CS: 'geen sprake van achterkamertjespolitiek' Bestemmingen vanaf Antwerpen uitgebreid 44 Mensen moeten aandoen wat ze willen en lak hebben aan wat een ander vindt 30 ZEEUWS-VLAANDEREN MODE VAN HULSTERSE MAKELIJ Dorpsraad zoekt nieuwe leden Vloeiende lijnen en mooie vormen laten ontstaan, dat is de missie van modeontwerper Joost Merckx. Politie op zoek naar dumper van dode geit Rechter wil dat partijen kwestie snel bijleggen De SP vond dat die beslissing de transparantie van de provincie niet ten goede kwam. In een ant woord weerleggen GS dat. Eind 2013 gaf de provincie voor de WESTDORPE - De Stichting Dorps raad Westdorpe is naarstig op zoek naar nieuwe leden. Het be stuur stelt wel de nodige eisen aan de versterking. Zo moeten geïnteresseerden uiter aard in het dorp wonen en dat ook een warm hart toedragen. Voorts moet het aspirantlid 'posi tief en constructief zijn ingesteld en bereid zijn actief deel te ne men aan alle activiteiten van de dorpsraad. Daarnaast is het stel- HOOFDPLAAT - Aan de Dijkeput- ten, de dijk langs de Westerschel- de in Hoofdplaat, is maandag een gedumpte dode geit aangetroffen. Het dier werd door een wande laar gevonden en die belde vervol gens de politie. De poten van de geit waren met een lang rood touw aan elkaar vastgebonden. Het is niet precies duidelijk hoe het dier aan zijn eind is gekomen en hoe lang het kadaver al in de bosjes aan de Dij- keputten lag. De politie is op zoek naar de eigenaar van het dier en vraagt getuigen zich te melden via het telefoonnummer 0900-8844. dorpsraad van Kloosterzande een presentatie over de veranderingen in het openbaar vervoer, schrijft het college van GS. Toen is beslo ten tot een nieuwe bijeenkomst, zodra de plannen over de dienstre geling bekend waren. Die openba re vergadering was in februari. GS waren in de veronderstelling dat die vergadering de enige open bare zou zijn. „Die inschatting bleek onjuist", erkennen GS, die met de gemeente Hulst besloten de vergadering van gisteren ach ter gesloten de deuren te houden. Die zou hetzelfde karakter heb ben als de vergadering in Kloos terzande, schrijven GS. len van algemeen belang boven het eigen belang een vereiste. Wie zich in het profiel herkent, kan tot en met zaterdag 28 februa ri reageren. Er volgt dan een per soonlijke ontmoeting met (een de legatie van) de dorpsraad en als de 'klik' wederzijds is, presen teert de dorpsraad rond 25 maart de nieuwe vrijwilliger(s). Aanmel den kan via een privébericht op Facebook of via info@dorpsraadwestdorpe.nl. MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) en Reumazorg Zuid-West Neder land (RZWN) moeten in het be lang van hun patiënten hun ge schillen bijleggen. Binnen twee weken moet ADRZ de dossiers naar het RZWN sturen van pa tiënten die daarvoor getekend hebben. Daar kwam het advies op neer dat rechter Harry Witsiers de partijen dinsdag meegaf in het kort geding dat in Middelburg diende. RZWN eist dat ADRZ zo snel mogelijk alle dossiers vrij geeft van patiënten die onder be handeling zijn geweest bij de drie reumatologen. HULST - Joost Cijriles Merckx (25) uit Hulst ontwerpt mode die op je netvlies blijft staan. Opvallende kledingstukken met een verhaal, die hem zelfs tot de Amsterdam Fashion Week brachten. Via de kapperswereld weliswaar. „Dat kwam uit een onverwachte hoek", vertelt Joost. Berni Ottjes van Burny's Hair Spa uit Axel, vroeg Joost om de kleding te ont werpen voor de haarshow die L'Oreal op de Fashion Week houdt. Hij maakte opvallende ro de jurken. „Er zijn beelden van die show, waarin mijn kleding te zien is, op SBS6 en RTL Boule vard geweest", vertelt Joost. Ook ontwierp hij kleding voor modellen van vier kappers die meededen aan de Coiffure Awards. Zijn kledingstukken zijn ook in kappersboeken terug te vinden. Joost begon als zevenjarig jonge tje met het tekenen van kleding. „Ik maakte boekjes waarin ik zelf bedachte ontwerpen tekende." De liefde voor mode was er altijd al, hij experimenteerde graag. „Ik heb veel verschillende kledingstij- len gehad. Op een bepaald mo ment was ik zelfs een beetje gothic." Van een vriendin die cou peuse is bij Chanel, leerde hij ba sistechnieken en begon op de mid delbare school al met het maken van kleding. Na de middelbare school, deed hij toelating voor de opleiding Art Fashion aan de ArtEZ Hogeschool in Arnhem. „Ik had een tekening meegenomen van een paarse jurk, gemaakt van tule, die uitliep in verschillende kleuren. Ook had ik een scharenjurk fictief voor Amy Winehouse ontworpen." Hij werd meteen aangenomen. Om nog breder opgeleid te zijn, stapte hij over naar de Koninklij ke Academie voor Schone Kun sten in Antwerpen. Joost laat zich inspireren door alles wat op zijn pad komt, en met name de zee is voor hem belangrijk. „De zee is al tijd in beweging en zit vol myste rieuze geheimen en schatten. Paarlemoer-lichtblauw is ook mijn lievelingskleur." Joost omschrijft zijn kleding als verleidelijk, futuristisch en ele gant. Misschien zijn de jurken niet voor alledag, maar Joost vindt dat mensen aan moeten doen wat ze willen. „Zo heb ik een foto gemaakt van een vrien din die in een jurk van mij achter het fornuis staat. Waarom zou je niet kunnen koken in zo'n jurk? Mensen moeten meer lak hebben aan wat anderen denken. Er zijn er al zoveel die er hetzelfde uit zien." Joost heeft voor veel ont werpers bewondering, maar wil niet zijn zoals iemand anders. „Het gaat er om wie je zelf bent en wat je wilt doen." HOE WERKT DAT, ONTWERPEN? Jetairfly (onderdeel van Tui Tra vel) vliegt vanaf april op zes nieu we bestemmingen vanaf Antwer pen: Barcelona, Malaga, Palma de Mallorca, Alicante, Berlijn en Mil aan. De maatschappij vloog al van af drie andere regionale luchtha vens: Brussel Charleroi, Luik en Oostende. „Antwerpen is hele maal nieuw voor ons. We richten ons daarbij zeker ook op passa giers uit West-Brabant en Zee land," zegt woordvoerder Hans Vanhaelemeesch. Of er in de na bije toekomst nog meer bestem mingen komen vanaf Antwerpen, kan hij nog niet zeggen. „Deze vluchten vanaf Antwerpen zijn al zeer ambitieus. We gaan eerst on derzoeken hoe dat loopt." Sinds januari vliegt de Vlaamse maatschappij VLM Airlines vanaf Antwerpen al tweemaal daags op Genève. In april start het bedrijf een nieuw vluchtschema om de drie grote West-Europese haven steden met elkaar te verbinden. Vanaf 20 april zijn er twee lijn- vluchten per dag tussen Antwer pen en Hamburg. Een week daar voor start VLM met de lijnvlucht Rotterdam-Hamburg. Ook twee per dag. VLM Airlines is sinds eind vorig jaar weer een onafhankelijke maat schappij. De lijnvluchten vanaf Antwerpen zijn een eerste opstap om verder aan de weg te gaan tim meren. „Het is zeker de bedoeling We richten ons zeker ook op passagiers uit Zeeland en West-Brabant om onze vluchten verder uit te breiden," zegt woordvoerder Ste ve Blair. „De intentie is om de fre quentie van bestaande vluchten op te voeren en daarnaast zijn we nog enkele nieuwe routes aan het bestuderen." Welke dat zijn wil Blair nog niet zeggen. VLM Airlines heeft voor de vluch ten een vloot van twaalf Fokker 50 toestellen beschikbaar. Daar naast wacht het bedrijf op de leve ring van twee toestellen van Rus sische makelij, de Sukhoi Super jet 100. VLM is de eerste Europese maatschappij die met dit type toe stel gaat vliegen. „We hebben voor dit vliegtuig gekozen vanwe ge het comfort," zegt Blair. „Passa giers hebben meer ruimte. Daar naast zijn het bereik en de snel heid belangrijk geweest om voor dit toestel te kiezen." Blair ver wacht niet dat de twee bestelde vliegtuigen vanaf april al inzet baar zijn. VLM Airlines heeft een optie op nog tien Sukhoi Super jets. De luchthaven Antwerpen is blij met de nieuwe vluchten. Vorig jaar daalde het aantal passagiers nog met 11 procent naar ruim 121.000. Er was ook maar één be stemming over: Londen. „Nu we groeien naar negen bestemmin gen, hopen we dit jaar 80.000 extra passagiers te verwelkomen," zegt woordvoerder Wim Verbist. Verleidelijke kleding, maar wél elegant door Bob Maes HULST - Gedeputeerde Staten (GS) weerspreken de woorden van de SP-statenfractie dat het aan 'achter kamertjespolitiek doet'. De socialis ten gebruikten die woorden na de beslissing om de bijeenkomst over het openbaar vervoer in Oost- Zeeuws-Vlaanderen (gisteravond in Vogelwaarde) achter gesloten deuren te houden. door Sophie Stockman Joost Merckx (25) Joost werkt graag met transparan te materialen zoals chiffon en tule. Ook werkt hij veel met leer en flu weel. De rode 'schelpenjurk' is ge maakt van strookjes kalfslakleer. Voordat Joost gaat werken met een bepaald materiaal, probeert hij eerst op een stukje uit wat hij er allemaal mee kan doen. Hij werkt met de hand of met een naaimachine. Soms tekent hij eerst en soms zit het hele ontwerp al in zijn hoofd. Joost ontwerpt ook kleding voor mannen die minder extreem is. Hij werkt ook in opdracht, maar bij alles wat hij maakt, wil hij zijn eigen stijl behouden. Meer informatie over Joost en zijn werk staat op www.jcmerckx.com. door Peter van den Assem ANTWERPEN - Het aantal bestem mingen vanaf luchthaven Antwer pen wordt de komende tijd fors uit gebreid. Zowel VLM Airlines als Jetairfly gaan nieuwe vluchten van af Antwerpen uitvoeren. Voor zo wel zakelijke reizigers als toeristen. Han VanHaelemeesch, Jetairfly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65