Remedie Politie meent nu flinke slag te hebben geslagen Route langs 'eerlijke' winkels Terneuzen Minister Asscher komt Stoeptegel door ruit recreatiesector tegemoet PW-kandidaat Staten commentaar ZEELAND 27 Bij de actie van de politie, waarbij zo'n tachtig agenten op de been waren, zijn in de vroege ochtend een 19-jarige man en een 22-jarige De Recron, de koepel van recrea tieondernemers, en Koninklijke Horeca Nederland hebben inten sief gelobbyd bij Kamerfracties om de angel uit de nieuwe Wet werk en zekerheid te halen. De zo genaamde transitievergoeding vrouw van hun bed gelicht. Een paar uur later is nog een 24-jarige man opgepakt. De politie heeft met honden op zo'n tien locaties huiszoekingen verricht en daarbij vuurwapens en een auto in be slag genomen. „We hebben be wust niet de precieze locaties van de invallen bekendgemaakt", zegt politiewoordvoerder Alwin Don. „Het is nu relatief rustig in de stad, we willen geen onrust zaaien." zou met terugwerkende kracht gelden, zodat ondernemers dui zenden euro's per werknemer moeten gaan lappen. Recreatiebe- drijven zouden daar aan kapot kunnen gaan. Onder druk van een Kamermeerderheid, treft mi nister Asscher nu een overgangs regeling. Zo zal de ontslagvergoe ding maar tot 1 juli 2012 worden teruggerekend. Ook hoeven re creatieondernemers geen ontslag vergoeding te betalen als met de werknemer afspraken worden ge maakt om binnen 6 maanden te rug in dienst te komen. De drie verdachten kwamen in beeld bij het onderzoek naar de schietpartij in de Iepenlaan, op 16 december, waarbij een 27-jarige man van Antilliaanse afkomst werd neergeschoten. Het slachtof fer kwam die dag uit voorlopige hechtenis. Hij had vastgezeten voor onderzoek naar zijn betrok kenheid bij de dood van Gideon Verhelst. Deze 23-jarige Antilliaan werd op 30 november in de bin nenstad van Terneuzen doodge- Kooman staat derde op de kandi datenlijst van de PVV voor de Zeeuwse Provinciale Staten. Ze heeft een poster van de landelijke partijleider op haar woonkamer- raam hangen. Die politieke uiting vormde waarschijnlijk de reden waarom dinsdagnacht rond twee uur een stoeptegel door de ruit schoten. De schietpartij, waarbij de 27-jarige verdachte een dwars laesie opliep, wordt gezien als een vergeldingsactie in een reeks ge welddadigheden tussen twee riva liserende groepen in Terneuzen. Met de drie aanhoudingen van gis teren denkt de politie een flinke slag te hebben geslagen in het on derzoek naar de schietpartijen. De verdachten worden donderdag voorgeleid aan de rechter-commis- saris. ging, vermoedt Van Dijk. De 23-ja- rige Kooman en haar partner la gen op dat moment boven te sla pen en kwamen met de schrik vrij. Ook de hond en katten bene den bleven ongedeerd. Van Dijk neemt de kwestie hoog op. „Ik beschouw dit als een regel rechte aanslag op de democratie. Als je niet eens meer voor je me ning mag uitkomen door een pos ter op te hangen." Wilders liet zich gisteren via twitter in soort gelijke bewoordingen uit. Kooman heeft de vernieling aan gegeven bij de politie. Ze is niet eerder bedreigd in verband met haar politieke denkbeelden. Kom op nou Zeeland, maak die zorg einde lijk eens toekomstbe- stendig. Dat is de hel dere oproep van minister Edith Schippers van Volksgezond heid. Zij houdt de Zeeuwse zorg een spiegel voor. Die werkt niet op de lachspieren. Schippers is ernstig. Het eigen belang van artsen, ziekenhui zen en andere zorgsinstellin- gen moet opzij. Alleen zo kun nen de Zeeuwen veilige zorg houden. Nu dreigt de zorg ten onder te gaan aan versnippe ring. Dus moet er minder wor den geconcurreerd en meer worden samengewerkt. Dit klinkt vreemd uit de mond van een VVD-politica die door gaans marktwerking bepleit, maar haar aansporing is juist. Schippers wil dat de Zeeuwse zorgverleners over hun eigen schaduw heen springen. Ondertussen gaan de schermut selingen gewoon door, zoals tussen het ADRZ en de reuma tologen, die touwtrekken om patiëntendossiers. De samen werking is nog ver weg. Het initiatief komt van de stich ting Eerlijkwinkelen en de stich ting Switch. Ondernemers die in de route willen worden opgeno men, kunnen zich tot 9 maart aan melden. De route wordt uitgege ven op een Z-card ter grootte van een creditcard, op de website eer- lijkwinkelen.nl en via een app die op de website is te downloaden. In de gemeenten Goes en Veere bestaan al langer EerlijkWinke- len-routes. Op Schouwen-Duive- land is die momenteel in voorbe reiding. „Daar is de belangstelling overweldigend groot. Al zo'n 35 ondernemers - het merendeel met streekproducten - hebben zich aangemeld, terwijl in de rou te op de Z-card plaats is voor maximaal 24 bedrijven. Dat wordt scherp selecteren, waarbij we niet alleen kijken naar het aan bod, maar ook naar de spreiding over de gemeente, anders loop je het risico dat de route erg kort wordt." Eerlijkwinkelen en Switch bieden de route als instru ment aan gemeenten aan. Terneu zen ziet er wel brood in. Onderne mers kunnen zich via de Z-card en de app profileren als product en maatschappijbewust. Het zet tevens lokale consumenten aan het denken. WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 spiraal van geweld Gesprekken in de lepenlaan na politieacties op zo'n tien adressen in Terneuzen met drie arrestaties tot gevolg. De politie meent nu grote stappen te kun nen maken in het onderzoek naar diverse geweldsuitbarstingen in Terneuzen. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Met de aanhouding van drie personen, gisterochtend in Terneuzen, meent de politie een flinke slag te hebben geslagen in het onderzoek naar diverse schiet partijen in Terneuzen. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Opluchting bij de Zeeuwse recreatieondernemers. Minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid treft een over gangsregeling voor ontslagvergoe dingen die recreatie- en horecabe drijven aan personeel na 1 juli moe ten betalen. Pagina 14: Campings blij SLUISKIL - PW-fractievoorzitter Peter van Dijk heeft geen idee wie een stoeptegel door een ruit van de woning van Caroline Kooman in Sluiskil heeft gegooid. „Maar het lijkt me wel duidelijk uit welke hoek dit komt. Iemand die iets te gen Geert Wilders heeft." TERNEUZEN - Terneuzen krijgt een route langs winkels en horeca die werken met fairtrade, biologische, streek- en tweedehands produc ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27