Feyenoord moet vrezen Trio langer vast voor schietpartij Terneuzen 84 miljoen Olm f f&d M Cola-fles 100 jaar Milik schiet Ajax naar volgende ronde 34 en 35 Reparatievideo 8 en 9 Provinciale WD-lij sttrekkers willen snel oordeel kwestie Verhei jen. 1 university college 600 studenten Brede wetenschappelijke opleiding 2 university colleges 1200 studenten Nieuwe opleidingen gericht op technologie en ondernemerschap VRIJDAG 27 februari 2015 DEN HAAG - De liberale lijsttrek kers hopen dat de interne integriteitscommissie snel met een oordeel komt over de handel en wandel van het in opspraak ge raakte Tweede Kamerlid Mark Ver- heijen. De campagne van de WD dreigt door de affaire te worden overschaduwd. „De onduidelijk heid moet weg", zegt de Gelderse WD-lijsttrekker en gedeputeerde Jan Markink. Ook de Overijsselse nummer één Monique van Haaf wil dat de commissie snel met een conclusie komt. „Daar zijn we beter mee af." Hun collega's in Friesland en Noord-Brabant on derschrijven de noodzaak van een snel oordeel. „Dat is voor iedereen goed", aldus de Friese lijsttrekker Klaas Kielstra. Partijvoorzitter Henry Keizer be vestigt dat 'vanuit alle geledingen in de partij' oproepen komen om de kwestie snel af te wikkelen. De interne integriteitscommissie heeft in principe tot maandag om het onderzoek naar Verheijen af te ronden. Morgen is echter al de aftrap van de landelijke WD-cam- pagne in Breda. Het is de bedoeling dat partijlei der Mark Rutte dan vooral zijn campagneboodschap nog eens uit vent: 'Koers houden'. Maar in plaats daarvan dreigt Rutte zater dag hoofdzakelijk vragen te krij gen over integriteitskwesties. „Maar de commissie is strikt onaf hankelijk, die laat zich niet opja gen", zegt een bron in de partij top. De commissie kwam gisteravond voor overleg bijeen. Het is niet uit gesloten dat ze eerder dan maan dag met haar bevindingen komt. De provinciale lijsttrekkers zeg gen op straat vooralsnog 'weinig tot niet' aangesproken te worden over de onthullingen rond Verhei- jen. Hun eigen campagnes zou den niet lijden onder de negatie ve aandacht omdat die vooral over provinciale onderwerpen gaan. De Limburger Mark Verheijen zou fouten hebben gemaakt met declaraties, een dubbel salaris heb ben ontvangen en een gratis campagnefeestje hebben gerit seld. Ook heeft een ondernemer aangifte gedaan van corruptie te gen de voormalig wethouder en gedeputeerde. Verheijen heeft zijn Kamerwerk voorlopig neerge legd. Feyenoord, dat vorige week in Ro me nog gelijkspeelde (t-i), leed niet alleen een sportieve neder laag. De vereniging moet vrezen voor een hoge boete van de Uefa omdat de Franse scheidsrechter Clément Turpin de wedstrijd na 55 minuten besloot stil te leggen nadat fans van de thuisclub aller lei voorwerpen op het veld had den gegooid. Ze deden dit uit on vrede over een rode kaart voor Mitchell te Vrede, die de gebles seerd uitgevallen Colin Kazim-Ri- chards had afgelost. Ook op ande re momenten gooiden fans voor werpen op het veld. TERNEUZEN - De drie Terneuzena- ren die dinsdag zijn opgepakt in verband met de schietpartij in de Iepenlaan in hun woonplaats blij ven voorlopig in de cel. De rechter-commissaris bepaalde dat zij veertien dagen langer vast mogen worden gehouden. Dins dagochtend werden zij (mannen van 19 en 24 jaar en een vrouw van 22 jaar) tijdens een groot scheepse politieactie opgepakt. Bij de schietpartij in de Iepenlaan liep een 27-jarige Terneuzenaar half december een dwarslaesie op. Het slachtoffer was nog maar net op vrije voeten. Hij wordt ver dacht van betrokkenheid bij een schietpartij op 30 november in de Brouwerijstraat, waarbij Terneuze naar Gideon Verhelst om het le ven kwam. In verband met dat ge weld zitten een 25-jarige en 37-ja- rige Terneuzenaar vast. Vermoede lijk zijn beide schietpartijen het gevolg van een jarenlange vete tussen twee Antilliaanse groepe ringen in Terneuzen. ROTTERDAM - Het bekende glazen Coca-Cola Contour flesje bestaat dit jaar honderd jaar. Het flesje groeide uit tot een van de bekend ste designiconen in de geschiede nis van de moderne consumptie. Het Coca-Colaflesje werd voor het eerst gemaakt in 1915 in Terre Haute, Indiana (VS). 56% 44% Het hoger onderwijs en onderzoek in Zeeland moet beter én breder worden. Dat vindt Johan de Leeuw, de onder- wijsautoriteit Zeeland. Hij stelt elf doelen voor de komende vier jaar. Eén daarvan is een tweede university college in Middelburg. Voor alle plannen is 84 miljoen euro nodig. Garagehouder in Deventer wil klanten op videobeelden laten zien dat er niet is gesjoemeld bij reparaties. 257e jaargang nr. 49 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Geregeld zon Kamerlid op de wip door Niels Klaassen en Laurens Kok Mark Verheijen ROTTERDAM - Feyenoord is er gis teravond niet in geslaagd de acht ste finales van de Europa League te bereiken. De club verloor voor ei gen publiek van AS Roma: 1-2. pagina 34: Weer bewogen avond Feyenoord door Raymond de Frel DESTELLING Reageer op pzc.nl Een tweede university college is een aanwinst voor Zeeland UW MENING 421 reacties Trajectcontrole moet blijven EENS ONEENS Gezocht! Pagina 26 en 27: De toekomst volgens de onderwijsautoriteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1