SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Wat is er dan loos met de zorg in Zeeland? Vlissingse KWF wil wandelloop tegen kanker Vrienden van I Vlissingen Big Band ['I EF;;.:.'E DJ'ê stand-up comedians niels geusebroek Arsenaal Theater: Vlissingen VLISSINGEN - Het grootste risico is dat Zeeuwen de komende jaren voor steeds meer (complexe) behandelingen naar zie kenhuizen buiten de pro vincie moeten rijden. Dat wil niemand en dat hoeft ook niet. Mits ieder een in de Zeeuwse zorg de krachten bundelt en beter gaat samenwerken. Nog te vaak denken zorgverle ners en instellingen niet verder dan hun eiland of hun eigenbelang, stelde Jos de Beer onlangs vast. Hij onderzocht in op dracht van de provincie hoe het er met de Zeeuw se zorg voor staat. Zijn con clusie was alarmerend: als iedereen blijft weigeren om samen te werken, dan glipt de Zeeuwen de zorg als zand door de vingers weg. Simpel gezegd komt het erop neer dat (voor complexe behandelingen) artsen te weinig ingrepen doen om aan de steeds strengere kwaliteitsnor men te kunnen voldoen. Het idee is dat door krach ten te bundelen en te zor gen dat de zorg minder versnipperd is, artsen die ingrepen wel in Zeeland kunnen blijven doen. Dat is in het belang van de Zeeuwse patiënt en soms niet in het belang van een instelling. Overigens wordt daarmee niet voorkomen dat Zeeuwen voor zeer com plexe ingrepen misschien alsnog naar Rotterdam of Gent moeten rijden. Maar door onderling af te spre ken waar welke zorg wordt geboden, kunnen Zeeuwen zoveel mogelijk in hun eigen provincie worden geholpen. Denk aan vooronderzoeken en nabehandelingen. Het beeld ontstaat dat er nu he lemaal niet wordt samen gewerkt. Dat is natuurlijk ook niet waar. Maar het kan veel beter en volgens minister Schippers moet dat ook. Zij maakt zich net als De Beer zorgen over de gezondheidszorg in Zee land voor pakweg de ko mende tien jaar. Die zorgen gaan bijvoor beeld over specialisten die de ziekenhuizen verlaten en eigen klinieken oprich ten. Daardoor kan de zorg nog meer versnipperd ra ken en moeten mensen kriskras door de provincie gaan rijden om hun zorg te krijgen. Zorgverzeke raars zien dat met lede ogen aan. Ook Schippers is er bezorgd over, want uit eindelijk trekt de Zeeuw se patiënt aan het kortste eind. En dat wil Schippers zien te voorkomen. Thomaskoor eert drie jubilarissen Het Thomaskoor in Zierik- zee zette maandag de leden Truus van Harten, Adrie Wolters en Ingeborg Er- brink in de bloemetjes. Zij zijn respectievelijk 50,40 en 25 jaar lid en werden toege zongen met het lied 'Wat ook gebeurt'. Dat was voor de gelegenheid gemaakt door dirigent/componist Mar van der Veer. Cursus fotografie in De Driehoek Huibert van den Bos houdt in maart een basiscursus fo tografie. Deze beslaat vier bijeenkomsten. De cursus begint dinsdag 3 maart in De Driehoek in Zierikzee. Er kunnen maximaal 10 deel nemers meedoen. Inschrij ven: info@huibertvandenbos.nl. VLISSINGEN - Voorzitter Gerard de Jonge van de KWF-afdeling Vlis- singen zou volgend jaar graag de eerste Zeeuwse SamenLoop voor Hoop in Vlissingen houden. Het is een 24-uur wandelestafette van KWF Kankerbestrijding voor iedereen die met kanker te maken heeft of heeft gehad. Het evene ment is komen overwaaien uit de Verenigde Staten. In 2006 introdu ceerde KWF de SamenLoop in Ne derland. Dit jaar vindt het in ze ker 35 plaatsen in het land plaats, maar nergens in Zeeland. Info: www.samenloopvoor- hoop.nl of www.facebook.com samenloopvoorhoopvlissingen. Brogum zoekt vrijwilligers Ter versterking van het B-team is Brogum op zoek naar vrijwilligers. Het Zie- rikzeese podium voor mu ziek en theater zoekt naar mensen voor licht geluid (dit kun je er ook leren) en het verkopen van muntjes en entreekaartjes. Geïnteres seerden kunnen mailen naar info@brogum.nl. Kinderkleding voor outletprijzen In het pand Sint Domus- straat 25 in Zierikzee wordt zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur merk-kinderkleding ver kocht tegen outletprijzen (maten 50 tot 176). Ook te koop zijn positiekleding, ba byproducten, speelgoed en accessoires. Er zijn tijdens deze verkoop alleen pinbeta lingen mogelijk. LTC stemt voor beachtennisveld Tijdens de algemene leden vergadering van LTC Zierik zee heeft een ruime meer derheid gestemd voor aan leg van een beachtennis veld. Het gaat om een nieu we vorm van tennis die sterk in opkomst is. LTC Zie rikzee wordt hiermee de eer ste Zeeuwse vereniging met een beachtennisveld. Meer info en tickets: wvwv.lionslentefeest.nl WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 Minister Edith Schippers van Volksgezondheid stapt opgeruimd uit het overleg met Zeeuwse zorginstellingen, verzekeraars, gemeenten en de provincie. Gedeputeerde George van Heukelom (rechts) spreekt achteraf van een goed gesprek, foto Lex de Meester ZIERIKZEE ZIERIKZEE MARKT Aardappelen Frites geschikt (droog uit schuur, 40 mm opw.): €3,00-5,50; Export (droog uit schuur, 40 mm opw.): €3,75-4,25. (Opm: han del betrokken bij exportnotering.) Uien Zaaiuien 30% grof (droog uit schuur): €7,00-8,00; 60% grof (droog uit schuur): €8,00-10,00. Granen Maaltarwe: €166,00; Voertarwe: €162,00; Voergerst: geen handel; Blauwmaanzaad: geen handel; Karwijzaad: geen handel. (Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag.) Hooi, stro (per ton) Weidehooi: €80,00-100,00; Veldbeemdhooi: €85,00- 110,00; Engels raaigras: €90,00-120,00; Riet- zwenkhooi €90,00-110,00; Tarwestro (grote pakken uit schuur): €75,00-100,00. ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50