College past beleid bouwkavels aan r Sweet SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Sluiting poort ter discussie op Facebook .nil Grand Café de Paardekreek - Kortgene Subliem 3-gangen keuzemenu Dat leidde tot voornamelijk hilari sche reacties op de Facebookpagi- na ZierikzeeNieuws. Wat later opende Wilco Jacobus- sen, coördinator van het Natio naal Park Oosterschelde, de dis cussie door te vragen wat andere Zierikzeeënaren van de voorgeno men sluiting van de poort vin den. „Zelf baal ik ervan", schrijft Jacobussen op de Facebookpagina 'Je bent Zierikzeeënaar als...' „Ik rijd bijna dagelijks via deze poort naar Goes. Het alternatief geeft best wat extra reistijd met boven dien drie verkeerslichten en drie rotondes in plaats van één." „Op deze route zal het na de af sluiting ook een stuk drukker worden. Ik snap dat het voor be woners van de Julianastraat fijn is dat er minder verkeer langskomt, maar verder zie ik weinig voorde len. Of zie ik iets over het hoofd?" Inge Kooijmans meldt dat monu mentenpanden worden gespaard door minder verkeer. Net als Nel vd Meer vindt ze dat de Nieuwe Haven nu een racebaan is. Anderen stellen vast dat een nieu we verbinding tussen Poortam bacht en de Zuidhoek nodig is. Sandra Hillebrand schrijft dat ze 'effe' een brug moeten maken bij het havenhoofd. Iemand die zich 'Antoine Ikzelf noemt pleit voor een tunnel on der het kanaal. Verschillende reageerders merken op dat met het schrappen van de Nieuwe Haven er een route min der is om de wijk Poortambacht te verlaten. De Klerksweg (bij het woonwagenkamp) zou in deze leemte kunnen voorzien, maar dan moet er wel een veilige aan sluiting op de N59 worden ge maakt. Het college wilde in eerste instan tie de eigenaren maar één jaar de tijd geven, maar dat leidde tot een flinke botsing met de gemeente raad. Unaniem werd een motie aangenomen om de plannen aan te passen. Het college heeft nu besloten de motie vrijwel geheel over te ne men. Dat betekent dat ook de gel digheidsduur van omgevingsver gunningen (de oude bouwvergun ningen) wordt verlengd tot een jaar en dat het college in één keer zal inventariseren om hoeveel on gebruikte bouwkavels het nu ei genlijk gaat. Uit de inventarisatie van Nieuw-Haamstede bleken daar al leen al 26 kavels niet te zijn ge bruikt. Maar of er elders ook veel kavels lagen, is niet bekend en dat vond de gemeenteraad onbegrijpe lijk. Op Schouwen-Duiveland zijn in het verleden regelmatig bouwka vels verkocht aan particulieren of ondernemers zonder dat daar di rect iets mee gedaan is. Op zich zou dat geen probleem moeten zijn, maar omdat de gemeente niet meer onbeperkt mag gaan bouwen van de provincie Zeeland kan er nu ineens wel een pro bleem ontstaan. Als alle eigena ren plots besluiten toch een wo ning te zetten op de kavel, komt de gemeente ver boven het maxi male aantal nieuwbouwwonin gen uit. Dat wilde het college voorkomen door telkens als een bestemmingsplan herzien zou worden, te inventariseren hoeveel 'ongebruikte bouwkavels' er zijn. De eigenaren zouden aangeschre ven worden en kregen een jaar de tijd om met een plan te komen. Dat stuitte bij hen direct op enor me weerstand. Bouwgrond is duur en door het recht op bou wen te laten vervallen verliezen mensen heel veel geld. 53% korting Bestellen doe je op sweetdeal.nl WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 tegen sluiten Havenpoort ZIERIKZEE - Het begon met een door fotograaf Joop van Houdt ge manipuleerd plaatje van de Zuidha venpoort die is afgesloten door een wegzinkbare paal. In de plannen van B en W mogen straks alleen voetgangers, fietsers en bromfietsers door de Zuidhavenpoort, foto Dirk-Jan Gjeltema De Zuidhavenpoort zoals die er mogelijk gaat uitzien, foto Joop van Houdt De Zuidhavenpoort in de fantasie van een Zierikzeeënaar op Facebook. door Melita Lanting NIEUW-HAAMSTEDE - Het college van B en W heeft het beleid voor ongebruikte bouwkavels aange past. Eigenaren krijgen straks tien jaar de tijd om met een plan te ko men. Als ze dan nog niets met de kavel hebben gedaan, vervalt het recht op bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52