TOSS PZC Loonkorting bij V&D ook voor niet-vakbondsleden opgeschort 2 IN HET NIEUWS VOETBALGEWELD COLOFON Uitgebreide maatregelen moeten de komst van supporters van AS Roma in goede banen leiden. Maak iemand abonnee! paul kusters toosenhenk.nl O 6RIEPPREVENTIE IS 6ROEIMARKT T: 0118-43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111-45 4650 ROTTERDAM - De Feyenoord fan- shop op het nieuwe Centraal Sta tion van Rotterdam blijft morgen dicht. En ook ondernemers in de Markthal, Rotterdams trots, hou den er rekening mee dat ze de deur dicht moeten doen als er on rust in de stad ontstaat. Rotterdammers, bezoekers van de stad en treinreizigers gaan goed merken dat er een voetbalwed strijd is in stadion De Kuip. Poli tie, gemeentebestuur en Feye noord kondigden gisteren extra veiligheidsmaatregelen aan om al les rond de Europa League-wed strijd tussen de Rotterdamse club en AS Roma zonder problemen te laten verlopen. De Italiaanse politie waarschuw de dat de Romasupporters in Rot terdam wraak willen nemen voor het wangedrag van Rotterdam mers vorige week rond de eerste wedstrijd in Rome. Wat beheer sing van de situatie lastig maakt, is dat de Italiaanse supporters niet tegelijk aankomen. Een deel van de Romeinen komt aan op Schiphol, een ander deel komt met de auto, en weer een ander deel vliegt via Brussel. De politie hoopt dat een groot deel van de supporters de extra trein neemt die rechtstreeks van Amsterdam Centraal Station naar het station bij De Kuip rijdt. In die trein passen ongeveer acht honderd mensen. Vanaf het Rotterdamse station worden de Italianen doorge stuurd naar de Oude Haven, vlak bij de bekende kubuswoningen, waar een fanzone wordt ingericht voor de tifosi, het Italiaanse woord voor supportersgroepen. Horeca-ondernemers aan de Oude Haven zeiden maandag nog BEDRIJF WIL FONTEIN GRATIS RESTAUREREN dat ze uit angst de deuren dicht wilden houden. Na overleg met het gemeentebestuur besloten de cafés toch open te gaan. Gemeente en politie hebben extra beveiliging toegezegd. Van uit de Oude Haven worden sup porters met bussen naar het sta dion gebracht. Het is de eerste keer dat ondernemers in de Markthal worden geconfronteerd met grote groepen mogelijk vijan dige supporters, zegt woordvoer ster Eva Lambooij. „We zijn na tuurlijk nog maar pas open. Eén van de maatregelen die we kun nen nemen, is sluiten. Maar alles gaat in overleg. De politie beslist. We zijn goed voorbereid." In het stadion wordt extra ruimte gecreëerd tussen de supporters van de twee clubs. Ook zet Feye noord extra personeel in om de groepen uit elkaar te houden. De clubleiding riep gisteren suppor ters op om zich voorbeeldig te ge dragen, 'zodat de reputatie van de club na vorige week niet nog meer schade oploopt'. De berichten over de komst van de harde kern van AS Roma wor den door veel fans van Feyenoord voor kennisgeving aangenomen. Op nieuwe ongeregeldheden zit eigenlijk niemand te wachten. Ze ker niet in het stadion, waar veel gezinnen op de tribunes zitten. Tegen Besiktas en Standard Luik kwam het eerder dit seizoen bijna tot botsingen tussen suppor ters van Feyenoord en die van de bezoekende club. „Tegen Standard ging het niet eens om het vechten", vertelt een fan die bij iedere thuiswedstrijd aanwezig is. „Veel supporters wil den de stewards helpen toen die in de problemen dreigden te ko men." Maandag verloor het warenhuis concern het kort geding dat was aangespannen door FNV en CNV tegen de voorgenomen salariskor ting. Tijdens dat kort geding be toogde V&D nog dat het voortbe staan in het geding was zonder de korting, die zo'n 10 miljoen euro moest opleveren. In een perso- neelsbrief schrijft Roach dat het 'absoluut noodzakelijk' is dat de loonkosten worden verlaagd. Niels Suijker van FNV Handel is blij dat V&D voorlopig afziet van de salariskorting. „Als bondsle den geen korting op hun salaris hadden gekregen en niet-bondsle- den wel, zou dat tot een onwerk bare tweedeling op de werkvloer hebben geleid." Zijn collega Martijn den Heijer van CNV Dienstenbond zegt 'vol ongeduld' te wachten op de uitno diging voor een nieuw gesprek. „Als de heer Roach salarissen wil verlagen, dan zal dat toch in over leg met ons moeten. Wij hebben ooit een voorstel op tafel gelegd waarover de directie nooit heeft willen praten." Den Heijer verwacht overigens niet dat er snel overlegd zal wor den. „V&D heeft aangekondigd in hoger te beroep te gaan. Dat ver houdt zich volgens mij slecht met onderhandelen." De vakbonden verwerpen het ver wijt dat er met de belangen van het personeel wordt gespeeld en dat het verbod op de salariskor ting uiteindelijk zal leiden tot nieuw banenverlies. „Dat is perti nente onzin", zegt Den Heijer. VOOR 20 EURO BESMET HIJ ONS NIET... Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl Rotterdam houdt adem in door Nadia Berkelder en Barry van der Hooft illustratie Ruben Oppenheimer Restauratie- en bouwbedrijf Koninklijke Woudenberg wil de beschadigde Barcac- cia-fontein in Rome gratis herstellen. Het bedrijf schrijft dat in een brief aan de ambassade van Italië in Den Haag, aldus een diplo mate gisteravond. De am bassade heeft de brief door gestuurd aan de gemeente Rome. Ook het Nederland se kabinet en de gemeente Rotterdam hebben aangege ven financieel te willen bij dragen aan het herstel van de fontein. pagina 34/35 Meer over Feyenoord-AS Roma www.pzc.nl/abonneewerftabonnee De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* *Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. door Wilko Voordouw AMSTERDAM - Topman Don Roach van V&D heeft gisteren aangekon digd dat de salarisverlaging van 5,8 procent bij het personeel 'na wel overwogen beraad' is opgeschort. Dat geldt ook voor de medewer kers die geen lid zijn van een vak bond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2