Traag herstel Abdij Middelburg opent deuren voor verkiezingen BSBSBBBSESSBBSÜE ZEELAND 27 commentaar VW spotjes gaan ook naar de Vlaamse televisie VRIJDAG 27 FEBRUARI 2015 Ondernemend Zee land heeft de reces sie nog niet hele maal achter zich ge laten. Uit een enquête blijkt dat twee derde van de bedrij ven er nog last van ondervindt. Het moeizame herstel vertaalt zich ook in de werkgelegen heid. Die zal niet snel verbete ren. Zelfs als de economie hier weer groeit, leidt dat lang niet altijd tot extra werk. Dit is het gevolg van automatisering. De Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging wil de econo mie extra aanzwengelen met lastenverlichting. Tegelijk vin den de ondernemers het consu mentenvertrouwen heel be langrijk. Een en ander is moei lijk te rijmen. Lastenverlich ting voor bedrijven heeft gevol gen voor de burger. Of de over heid bezuinigt en trekt zich dus terug, óf de burger wordt zwaarder belast. In beide geval len kan het effect negatief zijn. In plaats van naar de overheid te kijken, kunnen de werk gevers beter op eigen kracht vertrouwen. DOMBURG - De promotiespotjes die reclame maken voor vakanties in Zeeland worden in mei en juni ook op de Vlaamse televisie ver toond. De Zeeuwse VW mikt voor al op Vlaamse regionale omroepen om de spots uit te zenden. Die zijn in Vlaanderen erg populair. Het gaat om de televisiespotjes waarin Zeeland op een ludieke manier in beeld wordt gebracht. Zo is een auto op de Zeelandbrug te zien, waarbij het lijkt alsof die auto in de mond van een jongetje rijdt. En een meisje lijkt een wind molen op gang te blazen. Volgens VW-directeur Patrick Po- lie is aan de hand van het aantal bezoekers van de website vwzee- land.nl te zien dat de spots aan slaan. Na de eerste campagne in 2012 was er 55 procent meer bezoek op de website en na de campagne van 2014 kwam daar nog eens 32 procent bovenop. Steeds als een spotje wordt uitgezonden is een stijging van het aantal bezoekers van de website te zien, geeft Polie aan. Barbara Oomen, dean van University College Roosevelt in Middelburg "Een tweede college zou voor Zeeland heel goed zijn. We willen een college neerzetten dat vernieuwend is voor Zeeland en voor Nederland, gericht op techniek en ondernemerschap. We hebben contacten met een soortgelijk college in Amerika: het OLIN College. We zitten dus vol ideeën, maar of het college er echt komt, is afhankelijk van de bereidheid om er geld in te steken. We hebben zelf geen 18 miljoen. Daarvoor kijken we naar de provincie." MIDDELBURG - De Abdij in Middel burg gooit zaterdag 14 maart de deuren open voor het publiek. De open dag staat in het teken van 'Werken aan de toekomst van Zee land' en wordt gehouden in het kader van de Provinciale Staten verkiezingen vier dagen later. Tijdens deze dag is een groot deel van de provinciale gebouwen in de Abdij van Middelburg toegan kelijk voor bezoekers. Zowel bin nen als buiten op het Abdijplein worden activiteiten georgani seerd. Zo is er een miniatuur pelo ton wielrenners te zien, in ver band met de Tour de France die dit jaar in Zeeland finisht. Voor de liefhebbers is er een 'meet en greet' met commissaris van de ko ning Han Polman en de huidige vier gedeputeerden. Er is een poli tieke markt waar alle partijen die meedoen aan de Statenverkiezin gen zich presenteren en een mini- filmfestival met een mix van his torische films en hedendaagse clips. Ook kan een bezoek worden ge bracht aan de Nautische Centrale in Vlissingen. Belangstellenden voor dat uitstapje kunnen zich tot 5 maart aanmelden via opendagncv@zeeland.nl. Meer in formatie over de activiteiten staat op www.zeeland.nl/opendag. Adri de Buck, voorzitter college van bestuur van de HZ in Vlissingen "De onderwijsinstellingen in Zeeland werken al heel veel samen met bedrijven, maar het kan altijd beter. We willen samenwerken met onderzoeks instituten en kennisinstellingen om van Zeeland hét onder zoeksgebied te maken voor vraagstukken over de delta. Voor het groene onderwijs gaan we meer afspraken maken met de hogeschool Van Hall Laren- stein in Velp en andere agrari sche hogescholen. foto: Lex de Meester Amundsenweg 15, Goes www.vandendongenparket.nl T 01 13 233 365 VAN DEN DONGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27