Taakgroep: WK 2022 in november en december Totti heeft geen goede Grijp AS Roma herinneringen aan Kuip Rik Verbrugghe reikt award uit Zuidweg met Jong Oranje naar Engeland Juventus wacht zwaar karwei 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Barcelona-iconen Messi, Neymar en Suarez bezorgen Manchester City opnieuw een Europese bijrol. Een WK in januari of februari is volgens sjeik Sjeik Salman bin Ebrahim Al-Khalifa, de voorzitter van de werkgroep, niet wenselijk. „Dat botst met de Winterspelen." De eindronde in mei houden, wat de meeste Europese topclubs wil len, is uitgesloten. De zorgen over de hitte in de zomermaanden zijn te groot, aldus Salman. „We moe ten het toernooi verplaatsen naar de winter." De sjeik heeft in de aanbeveling ook meegenomen dat het WK en kele dagen korter moet duren dan gebruikelijk. Er zijn echter geen plannen om het aantal deelne mende landen of het aantal wed- De prijs is in het leven geroepen ter nagedachtenis aan de vorig jaar overleden profwielrenner Kristof Goddaert. Hij overleed tij dens een training in Antwerpen, waar hij door een bus werd over reden. De award is bestemd voor een veelbelovend Nederlands of Belgisch wielertalent. Het Wielersymposium Zeeuws Vlaanderen maakt onderdeel uit van de 3W-beurs: wonen, wer- VLISSINGEN - Korfbalster Naomi Zuidweg (21), afkomstig uit Mid delburg, is door bondscoach Kees Vlietstra opgenomen in de selec tie van Jong Oranje. De speelster van O WO, de Maarssense club die in de Korfbal League uitkomt, neemt van 16 tot en met 18 april met de nationale ploeg deel aan de IKF University Korfball World Cup in het Engelse Norwich. Daan Westmaas uit 's-Heer Hen drikskinderen en Anita de Ridder uit Arnemuiden maakten deel uit van de voorselectie. Westmaas viel snel af, De Ridder mocht lang meetrainen. Zuidweg deed in de cember al mee aan het officieuze WK-23 in Rotterdam. Nederland won het toernooi en de Zeeuwse was in de finale basisspeelster. De andere deelnemende landen zijn Taiwan, Hongkong, Turkije, Chi na, Groot-Brittanië en Rusland. strijden te verminderen. Al sinds de toewijzing van het WK aan Qa tar is er discussie over de speel- maand. Hoewel de organisatie be weert dat het land beschikt over geavanceerde koeltechnieken die voetballen onder extreme tempe raturen mogelijk maken, is duide lijk dat de Fifa de zomer in Qatar te heet vindt. Het verschuiven van het mondia le voetbaltoernooi naar de winter heeft grote gevolgen voor de Euro pese speelkalender. Daar lopen bijna alle competities tijdens de wintermaanden door, al hebben veel landen een korte winterstop. De KNVB herhaalde in een reac tie dat het geen voorstander is van het verplaatsen van het WK. „Het bid van Qatar had betrek king op een WK in de zomer. In principiële zin is de KNVB dan ook van mening dat bij zo'n wijzi ging in de opzet, de gehele toewij zing van het land heroverwogen moet worden", aldus de bond. De Fifa velt op een zitting op 19 en 20 maart het finale oordeel. ken, wellness. De organisatie heeft er de w van wielrennen aan toegevoegd, omdat het wielersei- zoen voor de deur staat. Het the ma van het symposium is de toe komst van de wielersport'. Diverse coryfeeën zullen daarover hun licht laten schijnen. Uitgeno digd zijn onder anderen de oud-renners Theo Verschueren, Frank Hoste en Rik Van Linden. Organisator Eddy de Schrijver sluit niet uit dat Adri van der Poel zijn zoon Mathieu zal meenemen. Die werd vorige maand wereld kampioen veldrijden in Tabor. Het symposium wordt donderdag avond vanaf 19.30 uur gehouden in hal A van het Business Park Ter- neuzen aan de mr. F.J. Haarman- weg 25 in Terneuzen. Op 2 juli 2000 verloor de aanval ler met Italië de EK-finale van Frankrijk. Totti stond met een fraaie hakbal aan de basis van de openingstreffer van Marco Delvec- chio. Na de late gelijkmaker van Sylvain Wiltord wonnen de Fran sen in de verlenging echter dank zij een golden goal van David Tre- zeguet (2-1). Op het EK in Nederland en België beleefde de toen 23-jarige Totti zijn grote doorbraak. Hij scoorde twee keer en liet zien bijzonder koel te kunnen zijn. In de veelbe sproken halve finale in de Arena tegen Nederland (0-0) verschalk- MANCHESTER - Barcelona heeft gis teravond in het Etihad Stadium een dreun van jewelste uitge deeld aan Manchester City (1-2). De Catalaanse formatie troefde in de eerste van twee ontmoetingen in de achtste finale van de Cham pions League de bleke kampioen van Engeland op alle vlakken af. De voetballes van Lionel Messi, Neymar en Luis Suarez kwam kei hard aan. De pijn zat hem vooral in de on macht van City. Anders dan vorig seizoen, toen Barqa in dezelfde fa se van het toernooi ook een maat je te groot was, wilde de ploeg to- TURIJN - Juventus heeft nog geen plek tussen de top acht van Euro pa kunnen claimen. De Italiaanse kampioen won gisteravond voor eigen publiek weliswaar van Bor- ussia Dortmund, de 2-1 geeft geen enkele garantie op de kwartfinale. Er wacht nog eenzwaar karwei in Duitsland. Voor het elftal van Massimiliano Allegri scoorden Carlos Tévez en Elvaro Morata. Bij Dortmund, tot dusver zielig in de Bundesliga maar zalig in de Champions Lea gue, had Marco Reus succes, even eens voor rust. te hij doelman Edwin van der Sar in de penaltyserie met een subtie le stiftbal. Italië, dat een uur met tien man speelde en Frank de Boer en Patrick Kluivert een straf schop zag missen, schakelde Oran je uit maar verloor daarna wel de finale. De nu inmiddels 38-jarige Totti was met zijn club nog niet succes vol tegen Nederlandse clubs. In het seizoen 2002-2003 werden de Romeinen in de Champions Lea gue uitgeschakeld door Ajax. In Amsterdam werd het 2-1 en speel de het clubicoon van AS Roma de volle negentig minuten. De re turn in Rome, waarbij Totti ont brak, eindigde mede door een snelle treffer van Andy van der Meyde in 1-1. Voor Ajax was het voldoende om zich te plaatsen voor de kwartfina le. nen bij de top van Europa te beho ren. Trainer Manuel Pellegrini be loofde dominant spel en, bovenal, een strijd tussen gelijken. Tac tisch en technisch hoefde City niet onder te doen voor de Spaan se grootmacht die een moeizame periode doormaakt. Na de 2-1-nederlaag tegen Barcelo na kunnen represailles niet uitblij ven. In niet mis te verstane be woordingen gaf eigenaar sjeik Mansour aan dit jaar meer van zijn vlaggenschip te verwachten. Het winnen van de landstitel stond in zijn denkwereld een paar treden lager dan succes in de Champions League. En daarin slaagde City tot nu toe geen enkele maal. Telkens bleek 'BVB' miste de zieke Kevin Kampl en Neven Subotic. De eerste kreeg buikloop tijdens de vlucht naar Turijn, de Serviër na de och tendtraining. Na een kwartier kon Tevez een voorzet van Morata ongehinderd binnen tikken. Nog voor rust was ook Morata na een identieke aan val trefzeker. Ditmaal was Paul Pogba de aangever. Tussendoor had Reus, die zijn draai hervon den heeft, voor 1-1 gezorgd. Hij profiteerde van het uitglijden van Giorgio Chiellini en had vrije doortocht naar Gianluigi Buffon. De routinier (37) was kansloos. de eerste horde na de groepsfase te hoog. De afwezigheid van Yaya Touré, zonder wie City een paar niveaus minder presteert, kon niet als ex cuus dien. Pellegrini beschikt, in weerwil van de sancties van de Uefa voor het overtreden van de regels van Financial Fair Play (FFP), over een kapitale selectie. Zo werd tijdens de winterse trans ferperiode Wilfried Bony overge nomen van Swansea City. De spits begon, ironisch genoeg, op de bank. Barcelona kampt met grotere pro blemen. De Fifa strafte de club voor het schenden van de regle menten voor het contracteren van spelers onder de achttien jaar met een transferverbod van een jaar. Tot en met 1 januari 2016 kan de technische staf niet investeren in de selectie. Behalve deze beperkin gen zorgt trainer Luis Enrique voor onrust. De ex-prof heeft moeite de sterren in het gareel te houden. Ondanks deze kuilen in de weg deed Barcelona in de zomer, waar in ze het elftal voor het laatst kon den verversen, bijzonder goede za ken. Met Ivan Rakitic en Luis Sua rez werden twee van de meest be geerde spelers ter wereld vastge legd. En voor de kern, waarvan Lionel Messi het stralend middel punt vormt, hoefde Enrique zich niet bepaald te schamen. Messi, Neymar en Suarez, de drie tovenaars voorin, stelden niet te leur. Suarez kreeg na een kwar tier middels een verkeerde geti mede kopbal van Vincent Kompa- ny de kans zijn klasse te tonen. De Uruguayaan schoot hard en loepzuiver langs keeper Joe Hart (1-0). Op deze goal volgde een show van de buitencategorie. Barga goochelde, tikte en verne derde. Drie tovenaars houden City klein door Hans Koenekoop ZURICH - Het WK voetbal in 2022 in Qatar moet worden gehouden in de wintermaanden november en december. Dat is de aanbeveling van de speciale werkgroep van de wereldbond Fifa die naar de meest geschikte speeldata heeft gezocht voor het veelbesproken toernooi. TERNEUZEN - Rik Verbrugghe reikt morgengavond in Terneuzen de Kristof Goddaert Award uit tijdens het Wielersymposium Zeeuws- Vlaanderen. De oud-winnaar van onder meer de Waalse Pijl zal dat samen met een andere oud-renner, Adri van der Poel, doen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Francesco Totti keert deze week terug in het stadion waar hij één van de grootste decep ties in zijn carrière beleefde. door Geert Langendorff John de Wolf weet wel hoe je AS Roma moet aanpakken. Je moet de ploeg opjagen. Dat zijn ze in Italië niet gewend, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53