Baan als alfahulp biedt soelaas bij 6 BINNENLAND BEZETTING BUNGEHUIS analyse Bezetters van Bungehuis raakten een gevoelige snaar, maar protest bleef Amsterdams feestje. De wonderschone Wildschönau A pharosreizen Acties ziekenhuizen voorlopig van de baan Er komen voorlopig geen sta kingen in de ziekenhuizen. Ver pleegkundigen en andere me dewerkers dreigden het werk neer te leggen omdat de cao onderhandelingen met de werkgevers stilliggen. Het over leg wordt volgende week dins dag toch hervat, lieten de vak bonden en de Vereniging van Ziekenhuizen gisteren weten. «r Grafornamenten bij ijzerhandel gevonden Bij een opkoper van oude meta len in Tilburg zijn maandag veel gestolen grafornamenten zoals kruizen en Jezusbeelden gevonden. Meerdere ijzerhan delaren werden gecontroleerd vanwege recente diefstallen van vier begraafplaatsen in Til burg. De betrapte ijzerhandel aar wordt verdacht van heling. Verwarde man bij Telegraaf opgepakt De politie heeft gisteren een verwarde man aangehouden die de redactie van dagblad De Telegraaf was opgelopen. De man bleek naderhand een mes je bij zich te hebben. De 48-jari- ge man is volgens de politie langs de beveiliging geslipt. Volgens hoofdredacteur Sjuul Paradijs ging er geen enkele dreiging van de man uit. 'Slavink in supers verre van vers' Slavinken, de oer-Hollandse in spek gewikkelde rolletjes ge hakt, zijn vaak moddervet, te zout en soms zelfs bedorven, blijkt uit onderzoek van de Consumentenbond. Een op de drie slavinken bleek op de ui terste houdbaarheidsdatum al bedorven. De slavink van Lidl kreeg met 2,5 het laagste cijfer. Expo zandsculpturen dicht door bevingen Een zandsculpturenexpositie in Zuidlaren wordt groten deels gesloten, nu meer dan de helft van de beelden bescha digd zijn door de aardbeving twee weken geleden bij Krops- wolde. Het Sculpture Park kan de veiligheid van bezoekers niet langer garanderen, meldde directeur John Franke gisteren. AMSTERDAM - De 'Bungehuis Re volutie' is ten einde. Gisteren greep de politie in, nadat studen ten twaalf dagen het faculteitsge bouw aan de Spuistraat bezet had den gehouden. De ontruiming verliep vreedzaam: slechts één persoon raakte gewond doordat een politiepaard op zijn voet ging staan. Wel werden 46 demon stranten gearresteerd, omdat ze niet wilden vertrekken. De demonstranten bivakkeerden dagen in het pand van de Geestes wetenschappen van de Universi teit van Amsterdam, omdat het College van Bestuur daar wil be zuinigen. Kleine (talen)studies dreigen te verdwijnen. De studen ten eisten ook meer democratie en minder rendementsdenken. Aan media-aandacht was geen ge brek: de landelijke pers stond gis teren vooraan om te zien hoe de politie de studenten eruit kieper de. De actie van de leden van 'De Nieuwe Universiteit' bracht zo in ieder geval succesvol de al langer lopende discussie onder de aan dacht over dat universiteiten zijn verworden tot diplomafabrieken. Studenten moeten zo snel moge lijk afstuderen, want dat levert geld op. Wetenschappers moeten vooral iets (maatschappelijk) nut tigs onderzoeken waarmee het be drijfsleven direct aan de slag kan. Er wordt getreurd om de verdwe nen academische vrijheid waarbij studenten zich in eigen tempo ontwikkelen en wetenschappers onderzoeken wat ze willen. Het Bungehuis ontving daarom steun betuigingen van UvA-wetenschap- pers, Haagse politici en landelijke columnisten. De bezetting bleef echter een lo kale bedoening. Het verzet sloeg niet over naar andere universitei ten, omdat de bezetters in eerste instantie in actie kwamen tegen een UvA- kwestie: bezuinigingen. Inspraakorganen van andere uni versiteiten zijn ook best te spre ken over de samenwerking met hun besturen. De eisen van de ac tievoerders voor democratisering bleven daarnaast vaag. Wat wil- 299 319 359 319 299 vragen over de inzet van alfahulpen •t Wat zijn alfahulpen ook al weer? ■*- Alfahulpen bieden huishoude lijke hulp aan ouderen en mensen met een handicap. Ze zijn niet in dienst bij een zorginstelling, maar hebben een overeenkomst met hun cliënt. Omdat die geen pre mies afdraagt, zijn alfahulpen maar zeer beperkt verzekerd (geen WW bij ontslag, geen ziek tewetuitkering bij ziekte). Het fe nomeen alfahulp staat daardoor al langer onder druk. De miljoenen euro's die beschik baar zijn voor extra huishoudelij ke ondersteuning, zijn niet be doeld voor alfahulpen, zegt het ka binet. Nu blijkt dat alfahulpen juist weer volop worden ingezet. Het zijn vooral gemeenten en thuiszorgorganisaties die werken met alfahulpen. Dat blijkt in on der meer Friesland, Limburg en een aantal gemeenten in Zuid-Holland. Wie zich daar meldt met een hulpvraag, heeft grote kans dat een alfahulp wordt ingeschakeld. Niet alleen indivi duele zorgvragers schakelen nu al fahulpen in, ook grote (thuis- zorg)instellingen en zorgverzeke raars werken mee aan de construc tie met alfahulpen. Het verbod op het inzetten van al fahulpen met het extra budget voor huishoudelijke ondersteu ning is een loze kreet, zegt Be rend Raap van Stichting Alpha- 8-olaa^e More Inc-lvSivfe,Tirol ZOETERMEER Slavinken foto Getty Images TILBURG AMSTERDAM DEN HAAG ZUIDLAREN Oproer nog niet door Freke Remmers Kunt u de rinkelende koeienbellen al horen op de alm? Kom genieten op een van de mooiste plekjes van Tirol! In de Wildschönau liggen meer dan 300 km aan wandel paden op u te wachten. Wandelt u door de spectaculaire Kundkloof? Of gaat u liever raften, paardrijden of mountainbiken? Met de Wild schönau GasteErlebnis Card kunt u gratis gebruik maken van berglif- ten en georganiseerde activiteiten van de VVV. U logeert in het sfeervolle en traditionele Hotel Schneeberger in het dorpje Niederau. Op 300 m van het hotel ligt de berglift naar de Markbachjoch (09/05-11/10). Het hotel heeft een restaurant, bar en wellness. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/wegener of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 13313. Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet 7xdriegangenkeuzemenu met saladebuffet dagelijks gebruik Finse sauna, stoombad en infraroodcabine Wildschönau GasteErlebnis Card (1 mei t/m 31 oktober 2015) Prijzen 2/3-pk 26/04-16/05 259 17/05-11/07 289 12/07-15/08 319 16/08-03/10 289 04/10-09-11 259 2/3/4-pk (balkon) Boek vóór 31 maart en ontvang 5% extra korting op bovenstaande prijzen. Kinderkorting (bij 2 volbetalen- den op de kamer): kids 0 t/m 10 jaar: gratis kids 11 t/m 14 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Aankomst op zondag. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€2,- p.p.p.n. vanaf 15 jaar) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). 5 Tienduizenden alfahulpen sprin gen bij in het huishouden. Maar het kabinet wilde toch af van de ze zorgverleners met een slechte rechtspositie? door Paulus Smits Wie huren die alfahulpen nu dan toch weer in? 3 Dus het verbod van de ene overheid wordt genegeerd door de andere? Kan dat zomaar? Na elf dagen bezetting werd het Bungehuis gisteren ontruimd. AUTOVAKANTIES VAN ANWB euro p.p. zoek boekcode 13313

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6