CSW al 24 jaar in actie voor Zip Your Lip r Vlissingse KWF wil groot 24 uurs wandelevenement tegen kanker WALCHEREN 31 Met de actie van de 24 meiden wordt een aan loop genomen naar 10 april. De bedoeling is om zoveel mogelijk geld op te halen voor de stichting World Vision, een christelijk geïnspi reerde organisatie die opkomt voor kinderen in ontwikkelingslanden, en dan vooral in Afri ka. Bijkomend voordeel is dat leerlingen be wust worden van de problemen op dit conti nent. Het totale bedrag dat in al die jaren op de CSW is opgehaald gaat richting de ton. Er wa ren topjaren bij waarbij de grens van tiendui zend euro ruimschoots werd overschreden. Elk jaar worden kinderen van scholen die veel geld in het laatje hebben gebracht, uitgezon den voor een kort verblijf in Afrika. Na terug komst gaan ze aan de slag als ambassadeurs voor Zip Your Lip. Zip Your Lip staat elk jaar in het teken van een bepaald thema. Aidskinderen in Oeganda bijvoorbeeld of scholing. Dit jaar wil de actie onder meer de aandacht vestigen op de ellen dige situatie van op jonge leeftijd tot een hu welijk gedwongen meisjes in Zuid-Soedan, een land dat al jaren wordt geteisterd door een bloedige burgeroorlog. „Met name meisjes en vrouwen komen vaak in situaties terecht waar ze hun leven niet ze ker zijn. World Vision richt bijvoorbeeld 'vrouwen-zones' bij politiebureaus in, waar door vrouwen veilig en vertrouwd aangifte kunnen doen zonder zich bedreigd te voelen", aldus World Vision. Grand Café de Paardekreek - Kortgene Subliem 3-gangen keuzemenu 'M 53% korting Het is een 24-uurs wandelestafet te van KWF Kankerbestrijding voor iedereen die met kanker te maken heeft of heeft gehad. De bedoeling is om patiënten en ex-patiënten in het zonnetje te zetten, mensen die aan kanker overleden zijn te herdenken en geld in te zamelen voor onder zoek naar de bestrijding van kan ker. Teams van tien tot vijftien deelnemers wandelen een uitge zet parcours. De teamleden wisse len elkaar af. Het evenement is komen over waaien uit de Verenigde Staten. In 2006 introduceerde KWF, de SamenLoop in Nederland. Dit jaar vindt het in zeker 35 plaatsen in het land plaats, maar nergens in Zeeland. Voorzitter Gerard de Jonge van de KWF-afdeling Vlis singen zou volgend jaar graag de eerste Zeeuwse SamenLoop voor Hoop in Vlissingen houden. Maar daarvoor moet nog veel werk wor den verzet. „Om de organisatie in Vlissingen op te starten, zoeken wij vrijwilligers voor de Samen- Loop-commissie. Die bestaat uit ongeveer tien mensen. Iedereen heeft een eigen taak zodat vrijwil ligers hun eigen talenten kunnen inzetten. De commissieleden zor gen onder meer voor de teams, aanwezigheid van survivors, me dia, logistiek, amusement en cate ring, financiën en registratie en publiek." Bestellen doe je op sweetdeal.nl WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 goede doel achter tralies De meisjes zijn onder het toeziend oog van hun medeleerlingen opgesloten. Woensdagochtend zullen ze worden bevrijd door een BN'er. foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - Op 10 april gaan de monden van heel wat leerlingen op slot. Althans om te eten. CSW Van de Perre houdt dan de Zip Your Lip-ac- tie. Dit jaar al weer voor de 24e keer op deze Middelburgse school. De deelnemers aan de actie zijn: Anna Breunesse (1e klas), Anna Geluk (1), Juliëtte Meeuwsen (1), Quinti Bish (1), Maaike v.d. Rande (1), Kimberley Simons (1), Meike Best (2), Eefje Fransen (2), Danja de Kam (2), Emma Louws (2), Anoek Smink (2), Ruth Vasiljoek (2), Shaylea Tupanwel (3), Charlot te Florisse (3), Karlijn Willemse (3), Soraya Stijns (3), Eva Boog aard (4), Shannon Fase (4), Eline Stokvis (5), Sarah Scholten (6), Marije Tange (6), Kim Wielart (6), en Loes van Schaik en Willemieke Boonzaaijer van Zip Your Lip. VLISSINGEN - Wat de Ride for the Roses voor Goes en fietsers is, zou volgend jaar de SamenLoop voor Hoop voor Vlissingen en wande laars kunnen worden. Meer informatie over SamenLoop voor Hoop: www.samenloopvoor- hoop.nl ofwww.facebook.com sa- menloopvoorhoopvlissingen. Het is ook mogelijk te bellen of mailen met het secretariaat van de KWF-afdeling Vlissingen via 0118-467553 of kwfvlissingen@zeelandnet.nl. vv*\2,i V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31