Vissers, schaatsers en schippers ruiken kansen bij de verkiezingen voor het waterschap. „Dit gaat over onze hobby, dus doen wij er alles aan om daar invloed te krijgen. 12 VERDIEPING WATERSCHAPSVERKIEZINGEN J ten drukken. „Ste oorzitter Dirk Wever van hen gelsportvereni ging Hoop op Geluk in Nijkerk heeft een hele stapel flyers la ten drukken. „Stem op Water Na tuurlijk voor een goede waterkwa liteit, een gezonde visstand en toe gankelijke visstekken!", staat erop. Wever heeft zich kandidaat ge steld als bestuurder voor water schap Vallei en Veluwe. Hij is niet de enige sportvisser die een water schap wil besturen. Sportvisserij Nederland zit, samen met een aantal natuurorganisaties, in het bestuur van Water Natuurlijk. Die partij doet (net als de WD, PvdA en het CDA) in bijna alle waterschappen mee aan de verkie zingen op 18 maart. Op de kandi datenlijsten staan minstens 25 po tentiële bestuurders 'met een sportvisserijhart', zoals Onno Ter louw van Sportvisserij Nederland het omschrijft. Die organisatie lobbyt flink om zijn achterban van 600.000 vispashouders naar de stembus te krijgen. In het Vis- blad, in RTL-programma Vis TV, op de Visma (een grote hen- gelsportbeurs): overal vraagt de belangenvereniging aandacht voor de waterschapsverkiezingen. Met succes. Zo stond Dirk Wever bij de vorige verkiezingen in 2008 op een onverkiesbare plek op de partijlijst. Maar dankzij de promo tie van de vissersbond kreeg hij zo veel voorkeurstemmen dat hij toch in het bestuur werd gekozen. De waterschapsverkiezingen zijn voor hengelaars veel belangrijker dan de Provinciale Statenverkie zingen die op dezelfde dag wor den gehouden, verklaart Terlouw. „Dit gaat over onze hobby. De wa terschappen zijn verantwoorde lijk voor het huis van de vissen. Dus doen wij er alles aan daar in vloed te krijgen." De hengelaars zijn niet de enige hobbyisten die 18 maart een voet tussen de deur proberen te krij gen in de waterschapsbesturen. Ook de schaatsers doen mee aan de verkiezingen. Zij houden van natuurijs, niet van klunen. Om te zorgen dat de sloten en vaarten toegankelijk blijven, zonder dam men en lage bruggen, dingt het gewest Noord-Holland/Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Bij de dijk zouden brede rietoevers komen. Nu komen er plekken waar we kunnen vissen door Annemieke van Dongen foto Sabine Joosten/HH Hengelen V naar een baant j e Dirk Wever, sportvisser en waterschapsbestuurder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12