'De Zaete belandt in een stroomversnelling' Raad Kapelle zorgt dat bouwtrein KWF werkt aan komst van VolkerWessels door kan rijden grote wandelestafette 66 Zodra je merkt dat de woningmarkt aantrekt, moet je daar meteen op anticiperen 30 BEVELANDEN en THOLEN HENNEPTEELT IN HET GOESE MEER Hennepteelt in villawijk Goese Meer volgens bewonersvereniging geen teken dat leefbaarheid achteruit gaat Volgens Sips komt het project in een stroomversnelling omdat enerzijds de woningmarkt weer aantrekt en anderzijds geïnteres seerden kunnen ervaren hoe het project eruitziet. Dat laatste heeft alles te maken met de vorderin gen van de bouw van de eerste to ren. Aan de buitenkant is het ge bouw al bijna af. „De afgelopen maanden hebben we een aantal open dagen gehad. Daar was be hoorlijk belangstelling voor." Sips zegt dat bezoekers met name verrast zijn over het zicht op de Oosterschelde vanuit de apparte menten aan de landzijde van de toren. „Daar waren veel mensen in de planfase sceptisch over." Inmiddels staat nog maar één penthouse te koop in de eerste to ren. Reden voor de projectontwik kelaar om volgende maand de 24 appartementen van de toren die ernaast komt in de verkoop te zet ten. „En dit voorjaar gaan we ook be ginnen met de verkoop van de to ren waar aanvankelijk een hotel zou komen. Daar bieden we een heel ander type appartement aan, met prijzen rond de twee ton." Sips zegt verder in de 'afrondende fase' te zijn met Imares. Dit onder zoeksinstituut huist nu nog in tij delijke kantoorunits. Pal naast het vorig jaar gebouwde laboratorium gaat Imares kantoorruimte betrek ken in de vierde toren. Onder de derde en vierde toren komt het 'onthaal'. Deze ruimte kan met subsidie van de gemeente Reimerswaal voor allerlei zaken worden benut en dient als vervanging van het oude dorpshuis De Zaete dat be gin 2014 is gesloopt. GOES - Hennepkweek. Je ver wacht het in achterstandsbuur ten, niet zo snel in een villawijk. Toch ontkomen ook de plekken waar 'op stand' wordt gewoond niet meer aan die vorm van crimi naliteit. Vorige week donderdag maakte de politie bekend dat er twee mannen waren aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een wietkwekerij in het Goese Meer, de rijkeluiswijk van Goes. Een woning aan de Kropkreek, één van de doodlopende 'lobben' aan de doorgaande Goese Meer- laan, stond vol planten. De politie was getipt en agenten zagen don derdagochtend rond zes uur een auto bij de woning wegrijden. De personenauto werd op de Oude Zeedijk in Kattendijke gecontro leerd. De twee inzittenden, een man (45) uit Kruiningen en een 28-jarige man uit Goes werden aangehouden, vanwege hun ver moedelijke betrokkenheid bij de kwekerij. Bij onderzoek in de woning trof fen de agenten drie kweekruim- ten aan. De hennepplanten waren reeds geknipt; bijna twintig kilo gram natte henneptoppen en ook werden ruim vierhonderd potten waarin hennepplanten waren ge kweekt gevonden. Het is deze winderige dinsdagoch tend stil in het Goese Meer, veel mensen zijn naar hun werk. Aan de Kropkreek is op het eerste ge zicht absoluut niet te ontdekken in welke woning de kwekerij zich heeft bevonden. Bij opvallend veel huizen is de vitrage gesloten, op zich ook wel weer verklaar baar, want zo hebben eventuele kwaadwillende pottenkijkers min der zicht op dure spullen. Een buurtbewoonster die wel thuis is, maar niet met haar naam in de krant wil, weet om welke woning het gaat. Het heeft haar aan de ene kant verbaasd dat er wiet werd gekweekt in haar straat, anderzijds ook weer niet. „Het heeft een tijd te koop ge staan, daarna is het verhuurd. De huurders waren normaal ogende mensen, maar er werden wel eens vraagtekens gezet bij wat er ge beurde. Het publiek wat daar stop te, de auto's, het was toch een beetje dubieus." De bewoonster voelt zich niet on veiliger nu dit ook in haar buurt gebeurt, zegt ze. Dat zegt ook bestuurslid Tineke Janse van de Bewonersvereniging Goese Meer. „We waren even ver baasd als iedereen, maar blijkbaar gebeurt het. We hadden er geen last van, maar het is toch jammer en vervelend." Janse vindt niet dat wietkweek een teken is dat de wijk achteruit gaat. „Nee hoor, he lemaal niet. Er is ook geen sprake van abnormale doorstroming." Volgens makelaarsvereniging NVM is het Goese Meer de 'minst dynamische' wijk van Zeeland, wat betekent dat woningen rela tief lang te koop staan; gemiddeld 732 dagen. Volgens huizensite Funda wachten er momenteel een kleine dertig woningen op een nieuwe eigenaar. Janse vindt dat niet veel, gelet op het totaal van vierhonderd dat de wijk telt. Sommige woningen worden ver huurd. Een eigenaar heeft dan niet altijd zicht op wat er gebeurt. GOESE MEER De raad zou eigenlijk eind maart een finaal oordeel over de aanpas sing van het bouwvlak in het be stemmingsplan vellen, maar wet houder Evert Damen (CDA) ver zocht gisteren alvast tot besluit vorming over te gaan. VolkerWes sels is namelijk deze week begon nen aan de bouw van twaalf huur woningen, de koopwoningen zou den aansluitend kunnen worden gebouwd. Mocht de raad toch vast willen houden aan de originele planning, dan zou de bouw van de koophuizen volgens Damen maanden vertraging oplopen. De gemeenteraad ging niet zon der slag of stoot akkoord met zijn voorstel. Te meer omdat een be woonster van Zuidhoek in een in spraakreactie liet weten zich over rompeld te voelen door de snelle procedure. Inhoudelijk had ze vooral moeite met meer rijtjeshui zen, terwijl in het beeldkwaliteits plan van de wijk meer versprin gende bouw voorkwam. Tijdens een korte schorsing konden raads leden worden gerustgesteld door de bezwaarmaakster, die ook niet ten doel had om de ontwikkeling van de wijk te vertragen, net nu de vaart er weer in zit. Joute van der Meij (WD) compli menteerde Damen. Hij vond het een goed voorbeeld van 'commer ciëler denken'. Peter Ganseman van Gemeentebelang vond de in spraakreactie een 'duidelijk sig naal' om beter vast te houden aan de beeldkwaliteit van Zuidhoek. Het is een 24-uurwandelestafette van KWF Kankerbestrijding voor iedereen die met kanker te maken heeft of heeft gehad. De bedoe ling is om patiënten en ex-patiën- ten in het zonnetje te zetten, men sen die aan kanker overleden zijn te herdenken en geld in te zame len voor onderzoek naar de be strijding van kanker. Teams van tien tot vijftien deelne mers wandelen op een uitgezet parcours. De teamleden wisselen elkaar af. Het evenement is komen over waaien uit de Verenigde Staten. In 2006 introduceerde KWF de Sa menLoop in Nederland. Dit jaar vindt het in zeker 35 plaatsen in het land plaats, maar nergens in Zeeland. We waren even verbaasd als iedereen' Ook vanaf de appartementen aan de landzijde hebben de bewoners straks uitzicht over de Oosterschelde. foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse YERSEKE - Dit voorjaar belooft een belangrijke mijlpaal te worden in nieuwbouwproject De Zaete in Yer- seke. Niet alleen wordt de eerste woontoren opgeleverd, projectont wikkelaar Jan Sips verwacht ook de tweede en derde woontoren in de verkoop te zetten en volgende maand de handtekeningen onder het contract met Imares te zetten voor de vierde en laatste toren. Projectontwikkelaar Jan Sips door Luc Oggel Bestuurslid Tineke Janse van bewo nersvereniging Goese Meer. Het Goese Meer is een meer dat aan het einde van de 20ste eeuw is aangelegd. Het is aangesloten op het kanaal Goes-Goese Sas en heeft een rechtstreekse verbin ding met de Oosterschelde. Rondom het meer liggen 400 wo ningen in de gelijknamige wijk, allen gebouwd tussen 1993 en 2000, en de Goese golfbaan. door Joeri Wisse KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle heeft een aanpassing van het bestemmingsplan voor de nieuw bouwwijk Zuidhoek eerder vastge steld dan gepland. Daarmee kan aannemer VolkerWessels op zeer korte termijn aan de slag met de bouw van twaalf koopwoningen die dankzij voorfabricatie in een mum van tijd worden neergezet. VLISSINGEN - Wat Ride for the Ro ses voor Goes en fietsers is, zou volgend jaar de SamenLoop voor Hoop voor Vlissingen en wande laars kunnen worden. Meer informatie over SamenLoop voor Hoop: www.samenloopvoor- hoop.nl ofwww.facebook.com sa- menloopvoorhoopvlissingen. Het is ook mogelijk om te bellen of mailen met het secretariaat van de KWF-afde- ling Vlissingen via 0118-467553 of kwfvlissingen@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61