m Gemeente Vlissingen verbiedt paragliden langs de boulevards 1 IBS 3BE IE SIE SB! IIE S3! SISBBEBBIEB3SSSBBBS1 28 WALCHEREN BRUISENDE BRANDING Nut en Genoegen geeft uitvoering Zangvereniging Nut en Ge noegen uit Aagtekerke geeft vandaag haar jaarlijkse zang uitvoering o.l. v. Marcela Si- mons-Clarisse. Na de pauze met verloting treden De Zeeuwse Muzikanten op. Het evenement vindt plaats in verenigingsgebouw Ami- citia aan de Agathastraat in Aagtekerke. Aanvang 19.30 uur. Entree 5 euro, kinderen t/m 12 jaar gratis. Veere krijgt nieuwe gemeentesecretaris Jo Steinbusch wordt per 1 mei gemeentesecretaris van de gemeente Veere. Hij volgt Rudie Heintjes op, die naar Oud-Beijerland gaat. Steinbusch is nu nog alge meen directeur van de inter gemeentelijk sociale dienst voor de gemeenten Bruns- sum, Onderbanken en Land graaf. Hij was daarvoor ge meentesecretaris bij de voor malige gemeente Eijsden. Brandweer bezoekt soos Ontmoeting Een vertegenwoordiger van de brandweer geeft vandaag in Koffiehuis de Ontmoe ting voorlichting over pre ventie. Dat gebeurt in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Mid delburg. De presentatie is van 10.00 tot 11.00 uur. Inloop met kof fie is mogelijk vanaf 9.30 uur. Concert 'Toe Maar' geannuleerd Het concert 'Toe Maar, Doe maar alsof dat voor van avond geprogrammeerd stond in het Scheldetheater in Terneuzen is geannu leerd. Wegens het beperkte aantal kaarten dat in voor verkoop voor deze Doe Maar tributeband was verkocht heeft het impresariaat beslo ten de voorstelling terug te trekken. Woensdag cirkelden weer paragli- ders aan grote luchtmatrassen bo ven de boulevards. Spectaculaire foto's van de tocht zijn gepubli ceerd op Facebook. Op aangeven van de gemeente onderzoekt de politie of vervolging mogelijk is. Paragliders maakten voor het eerst gebruik van de bebouwing aan de boulevards in de eerste week van januari dit jaar. De ge meente Vlissingen wil voorko men dat meer paragliders een 'rondje boule' op hun naam wil len zetten. Handhaving is lastig, erkent een juridisch medewerker. Politie en strandwachten moeten de constatering doen. Hangt de paraglider boven de vaargeul, dan is die strafbaar wegens het hinde ren van scheepvaartverkeer vol gens het Scheepvaartreglement Westerschelde. Boven bebouwing worden de vliegers aangeduid als 'luchtvaartverkeer' en moeten ze voldoen aan het Luchtvaartregle- ment. Er is ook het algemene 'kap- stok'-artikel in de apv dat gedra gingen verbiedt die gevaar opleve ren voor anderen. Burgemeester Letty Demmers vindt de paragli- de-trend zorgelijk en gevaarlijk. „Als we kunnen achterhalen wie dit is, zullen we minimaal contact opnemen om hem te wijzen op het gevaar van paragliden." Gemeente wil voorkomen dat meer paragliders een 'rondje boule' op hun naam willen zetten utoschadeteam.nl Kijk op www.checkjeschade.nl AAGTEKERKE DOMBURG MIDDELBURG TERNEUZEN schade herstellen is vaak goedkoper dan je denkt door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Paragliding wordt ex pliciet verboden langs de Vlissing- se boulevards. In de komende aan passing van het algemene politie verordening van de gemeente wordt de sport, net als eerder kite- surfen, met name opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28