'Prater' speelde rol in verbod UUJUU/ffJzJU, rj IN HET NIEUWS 5 sïsm BERLIJN - Met het verbod in Duitsland op de van oor sprong Nederlandse motor club Satudarah, is voor het eerst een Rockerklub - zoals de motorbendes in Duits land genoemd worden - landelijk illegaal verklaard. Tot nog toe bleven verbo den beperkt tot het sluiten van lokale afdelingen. Het Duitse verbod is geba seerd op een kroongetuige verklaring die ook Neder landse Satudarah-leden be last. De Duitse justitie kon tot een nationaal verbod overgaan dankzij uitgebrei de verklaringen van de voor malige Duitse Satudarah- president Yildiray Kaymaz (38) uit Duisburg. Kaymaz, die zich 'Ali Osman' noemt, pakte tot verrassing van vriend en vijand uitvoerig uit over de criminele activi teiten van leden van Satuda rah. Naar eigen zeggen brak Kaymaz - die in april 2013 werd gearresteerd en tot 6,5 jaar cel is veroordeeld - de erecode van motorben des, omdat hij tegenover zijn zwaar zieke zoontje een zuiver geweten wil heb ben en uit het criminele mi lieu wil stappen. Kaymaz zou onder Satudarah-leden nu als 'vogelvrij' gelden. Omdat hij tot in detail be schreef hoe de Duitse afde ling van Satudarah vanuit Nederland wordt aange stuurd, onder meer met de levering van wapens en drugs, kon de Duitse minis ter van Binnenlandse Za ken, Thomas de Maizière (CDU), gisteren in Berlijn een landelijk verbod afkon digen. Satudarah is volgens de Duitse justitie 'een crimi nele organisatie die interna tionaal opereert'. „Satuda rah heeft niets met de acti viteiten van een motorclub te maken", aldus de minis ter. Volgens De Maizière vormt Satudarah zelfs een ernstige bedreiging voor de openbare veiligheid. In vijf Duitse deelstaten werden gisteren groot scheepse politieacties ge houden tegen Satudarah- chapters, waarbij duizen den agenten clubhuizen en woningen van leden door zochten in onder meer Aken en Duisburg. Daarbij troffen zij zaken als steek wapens en verdovende mid delen aan. Sinds Satudarah zich in 2012 in Duitsland vestigde, staat de Duitse pers vol met verhalen over de bendeoor log tussen de Holland- Rocker en de Hells Angels. In Duitsland melden bron nen dat individuele Satuda rah-leden zich nu zullen aansluiten bij de bevriende Rockerklub, de Bandidos. Die club, die vorig jaar ook in Nederland chapters op richtte, geldt als de grote ri vaal van de Hells Angels. Het exacte effect van het verbod op Satudarah is on duidelijk. In het verleden hebben Duitse motorclubs die onder verdenking ston den, zichzelf opgeheven. Zo wilden ze voorkomen dat de staat beslag zou leggen op het clubvermogen. Ver volgens doken de leden on der een andere clubnaam weer op. A •.nmt anvr ^hureen (0318)58 09 58 5 dagen Zwarte woud en Mainau 10 dagen Westkust Ierland en Connemara 10 dagen Toscane, Umbrië en Rome 10 dagen Rondreis Hoogtepunten Noorwegen 15 dagen Rondreis Griekenland Byzantijnse rondreis WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 clubverbod bij de buren door onze correspondent Wierd Ouk Bij de inval in het clubhuis van Satudarah in Duisburg, verwijderen politiemensen een ciublogo. foto HH v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: 20 april 18 mei 15, 29 juni etc. Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. t 13.27 april/11, m\ m\ mi Vertrekdata: 25 mei 8, 22 juni etc. Vertrekdata: 18,25 mei1, 8,15, 22, 29 juni etc. m/HË&m irjKMa Vertrekdata: 13 april/1,11,25 mei 8,15 juni/etc. boekingen: Www.bolderman.nl Comforti 1 Class Vertrekdata: 20 april/4,18 mei15 juni/13,27juli/etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5