'Geen straf school als leerling afzakt' zeil bij moskeeën Gouda occoocco y I BINNENLAND 9 nisaties waarschuwen al geruime tijd tegen het gebruik van de vliegtuigen die worden bestuurd vanaf een locatie op duizenden ki lometers afstand. Bij drone-aanvallen zijn al meer dan eens onschuldige burgers het slachtoffer geworden. Dat zou on der meer komen doordat de pi- loot-op-afstand geen gevoel heeft met de omgeving, maar zich de speler van een computerspelletje waant. In de tribale gebieden van Pakistan lopen inwoners trauma's op door de continue, dreigende aanwezigheid van Amerikaanse drones boven hun hoofden. Williams ziet die nadelen niet zo, althans niet voor zijn kopers. „Ge varen? Hoe bedoelt u? Er is ge woon altijd iemand in control van het vliegtuig. En het is voor legers een goede manier om hun men sen ongedeerd te houden." Er zit inderdaad niemand in de drone die gewond kan neerstorten. Het voorkomen van gewonden is ook het doel van John Beck van Oshkosh, dat onbemande militai re voertuigen maakt. Van auto's die mijnen ruimen tot militaire vrachtwagens. Beek spreekt van het 'konvooi van de toekomst'. Amerikaanse konvooien rijden straks in pakweg Afghanistan met voorop een onbemande mijnen- ruimer ter grote van een jeep. Daarachter rijden transportwa gens zonder chauffeurs. Beek: „De gene die ze bestuurt, zit elders in het konvooi in een goed be schermde wagen. Met een af standsbediening kan hij drie tot vijf wagens tegelijk besturen. Die hoeven dus niet elk door een chauffeur gereden te worden; die soldaten kunnen iets anders nut tigs doen én ze raken minder ge makkelijk gewond." Wat niet kan, vindt Beck, is een totaal onbemand konvooi door ge vaarlijk gebied laten rijden. De mi litair zal niet volledig uit het beeld van de oorlog verdwijnen. „Nee, je zult altijd de soldaten, de echte strijdkrachten, erbij willen hebben." Ook de VO-Raad, koepel voor middelbare scholen, wil dat staats secretaris van Onderwijs Sander Dekker (WD) zo snel mogelijk af stand doet van het 'onderbouw- rendement', zoals het afstraffen wordt genoemd. Dat zorgt er na melijk voor dat scholen geen prik kel krijgen om het beste uit een kind te halen, aldus D66-Kamer- lid Paul van Meenen. Vanaf dit schooljaar is het eind advies van de basisschool leidend bij de keuze van schooltype. Wel kunnen middelbare scholen zelf besluiten bij een 'dubbel advies' (zoals vmbo-havo of havo-vwo). „Omdat ze er uiteindelijk op wor den afgerekend, zijn ze huiverig een leerling hoog in te delen", al dus een woordvoerder van de VO-Raad. Volgens GroenLinks zorgt het sys teem er ook voor dat middelbare scholen voor aanname toetsresul- taten van de leerling willen in zien, zoals de citoscore. „Dat mag echt niet", vindt Loes Ypma van de PvdA. Als dat tóch gebeurt of als scholen weigeren het advies van de basisschool op te volgen, moeten ouders zich kunnen bekla gen. Ypma: „Ik wil dat er een meldpunt komt bij de inspectie." De staatssecretaris ziet wel wat in een andere beoordelingsmethode van de inspectie, maar heeft nog geen concreet voorstel gedaan. De VO-Raad: „Dat moet nu wel snel gebeuren, vanaf 1 maart brengen basisscholen de adviezen uit." Bij de gemeente zijn nog geen an dere aanvragen voor demonstra ties binnengekomen, maar de ver wachting is dat andere groeperin gen zaterdag ook van de partij zijn. Zo heeft de extreem-linkse Anti- Fascistische Actie (AFA) burgers opgeroepen de demonstranten van Pro Patria zo weinig mogelijk ruim te te geven. Deze maand werd bekend dat op het terrein van de voormalige Prins Willem Alexanderkazerne in Gouda een moskee voor 1.500 gelo vigen verrijst. Deze 'El-Wahda' dient ter vervanging van de drie huidige moskeeën. De bouw zorgt voor veel beroering onder omwo nenden, die onder meer parkeer en geluidsoverlast vrezen. Ook is er de angst dat in de nieuwe mos kee radicale geluiden zullen wor den verkondigd. Binnen de moslimgemeenschap in Gouda is ook grote onenigheid over de nieuwbouw. Zo zouden gematigde gelovigen bang zijn overvleugeld te worden door radi calere gelovigen. Ook zouden le den onder druk gezet zijn om geld te geven voor de nieuwe mos kee. Mohammed Massaoudi kreeg vo rig jaar samen met een aantal an deren een toegangsverbod van zijn moskee Assalam opgelegd omdat hij kritiek had op de gang van zaken. Hij zegt te spreken na mens 350 gelovigen. Massaoudi eist vandaag voor de rechtbank in Den Haag dat het verbod wordt ingetrokken. AANBIEDINGEN ALLEEN VANDAAG GELDIG 3 3 3 3 3 3 8-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Adviesprijs 29,95 Korting 83% U bespaart 25,- Vanaf slechts €4,95 c/\yzw lil) 0PD(® achteraf betalen) WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 Een bewegingssimulator voor voer tuigen die wél bemand zijn. foto Christian Belgaux/HH door Francine Wildenborg DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat de onderwijsinspectie middel bare scholen niet langer slecht be oordeelt als een kind afzakt van bij voorbeeld de havo naar het vmbo. Uit angst voor die 'straf schatten scholen kinderen nu vaak op voor hand te laag in, stellen de fracties vandaag in een debat. Uit angst voor slechte beoordeling schatten scholen kinderen nu vaak op voorhand te laag in 1 1 v Bespaar veel geld op het alledaagse v Poetsen met flinke korting v Tip: altijd handig om extra borstels in huis te hebben v GRATIS verzending BESTELLEN v DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9