Domburg Basisschool kort ontruimd na melding gaslucht almanak 32 en 33 Opsplitsing ZorgSaam nodig om te overleven, stelt raad van bestuur; voor zitter cliëntenraad voorziet 'ellende'. TERNEUZEN - De cliëntenraad van ZorgSaam stapt naar de rechter als de opsplitsing van ZorgSaam in een ziekenhuisorganisatie en een stichting voor ouderen- en thuiszorg doorgaat. Voorzitter Frans Westerbeek kon digt dit aan. „Het unieke van Zorg Saam is dat alles onder één dak zit. Deskundigen uit heel Neder land kwamen daarom in Zeeuws- Vlaanderen kijken. De lijnen tus sen het ziekenhuis en de oude ren- en thuiszorg zijn kort. Ieder een werkt binnen dezelfde organi satie. Zeeuws-Vlaamse patiënten zijn daar enorm bij gebaat. Dat moet zo blijven." De raad van bestuur van Zorg Saam wil de lijnen ook kort hou den, maar dat kan naar zijn oor deel ook als de organisatie wordt ontvlochten. Om financiële rede nen is opsplitsing noodzakelijk. Het ziekenhuis wordt heel anders gefinancierd dan de ouderen- en thuiszorg. Die geldstromen moe ten uit elkaar worden getrokken om beter te kunnen besturen. Het is een les die de raad van be stuur heeft getrokken uit de grote financiële moeilijkheden waarin ZorgSaam verkeert, wat vooral veroorzaakt is door problemen bij het ziekenhuis. Een faillissement hangt nog altijd in de lucht. Vandaar dat met ban ken en zorgverzekeraars aan een financieel reddingsplan wordt ge werkt dat half maart klaar moet zijn. Dat uitkeringsinstantie UWV ruim veertig ontslagaanvra- Patiënten zijn er enorm bij gebaat dat ZorgSaam één organisatie blijft gen voor verpleegkundigen (van de in totaal 261 aanvragen) niet heeft goedgekeurd, zoals eerder gemeld, is daarbij een flinke streep door de rekening. Die be slissing geeft veel onzekerheid, maar jaagt ZorgSaam ook op extra kosten. ZorgSaam staat het water aan de lippen, maar ontvlechting is vol gens Westerbeek van de cliënten raad niet de oplossing. Geldstro men kunnen volgens hem ook in één organisatie uit elkaar worden gehouden. „We moeten oppassen dat wij het kind niet met het bad water weggooien." KOEWACHT - Basisschool De Zon nebloem in het Belgische Koe wacht, werd gisterochtend kort stondig ontruimd. De leerlingen werden geëvacueerd, nadat er mel ding was gemaakt van een gaslucht. De brandweerkorpsen van het Nederlandse Koewacht, Stekene, Zelzate en de gasmaat schappij rukten uit. Na onderzoek bleek de gaslucht niet afkomstig te zijn van de school, die ook niet aangesloten is op het gasnet. Er wordt nog onderzocht waar de geur vandaan komt. De kinderen konden na drie kwartier terug. De familie was met de voorjaarsva kantie naar Walcheren gekomen. Een vakantiehuisje in de buurt van Westkapelle. Het was genieten; alle dagen mooi weer en er was van al les te doen. Maar het liefste wilden vader en moeder met de twee dochters een lange strandwandeling maken. Niet dat de meisjes daar nu heel veel zin in hadden, maar ze stribbel den aanvankelijk niet erg tegen. Tot ze hoorden waar de wandeling naartoe zou gaan. Naar Domburg 'Naar Domburg'? vroeg de oudste van de twee meisjes. 'Daar wil ik echt niet naar toe. Ik ga liever naar Slimburg'. dupe van ontvlechting: 'Cliënten door Harmen van der Werf Frans Westerbeek, cliëntenraad Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Beetje bij beetje worden de contouren van de Terneuzense jazz club Porgy Bess in Terneuzen anno de jaren zestig weer zichtbaar. Voor de opnames van de film De Overkant hel pen zo'n tweehonderd vrijwilligers film maker Marnix Ruben om het verhaal over de jeugd van Freek de Jonge in Zeeland na te bootsen. Zo ook in een loods aan de Energiestraat in Terneu zen, waar het Porgy van weleer wordt nagebouwd. Het is de bedoeling dat de opnames daar op 5 maart beginnen, maar helemaal zeker is dat nog niet. Ru ben haalde via het crowdfundingspro- ject Voor de Kunst 20.000 euro op, maar de verwachte donaties van een aantal grote bedrijven bleef uit. „Nu zit ten we even in een spanningsveld", ver telt Ruben. „We hebben nog filmappara tuur nodig, die tienduizend euro kost. Dat geld hebben we beschikbaar, maar als we het uitgeven hebben we niets meer om de onkosten van onze vrijwilli gers te vergoeden. En dat willen we na tuurlijk ook niet. Ik ben ervan overtuigd dat De Overkant in september op Film by the Sea in première gaat, maar ik hoop echt dat in de komende dagen zich nog sympathisanten melden die dit project financieel willen steunen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25