'We waren even verbaasd als iedereen over de wietkweek' Kroajedurpse kinders Kiek noe! 66 Het publiek dat daar stopte, de auto's, het was toch een beetje dubieus 66 De poortafsluiting wordt uitgesteld omdat er een paar bezwaarschriften liggen 30 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKEER ZIERIKZEE De Zuidhavenpoort in Zierikzee blijft langer open voor auto's. Tegen de sluiting is bezwaar aangetekend. Vorige week donderdag maakte de politie bekend dat er twee mannen waren aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een wietkwekerij in het Goese Meer, de rijkeluiswijk van Goes. Een woning aan de Kropkreek, één van de doodlopende 'lobben' aan de doorgaande Goese Meer- laan, stond vol planten. De politie was getipt en agenten zagen don derdagochtend rond zes uur een auto bij de woning wegrijden. De personenauto werd op de Oude Zeedijk in Kattendijke gecontro leerd. De twee inzittenden, een man (45) uit Kruiningen en een 28-jarige man uit Goes werden aangehouden, vanwege hun ver moedelijke betrokkenheid bij de kwekerij. Bij onderzoek in de woning trof fen de agenten drie kweekruim- ten aan. De hennepplanten waren reeds geknipt; bijna twintig kilo gram natte henneptoppen en ook werden ruim vierhonderd potten waarin hennepplanten waren ge kweekt gevonden. Het is deze winderige dinsdagoch tend stil in het Goese Meer, veel mensen zijn naar hun werk. Aan de Kropkreek is op het eerste ge zicht absoluut niet te ontdekken in welke woning de kwekerij zich heeft bevonden. Bij opvallend veel huizen is de vitrage gesloten, op zich ook wel weer verklaar baar, want zo hebben eventuele kwaadwillende pottenkijkers min der zicht op dure spullen. Een buurtbewoonster die wel thuis is, maar niet met haar naam in de krant wil, weet om welke woning het gaat. Het heeft haar aan de ene kant verbaasd dat er wiet werd gekweekt in haar straat, anderzijds ook weer niet. „Het heeft een tijd te koop ge staan, daarna is het verhuurd. De huurders waren normaal ogende mensen, maar er werden wel eens vraagtekens gezet bij wat er ge beurde. Het publiek dat daar stop te, de auto's, het was toch een beetje dubieus." De bewoonster voelt zich niet onveiliger nu dit ook in haar buurt gebeurt, zegt ze. Dat zegt ook bestuurslid Tineke Janse van de Bewonersvereniging Goese Meer. „We waren even ver baasd als iedereen, maar blijkbaar gebeurt het. We hadden er geen last van, maar het is toch jammer en vervelend." Janse vindt niet dat wietkweek een teken is dat de wijk achteruit gaat. „Nee hoor, he lemaal niet. Er is ook geen sprake van abnormale doorstroming." Volgens makelaarsvereniging NVM is het Goese Meer de 'minst dynamische' wijk van Zeeland, wat betekent dat woningen rela tief lang te koop staan; gemiddeld 732 dagen. Volgens huizensite Funda wachten er momenteel een kleine dertig woningen op een nieuwe eigenaar. Janse vindt dat niet veei, gelet op het totaal van vierhonderd dat de wijk telt. ZIERIKZEE - Zondag 29 maart had de laatste auto door de Zuidhaven poort van Zierikzee moeten rij den. „Maar dat wordt uitgesteld", zegt wethouder Jacqueline van Burg, „omdat er een paar bezwaar schriften liggen." „Anderhalf om precies te zijn," vult een gemeentevoorlichter aan. „Van één persoon hebben we alleen nog maar een mail. Dat wordt mogelijk een bezwaar schrift als we er de adresgegevens bij krijgen" Een andere inwoner van Zierik zee heeft zijn grieven wél, verge zeld van naam en adres, op papier gezet. „Nieuwe Haven en Zuidha venpoort vormen een normale route door Zierikzee", schrijft de bezwaarmaker wiens naam de ge meente niet bekend wil maken omdat hij nog niet weet dat zijn bezwaar wordt gepubliceerd. „Het betreft een openbare weg, waar belasting voor is betaald. Het is eigenlijk de enige fatsoenlij ke route waarover je tijdens Toe- ristendagen Zierikzee kunt verla ten. Bovendien is het de meest ef ficiënte route naar bedrijventer rein De Zuidhoek." De Zierikzeeënaar noemt het 'on gepast' dat B en W de Nieuwe Ha ven en de Zuidhavenpoort betite len als sluiproute. Volgens de ge meentewoordvoerder kunnen nog tot eind deze week bezwaar schriften worden ingediend. B en W willen de poort afsluiten om de verkeersveiligheid op de Nieuwe Haven en de achter de poort gelegen Julianastraat te ver groten. In beide straten is het nu druk en er wordt soms hard gere den. Voor gemotoriseerd verkeer dat de binnenstad in wil, is de poort al verboden. Straks is dat ook het geval voor automobilisten die de stad uit willen rijden, bij voorbeeld naar Goes of bedrijven terrein Zuidhoek. Van Burg wil de poort afsluiten met een mecha nisch wegzinkbare paal, zodat de hulpdiensten er nog wel door kunnen. Voor afsluiting van de poort is 25.000 euro uitgetrokken. In hun streven de binnenstad au- toluw te maken wilden B en W eerst eenrichtingsverkeer invoe ren op de Nieuwe Haven. Daar werd echter van af gezien omdat Sint Domusstraat en Kar- steil dan vermoedelijk als sluiproute gebruikt zouden wor den. Maar winkeliers hadden ook bezwaar omdat de Nieuwe Haven niet meer als aanvoerroute van goederen gebruikt kon worden. Aan afsluiten van de poort kleven die bezwaren niet. De verkeersbe lasting van de Nieuwe Haven en de Julianastraat neemt af, terwijl er voor fietsers en bromfietsers niets verandert. Rond de poort wordt een voetgangersgebied ge maakt. Van Burg verwacht dat al le doorgaande verkeer uit het wes telijk stadsdeel, met name Poort ambacht, Zierikzee over de N59, de Nieuwe Kooiweg, zal verlaten. Dat automobilisten kiezen voor Nieuwe Haven, Oude Haven, Paar- denstraatje en Touwbaan om de stad uit te komen, verwacht ze niet. „Dat is een omweg. En als veel automobilisten dat toch doen, herzie ik mijn plan of laat ik de Paardenstraat ook sluiten." Schoof weet, met assistentie van Oosterlander Piet Roks, alle na men op te lepelen van de kinde ren op de foto. Bovenste rij v.l.n.r. Leo Schoof, Kees Lem, Huib Stouten. Tweede rij v.l.n.r.: Klazien Goud zwaard, Jo Otte, Hinda van der Laan, Truus Roks, Hennie Stam, Lenie Stouten, Rietje Mol en Klassenfoto 's van Schouwen-Duiveland www.pzc, nl/kicknoc Mientje Otte. Op de derde rij v.l.n.r. Riet van der Have, Ria Stoutjesdijk, Saar Goudzwaard, Jo Mol, Tannie Roks en Tonnie Stam. Zittend v.l.n.r: Wim van Zweden, Rinus Boogerd, Piet Otte, Rini Be- verloo, Adrie Steenpoorte, Henk Dorst, Piet Roks, Wim Stoutjes dijk en Rinus Oosterboer. Bezwaar Ook villawijken als het Goese Meer in Goes zijn niet meer veilig voor henneptelers, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES - Hennepkweek. Je verwacht het in achterstandsbuurten, niet zo snel in een villawijk. Toch ontko men ook de plekken waar 'op stand' wordt gewoond niet meer aan die vorm van criminaliteit. Buurtbewoonster door Ton van den Nouweland Jacqueline van Burg door Piet Kleemans OOSTERLAND - Kieknoe-lezer en oud-Oosterlander Jaap Schoof stuurde bijgaande foto in. Leerlin gen van de lagere school in het Dui- velandse 'Kroajedurp' Oosterland poseren voor de fotograaf. De op name kwam tot stand in de jaren '50 van de vorige eeuw. Meer schoolfoto's, zie www.pzc,nl/kieknoe Leerlingen van de lagere school in Oosterland, een foto uit de jaren '50. foto collectie Jaap Schoof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51