53T&K SPORT 35 De wil om te vermaken werd be loond met een wonderschone goal. Suarez gleed een voorzet van Jordi Alba binnen na een rag fijne aanval over meerdere schij ven (2-0). Na de rust, toen Barcelona het wel geloofde, deed City via Sergio Agüero (2-1) nog iets terug. Messi forceerde nog een strafschop, maar verzuimde vanaf elf meter de schade te vergroten. City, dat met tien man eindigde na een tweede gele kaart voor Gaël Clichy, kan door dit resul taat een plek in de kwartfinales - nog nooit bereikt - vrijwel zeker vergeten. Pellegrini, en met hem enkele spelers, wacht daardoor binnenkort een lastig gesprek met de ambitieuze eigenaars. Het gat met de Europese top blijft on verminderd groot. Excuses om dat te verantwoorden ontbreken. Het gelijkspel in Stadio Olimpico werd vorige week gevierd als een overwinning. Feyenoord speelde een sterke tweede helft en leek even te vergeten dat het voor rust flink had gemazzeld. Als het hal verwege 3-0 had gestaan, had nie mand in het Rotterdamse kamp iets kunnen zeggen. AS Roma liet weinig zien, maar maakte ook dui delijk weinig tijd en ruimte nodig te hebben om echt gevaarlijk te worden. Wat kan Feyenoord er te genover stellen? Bouwt Fred Rut ten wat extra routine in? Of kiest hij voor het team dat voetballend meer kan brengen? Lef tonen net als na rust in Rome, dat is wat Feyenoord moet doen, zegt John de Wolf (52). „Tegen Standard Luik en Sevilla zette de ploeg ook druk vooruit en dat leverde resultaat op", weet de oud-verdediger, die zelf de duels niet uit de weg ging. „Dat moet Feyenoord nu weer doen. Het eigen spel spelen, Roma van af de eerste minuut bij de keel grijpen. Dat zijn Italiaanse ploe gen niet gewend." Sven van Beek keert na zijn knie blessure terug in het team en vormt samen met Terence Kongo- lo weer het duo centraal achterin. Linksback Miquel Nelom (24) is inmiddels onomstreden, rechts achterin kiest Rutten tussen de jonge, snelle Rick Karsdorp (20) en de ervaren Khalid Boulahrouz (33). De Wolf: „Ik zou niet voor een behoudende speelwijze met Boulahrouz gaan. De Kuip gaat er achter staan en Totti wil je zover mogelijk buiten je strafschopge bied houden. Dan moet je ver van je doel af durven voetballen. Dat kan met Karsdorp beter dan met Boulahrouz." De Wolf kijkt wekelijks met spe ciale belangstelling naar de twee jonkies die het hart van de Feye- noord-defensie vormen. Zowel Van Beek als Kongolo is twintig jaar oud. „Die twee kunnen nog grote stappen zetten in hun car rière", aldus De Wolf. „Toch vind ik het ook wel jammer dat één van de twee nu niet met een ster ke, ervaren verdediger naast zich speelt. Daar word je nóg beter van. Ze zijn bij Feyenoord in het diepe gegooid en maken af en toe een foutje, zoals iedere jonge voet baller dat doet. Eigenlijk moeten ze iemand naast zich hebben staan die ze de weg wijst." Dit kalenderjaar speelde Feye noord acht officiële duels en wist het alleen op bezoek bij Ajax (0-0) de nul te houden. Vorige week verloor het van Heracles (2-0), zondag scoorde Excelsior twee keer in de Kuip om vervol gens pas met tien man nog te be zwijken. Kenneth Vermeer, die eerder dit seizoen veel lof oogstte, heeft het nu moeilijker. „Je kunt niet een heel seizoen een hoog ni veau vasthouden, ook Vermeer niet", weet De Wolf. „Als al die gasten dat wel zouden doen, dan worden ze aan het eind van dit seizoen meteen weer verkocht. Fouten maken hoort bij een car rière. Het gaat met vallen en op staan. Door te spelen krijg je erva ring. Van een wedstrijd tegen Tot ti wordt ook niemand slechter." 'Van der Vaart vertrekt bij HSV' Rafael van der Vaart ver trekt aan het eind van het seizoen bij Hamburger SV. Het contract van de Neder landse middenvelder wordt niet verlengd. Dat meldde de regionale zender NDR gisteren. Technisch direc teur Knabel hield zich in de uitzending op de vlakte. Hij zei dat eind maart nog ge praat wordt. Van der Vaart is grootverdiener bij HSV met naar schatting 3,5 miljoen eu ro per jaar. Swansea baalt van Van Zweden Het bestuur van Swansea Ci ty is 'not amused' over uit spraken van John van Zwe den over Louis van Gaal. De Hagenaar die 5 procent van de aandelen van de club be zit, noemde Van Gaal onder meer in de PZC een 'arrogan te klootzak.' Swansea won zaterdag met 2-1 van Man chester United, de club van Van Gaal. Swansea-preses Jenkins wil de banden met collega Premier League clubs graag goed houden. Zuijdwegt blijft bij Hoedekenskerke Ronald Zuijdwegt staat ook volgend seizoen aan het roer bij v.v. Hoedekensker ke. De trainer begint dan aan zijn tweede jaar op rij bij de zaterdag-vierdeklas ser. Eerder was hij er al vijf jaar trainer. Bij zaterdag-der deklasser Krabbendijke staat John de Frel ook vol gend seizoen voor de groep. Hulsterloo heeft Paul Geert- sen uit het Belgische Sint-Ni- klaas aangetrokken als trai ner voor volgend seizoen. Zakloop gered van ondergang De Zakloop in Nisse zal dit jaar toch gewoon doorgaan. Onlangs maakte de organisa tie bekend met het populai re hardloopevenement te stoppen. Opvolgers waren niet gevonden. Na een be richt in de PZC heeft Jan de Wilde, atletiektrainer van AV'56 en woonachtig in Nis- se, aangegeven het stokje over te willen nemen. Daar mee is de Zakloop gered. Het is de bedoeling dat ook de Meidoornloop terugkeert op de hardloopagenda. Mart de Kroo stapt over naar Goes Mart de Kroo voetbalt vol gend seizoen voor Goes. De jonge spits van FC Dauwen- daele gaf dinsdagmiddag zijn ja-woord aan de zondag eersteklasser. Hij stond ook in de belangstelling van Kloetinge. Goes heeft meer spelers op de verlanglijst, maar praat eerst met spelers van de huidige selectie. i kwnniaco WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 Luis Suarez heeft de verdediging van Manchester City voor de tweede keer gefopt, foto Nick Potts/Hollandse Hoogte meteen bij keel, zegt De Wolf door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Na het bemoedigen de resultaat in Italië (1-1) kan Feye- noord morgenavond in eigen huis tegen AS Roma kwalificatie afdwin gen voor de achtste finales van de Europa League. Vele ogen zullen ge richt zijn op de verdediging, die ook deze keer weer een bijzonder jong gezicht kan hebben. De nul houden volstaat om de volgende ronde te bereiken, maar de defen sie vertoont de laatste weken nog al wat scheurtjes. HAMBURG SWANSEA HOEDEKENSKERKE NISSE GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54