal die eind vorig seizoen in de finan ciële problemen kwam en failliet werd verklaard. Boogschutter Van der Ven is titel kwijt Boogschutter Rick van der Ven heeft zijn Europese in- doortitel op het olympische onderdeel recurve niet ge prolongeerd. De Brabander eindigde gisteren in het Slo veense Koper als zesde. In de kwarfinale ging het mis. Hij verloor van de Italiaan Marco Morello. Van der Ven heeft nog kans op eremetaal in de landen- wedstrijd. Met het Neder lands team veroverde hij twee jaar geleden Europees goud. EK korfbal in 2016 naar Nederland De Nederlandse korfbal- bond mag in 2016 het EK houden. De beste tien Euro pese landenploegen strijden van 22 tot en met 30 oktober om de titel. Oranje is al sinds het eerste EK van 1998 in het bezit van de Europese titel. VRIJDAG 27 FEBRUARI 2015 Arek Milik was met twee treffers opnieuw belangrijk voor Ajax. De Poolse spits scoorde dit seizoen al 21 doelpunten in 28 officiële duels, een moyenne van liefst 0,75 per wedstrijd, foto Vl-images door Roeland van Vliet GOES - Jean Paul de Bruijn was gis teren maar wat trots dat hij voor de vijfde keer uitgeroepen was tot sportman van het jaar in Zeeland. Hij is daarmee ruimschoots record houder in zijn categorie. „Ik vind het heel bijzonder dat je als biljar ter deze prijs mag winnen", zei hij in het Goese theather De Mythe. „Al heb ik in 2014 wel heel veel medailles gewonnen." Jean Paul de Bruijn BELFAST JERUZALEM DINNINGTON KOPER ZEIST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35