Nieuwe zoektocht Trajectcontrole Zeelandbrug blijft weg Rijdt deze bus volgende week niet meer?" Indonesische poets is slaaf 10 en 11 Boze studenten van de Universiteit van Amsterdam forceren voordeur en eisen meer democratie, net als in 1969. naar schipper o o Onbewust op de rem Dekker komt één rondje tekort DONDERDAG 26 februari 2015 AMSTERDAM - Honderden studen ten hebben gisteravond het Maag denhuis in Amsterdam bezet. Om half acht wisten boze studenten de voordeur van de bestuurszetel van de Universiteit van Amster dam (UvA) te forceren. De politie stond voor de deur maar greep niet in. „We wachten de situatie af', aldus een woord voerder. De UvA deed later op de avond aangifte bij de politie van lokaalvredebreuk. De studenten verspreidden zich over het hele gebouw. Vanaf de balustrade werd onder luid ge juich en applaus een spandoek van De Nieuwe Universiteit uitge rold. Onder luid gejoel eisten de studenten het aftreden van het be stuur van de UvA. Dat zou onde mocratisch zijn en niet luisteren naar de wensen van docenten en studenten. Er heerst onvrede over de bezuinigingen op de faculteit der Geesteswetenschappen, waar kleine studierichtingen als Deens of Tsjechisch worden geschrapt. Na een lange en levendige discus sie over de vraag of ze het ge bouw moeten blijven bezetten, betrad Louise Gunning, voorzit ter van het College van Bestuur van de UvA, het hol van de leeuw. Ze zei 'teleurgesteld' te zijn in de studenten. „Jullie heb ben mensen geslagen om het Maagdenhuis binnen te komen. Dat is geen democratische manier om een dialoog te starten. Ik heb jullie al uitgenodigd om hier te ko men praten." De studenten zijn boos op de voorzitter, 'want de UvA stuurde de politie op ons af. „Waarom moest dit eerst allemaal gebeu ren", vroeg een student, wijzend op zijn medebezetters in het Maagdenhuis. De bezetters hebben met hun ac ties in ieder geval al Den Haag be reikt. Vandaag gaat een vertegen woordiger samen met een afvaar diging van meerdere studenten vakbonden praten met minister Jet Bussemaker van Onderwijs. „De minister wil zich laten infor meren: waarom doen de studen ten dit? Ze heeft ook contact met het bestuur van de UvA", aldus een woordvoerder van de minis ter. „Die afspraak is vanmiddag ge maakt. Het gaat dus om de groep die eerder het Bungehuis twaalf dagen bezette." Het Maagdenhuis werd in mei 1969 voor het eerst bezet, ook toen eisten de studenten meer de mocratie en zeggenschap. Nadien zou vaker een bestorming volgen, onder meer in 1978 en 2005. HOOFDPLAAT - Het Landelijk Team Onderwater Zoekingen heeft gis teren op de Westerschelde op nieuw gezocht naar de schipper van het op 6 februari bij Hoofd plaat gekapseisde schip Rick. Met behulp van sonar is 1,5 kilometer Westerschelde afgezocht. Ook de ze zoekpoging bleef zonder resul taat. Na het ongeval met de Rick is ook enkele dagen gezocht naar de vermiste schipper. Op 9 februa ri werd de zoektocht gestaakt. Het OM is tot de conclusie geko men dat de trajectcontrole te wei nig effect heeft. „Het is met een kanon op een mug schieten", legt woordvoerder Ernst Koelman uit. „Op de Zeelandbrug vinden wei nig overtredingen plaats en er ge beuren weinig ongelukken. Daar om is de trajectcontrole een heel duur middel om iets kleins te be strijden. We denken dat de traject controle op een andere plek meer effect heeft." In heel 2012 werden bijna 2000 mensen beboet op de Zeelandbrug. De politie neemt de snelheidscon trole mee in surveillances. „We hebben weinig andere mogelijkhe den", zegt woordvoerder Esther Boot. Bij de Westerscheldetunnel komt 'zeer spoedig' wel trajectcontrole. Ook daar is het oude systeem vo rig jaar weggehaald. Wanneer het nieuwe systeem precies wordt in geschakeld, kan Koelman nog niet zeggen. „Automobilisten worden met borden gewaarschuwd." 87% 13% HZ-student Michael Yang (21) uit Vlissingen kan het niet geloven. Hij gaat vaak even winkelen in de Mortiere-boulevard, met zijn studiegenootje Alison Sont (21„We nemen de bus, omdat je vanaf het treinstation een heel eind moet lopen." Na 1 maart rijdt de bus alleen overdag en maar één keer per uur. „Dan gaan we hier niet meer naartoe." De vier gemeenten Mid delburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen maken zich grote zorgen over het openbaar vervoer in de steden. Door de nieuwe dienstregeling verdwijnen buslijnen. Reizigers kunnen ook geen beroep doen op een haltetaxi. Editie: Walcheren Regen vanuit het westen Uitgehongerd en mishandeld. Indonesische hulpen hebben het zwaar in het buitenland. Maagdenhuis weer bezet 257e jaargang nr. 48 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 door Lilian Dominicus en Freke Remmers DE STELLING Reageer op pzc.nl door Cornelleke Blok ZIERIKZEE - De trajectcontrole voor snelheidsovertredingen op de Zee landbrug komt niet meer terug. Het oude systeem is weggehaald en wordt niet vervangen. Dat heeft het Parket Centrale Verwerking van het Openbaar Ministerie (OM) gisteren laten weten. pagina 2: Groot deel trajectcontroles in Nederland staat tijdelijk uit UW MENING 358 reacties Het is goed dat minister Schippers ingrijpt EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1