De beste smartphones én 50% korting op je abonnement Eerste 'internationale' band voor WeitjeRock 30 ZEEUWS-VLAANDEREN BROUWERIJ IN DE STEIGERS Brand en explosies bij bio bedrijf Beernem KNRM Breskens test nieuwe boot in Vissershaven Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc •v>- BEERNEM (B) - Een heftige brand bij Bio Electric in Beernem, ten zuiden van de lijn Maldegem- Brugge, heeft in de nacht van zon dag op maandag tot in West- Zeeuws-Vlaanderen tot stankover last gezorgd. Bio Electric produ ceert groene energie uit afval. Rond 0.30 uur was er een explo sie, gevolgd door een brand en nog meer explosies. Meerdere brandweerkorpsen waren tot in de ochtend bezig met blussen. Tot in Sluis werd geklaagd over 'een schroeilucht'. Er vielen geen gewonden. Wel brandde een vol ledige loods uit. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. BRESKENS - De bemanning van KNRM-station Breskens, test de ze week de Nhi8i6, een nieuwe reddingboot. De Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij is al jaren be zig met ontwikkeling van een red dingboot, die de grotere boten - zoals de Zeemanshoop van Bres kens - moet vervangen. De Nhi8i6 wordt sinds april vorig jaar intensief getest door beman ningen van reddingstations. De Breskense redders testen de boot, die gistermiddag de Vissershaven binnenvoer, deze week. Belangstellenden kunnen de boot tot vrijdag in de haven zien lig gen. SLOOP KERKTOREN ??-.--W: W&: tee-t..- - tSÖ&efSci - r' Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant 635 twv €159. twv €279 Andere smartphone én 50% korting op je abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) Het 'bolleke' ondergaat een metamorfose. Brouwe rij De Koninck in Antwer pen heropent in de zomer als belevingscentrum Ant werp City Brewery. ANTWERPEN - Het Koninck-bier wordt geschonken in een bol glas en op Belgische terrassen wordt dan ook gewoonlijk 'een bolleke' besteld. Het bier wordt al een dik ke 180 jaar gebrouwen in Antwer pen en sinds 1833 is De Koninck de laatst overgebleven brouwerij van 't Stad'. Het bier, dat bekend staar om zijn moutige smaak en amberkleur, is sinds mensenheu genis ongekend populair en wordt al decennialang op dezelf de plaats gebrouwen. Het 18.000 vierkante meter grote terrein van de stadsbrouwerij ligt aan de Mechelsesteenweg, in het zuiden van Antwerpen. De ken merkende witte hand en de rode deuren markeren de panden waar de brouwerij grootste plannen mee heeft. Niet alleen de opgeka lefaterde brouwerij, maar het hele terrein moet bezoekers beleving bieden. Mensen moeten binnen kort op educatieve en interactieve wijze de biercultuur en geschiede nis op kunnen snuiven. De neusgaten vangen nu nog vooral stof, het hele terrein wordt op zijn kop gezet. Rond de brouw- zaal worden muren gesloopt en nieuwe ruimtes gecreëerd. Vracht wagens rijden af en aan, betonmo lens staan vrolijk te snorren, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat een passant nog weinig merkt van de toekomstige beleving. Een medewerker op de bouwplaats ziet het zonnig in. „Er komen hier overal winkeltjes omheen.Waar ik nu sta komt het gedeelte voor de rondleiding en proeverij." Hij maakt een weids gebaar naar de bouwput om hem heen en lijkt in gedachten de pracht en praal al voor zich te zien. De schoorsteen van de brouwerij trekt zich niets aan van de werk zaamheden en spuwt gestaag rook uit. „Er worden tussendoor nog steeds bollekes gebrouwen hoor", bevestigt de medewerker. De parkeerplaats is al wel gereed voor de eerste bezoekers, er zijn gigantische duiven geschilderd door graffiti artiest Super-A. Ach ter de gevleugelde vrienden staat levensgroot 'Koninck' te lezen. De duiven, ook kenmerkend voor Antwerpen, zijn een voorbode van een nieuw bier dat De Ko ninck dit jaar nog wil lanceren. De Koninck houdt nog geheim wat voor bier dit gaar worden. Ook ondernemers scharen zich Nu is er inderdaad nog niet veel te zien, maar in de zomer gaat het allemaal gebeuren Will and the People hebben met een reeks optredens op festivals als Glastonbury, Lowlands en Pinkpop wel bewezen dat ze goed zijn voor een feestje in de open lucht. Ook Birth of Joy staat op het affiche. Stichting WeitjeRock boekte die band drie jaar terug, bij het warmdraaien voor het festi val, al in het IJzendijkse Café la Porte d'Or (IJzendijke). Birth of Joy deed intussen ook behoorlijk wat festivalervaring op, onder meer op Pinkpop en Lowlands. De Amsterdamse rockband Sun day Kids is ook geboekt voor een optreden op her weitje aan de Krabbegatweg. En natuurlijk ko men er weer zuiderburen naar WeitjeRock. Team William komt haar tweede album voorstellen. De driehonderd Early Birdtickets zijn verkocht. Vanaf nu zijn kaart jes, a raison van achttien euro, ver krijgbaar via www.weitjerock.com iff- i/? V - V J "*T rJ V i. "i5"-). „s., HOEK - Steentje voor steentje wordt de toren van de kerk in Hoek nog een kopje kleiner gemaakt dan de vuurzee op Nieuwjaarsdag al deed. Op behoed zame wijze worden loszittende delen van de toren verwijderd. Dat is niet al leen om de veiligheid te waarborgen, maar ook omdat lastig is in te schatten hoe stevig de constructie van de 115 jaar oude toren is. Bovendien heeft de Protestantse gemeente hoop dat een deel van de toren is te behouden voor de herbouw. Datzelfde geldt voor een aantal gedenkplaten, die in de nog te slopen oostgevel zitten, foto Camile Schelstraete Nokia Lumia Sony Xperia MZ Aqua twv €269. LG G3 s Samsung S4 mini twv €259 Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 04-03-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Bolleke te beleven in brouwerij door Sophie Stockman Antwerpen door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Will and the People staat zaterdag 25 juli op Weitje- Rock bij IJzendijke. Met de Engelse hoofdact - met hits als Lion in the Morning Sun en Salamander - lost het bestuur de belofte in voor de derde 'WeitjeRock nieuwe stijl' een 'internationale band' te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61