Zuunig Nieuw riool én stapstenen Lonink steunt acties tegen kernwapens almanak Natuur en industrie kunnen elkaar raken f. Buiten Winkelroute 17 ZEEUWS-VLAANDEREN WOENSDAG 25 februari 2015 25 Plaatsing van wijkkasten biedt bewoners van Waterlandkerkje (betere) toegang tot internet en digitale netwerken. •t R® f j .p&- •-■ ML ïtt'ifëSEm&iSË. 1 WATERLANDKERKJE - Met een beet je geluk beschikken de inwoners van Waterlandkerkje en de pol ders ten zuiden van het dorp eind van het jaar over 'snel internet'. Als zo'n honderd mensen een aan sluiting willen, is KPN bereid twee wijkkasten te plaatsen, die ook ontvangst van digitale televi sie mogelijk maakt. Die toezegging kreeg Johan de Wispelaere, die zelf net buiten het dorp woont. De Wispelaere is op zijn website vdsl.wispelaere.de een actie begonnen om geïnteres seerden over de streep te trekken. Hij laat precies zien in welk ge bied mensen direct kunnen profi teren van nieuwe wijkkasten aan de Ketelaarstraat en de Sint Lie- vensdijk. Mensen die in het dorp of de buurtschappen Het Eiland en Plakkebord wonen, kunnen in elk geval op betere verbindingen rekenen. „Momenteel hebben 53 mensen laten weten zich te wil len aansluiten. Als mensen in het dorp ook beseffen dat ze veel pro fijt van de kasten kunnen heb ben, stijgt de interesse ongetwij feld. Dorpelingen zijn straks niet alleen afhankelijk van Zeeland- net, maar kunnen ook shoppen bij andere providers. Een schotel antenne is dan ook niet langer meer nodig." Als de interesse in 't Kerkje en omgeving groot genoeg is, denkt KPN Infra aan uitbreiding van het net, heeft De Wispelaere begre pen. Onderzoeksbureau Stratix concludeerde eind vorig jaar al dat samenwerking van onderne mers (recreatiebedrijven, agra riërs en bedrijven op bedrijfster reinen) door financiële bijdragen er voor kunnen zorgen dat het glasvezelnetwerk in West- Zeeuws-Vlaanderen sneller wordt uitgebreid. Zeker voor on dernemers aan de kust kan het aantrekkelijk zijn om samen te in vesteren in een glasvezelnetwerk. De provincie ziet Sluis als proefge bied voor 'vraagbundeling' en het Sluise gemeentebestuur is blij met het initiatief van De Wispe laere. Op het hoofdkantoor van KPN was gistermiddag geen woordvoerder te vinden, die iets over netwerkuitbreidingsplannen in de regio kon vertellen. OPKNAPBEURT TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen tekent van daag het burgerinitiatief voor een nationaal verbod op kernwapens. Het is een initiatief van Vredesor ganisatie PAX, dat inmiddels 27.000 handtekeningen oplever de. Lonink is in goed gezelschap van prominenten als Katja Schuurman, Jan Mulder en Hen- nie Vrienten. Ook tal van colle ga-bestuurders tekenden. Neder land herbergt nog twintig Ameri kaanse kernwapens, die binnen kort worden vernieuwd. Een pei ling van het Rode Kruis wees uit dat dit voor velen niet hoeft. De schoonzoon uit Kameroen had het hier koud tijdens zijn logeerpar tij. Dus werd een rubberen warmwa- terzak tevoorschijn gehaald. De in houd werd verwarmd in de waterko ker. Even later warmde de Afrikaan se gast zich daarmee, zittend op de bank in de woonkamer. De vrouw des huizes zette uren la ter water op voor thee. Maar die was niet te genieten. En dat terwijl de thee uit een vers pakje kwam! Navraag leidde al snel tot de oplos sing van dit raadsel. De gast had de inhoud van de kruik terug in de wa terkoker gegooid. Want in zijn land is water schaars. Als je vraagt hoe ze ermee omspringen zeggen ze 'Ons bin zuunig'. V i Terneuzen krijgt een route langs winkels en horeca die werken met fairtrade, biologische, streek- en tweedehands producten. internet voor t Kerkje Snel door René Hoonhorst BRESKENS - Het toekomstbeeld voor de woningen in de noordwesthoek in Breskens mag dan somber zijn - Woon- goed wil er over dik twee jaar 127 huizen slopen -, de di recte omgeving ziet er sinds kort weer piekfijn uit. De ge meente Sluis liet er rioleringswerk uitvoeren. Daarbij werd niet alleen een nieuw rioolstelsel aangelegd, maar onder meer ook de straten en stoepen heringericht, nieu we parkeerplaatsen aangelegd en de vijvers in de Vijver laan opgeknapt. Het uitvoeren van rioleringswerk is niet meer 'straat open, oude buis eruit, nieuwe buis erin, straat weer dicht'. Overheden beseffen dat rioolvervanging een unieke kans biedt om voor relatief weinig meerkosten de omgeving een oppepper te geven. Dat is ook te zien aan de rand van de wijk, in het parkje bij de Sportlaan, direct achter het pand van computerzaak B en P. Voorheen was het niet meer dan een grasveld met wat vaag zichtbare paad jes. De gemeente had het terrein nodig om er een water berging aan te leggen, voor de opvang van regenwater. Dat had een betonnen bak kunnen worden, maar gekozen werd voor een verzorgde vijver, met eromheen nieuwe pa den en muurtjes en een brug, een vlonder en stapstenen in het water, foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25