Mogelijke omkoping: NS wipt consultant Cultuurrijk Saksen IN HET NIEUWS 3 Supporters van AS Roma gevaarlijkste van Italië geel-rode supporters in de gaten te houden die van daag en morgen Neder land in zullen stromen richting de Kuip, maar voor een groep van vier honderd ultras. Bekenden van de politie, de meesten met een Italiaans (maar geen Europees) stadionver bod. Hooligans die uit zou den kunnen zijn op een 'vendetta' voor de rellen en vernielingen in Rome. Ze zullen op eigen gelegen heid, met auto of vlieg tuig, naar Nederland rei zen. Het gaat om dezelfde groep die vorige week don derdag een door de politie verijdelde confrontatie zocht met de Feyenoor- ders. AS Roma-fans hebben tot nu toe in Europa weinig amok gemaakt. Thuis zijn ze des te gevaarlijker. Het legioen van AS Roma kent ongeveer 25 groepen, de meeste verbonden met een bepaald stadsdeel. Ze zorgen voor fantas tische geel-rode spekta kels in de Curva Sud van het Olympisch Stadion. Maar het zijn ook fanatie ke, goed georganiseerde clans, bijna militair ge structureerd, die er niet voor terugdeinzen hinder lagen voor te bereiden. Zelfs als Roma niet speelt. Zoals vorig jaar bij de in Rome gespeelde bekerfina le tussen Napoli en Fioren- tina. Een van de leiders van de beruchte ultras van het noordelijke stadsdeel Tor di Quinto, 'Gastone', lokte een groep Napoli-aanhan- gers in de val. Hij schoot daarbij een jonge suppor ter dood. Tijdens de wedstrijd zelf zorgde de baas van de Na- politaanse tifosi voor enor me ophef, omdat hij en niet het hoofd van de poli tie met de spelers overleg de over het al of niet sta ken van de wedstrijd. Gastone vertegenwoordigt de ultra-rechtse compo nent van het legioen. Dat stond vroeger overigens bekend als links, terwijl stadgenoot Lazio altijd voor (neo-)fascistisch wordt versleten. De Lazio-aanhang heeft net zo'n slechte naam, ook in Europa. In Warschau werden anderhalf jaar gele den tweehonderd tifosi ge arresteerd, van wie velen 40 dagen in de cel moes ten blijven - een recept dat de Roma-aanhang graag zag toegepast op de Feyenoord-hooligans. ROME - Eén groot voor deel: Italianen drinken bijna niet, zo ook de sup porters van AS Roma. Maar dat maakt ze niet on gevaarlijk. De 'ultras' uit de Italiaanse hoofdstad staan al jaren bekend als de gevaarlijkste van het land. Ook Europees staan ze in de top tien van legioenen waarmee je geen ruzie moet krijgen. Het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken stuurt vandaag een delega tie naar Rotterdam. Niet om de 2500 reguliere Hij werkte jaren voor de NS, zo bevestigt een woordvoerder be richten van RTL-Nieuws. Zo was de man eerder ingehuurd als toe zichthouder bij de bouw van de Fyra-hogesnelheidstreinen. De NS heeft een onderzoeksbureau ingeschakeld om alle projecten van de consultant door te lichten. Een externe advocaat leidt het on derzoek. Voor zover bekend zijn er geen anderen omgekocht. Volgens RTL-Nieuws streek de consultant al in 2012 tussen de 5000 en 10.000 euro op door infor matie te lekken aan Bombardier. De NS zegt enkele dagen geleden te zijn getipt. Wie de tip gaf, maakt het bedrijf niet bekend. Het contract met de consultant is meteen opgeschort. Bombardier start ook een intern onderzoek. De man mag het kantoor van de NS niet meer in en heeft ook geen toegang meer tot digitale be standen van de spoorwegen. De informatie die is doorge speeld, is uiteindelijk niet door slaggevend geweest bij de aanbe steding van de treinstellen. De op dracht ging uiteindelijk naar de Spaanse fabrikant CAF. Het be drijf moet de treinstellen in 2018 leveren. De aanschaf van 60 andere trein stellen bij het Zwitserse Stadler is volgens de NS geen onderdeel van het omkopingsonderzoek. Die treinen zijn zonder hulp van de omstreden consultant onder hands aanbesteed. De wereld is Kras Autovakanties Duitsland Altijd de beste prijs! 3-8 dagen al v.a. Ga naar Krasr.nj/^ak: of bel 0900-969/ ^70 cpi WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 door Paul Bots De consultant zou in 2012 tussen de 5000 en 10.000 euro hebben gekregen van Bombardier door onze correspondent Eelco van der Linden UTRECHT - De NS heeft een vaste consultant met onmiddellijke in gang op non-actief gesteld na een melding van mogelijk fraude. Tij dens de aanbesteding van 118 nieu we Sprinter-treinstellen zou de man vertrouwelijke informatie heb ben verkocht aan de Canadese treinfabriek Bombardier. Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Ontdek de unieke mix tussen natuur en cultuur in deze veelzijdige streek. U heeft keuze uit 3- en 4-sterren hotels inclusief ontbijtbuffet Chemnitz - Pentahotel Chemnitz**** Dit 4-sterren hotel ligt in een groene omge- ving nabij het historische centrum. KfljfiMH Gratis gebruik binnenzwembad en sauna Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/17741 Freital - Hotel Leonardo Freital*** Nabij de hoofdstad Dresden vindt u dit K!üü!l9J 3-sterren hotel in een rustige omgeving KtjfjRH Gratis gebruik sauna en parkeren Tip: Bezoek ook de stad Dresden Zie: Kras.nl/50733 HU Oschatz - Hotel Gasthof Zum Schwan**** Dit 4-sterren hotel ligt in het centrum met uitzicht op het gezellige marktplein. MM Omgeving met meren Gratis parkeren en wifi J A Zie: Kras.nl/52686

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3