UWV keurt ontslag van zo'n veertig verpleegkundigen van ZorgSaam af maaskant 28 ZEEUWS-VLAANDEREN FOTOBOEK CADZANDSE DRACHT Maakt er meer vakantie van. Boekje 'Herinneringen in beeld', met foto's van en over de Cadzandse Dracht, wordt vrijdag gepresenteerd Graauwse Poort tijd lang afgesloten Het gedeelte van de Zoute- straat tussen de Graauwse Poort en de kruising Glacisweg/Koolstraat is don derdag vanaf 8.00 uur niet be reikbaar voor verkeer. Dat komt door rioleringswerken. De Graauwse Poort is ook afge sloten. De werken zijn in de loop van de middag afgerond. Verkeer wordt omgeleid. Lezing geschiedenis kunst in Toonbeeld Toonbeeld verzorgt donderdag een lezing, met het thema 'Ouder worden in de kunst'. Jaap Clement, docent kunstge schiedenis, vertelt in het ge bouw van Toonbeeld over de geschiedenis van de kunst. De lezing begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Deelne mers betalen 2,50 euro entree, inclusief koffie of thee. Inloopmiddag over stamboomonderzoek De Nederlandse Genealogische Vereniging en Oudheidkundi ge Kring De Vier Ambachten houden vrijdag een inloopmid dag over stamboomonderzoek en familiegeschiedenis. De bij eenkomst vindt plaats in de Hulster bibliotheek en duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Marjo Brouns over gevolgen mantelzorg Marjo Brouns vertelt komende donderdag in de Truffinozaal in Hulst over haar ervaringen als mantelzorger. Ze vertelt on der meer hoe ze ervoor zorgt dat de mantelzorgtaken niet te zwaar of omvangrijk worden. De informatiemiddag is van 14.00 tot 16.00 uur en de toe gang is gratis. Meer informatie: www.marjobrouns.nl 'Doe Maar... Alsof in het Scheldetheater Toe Maar brengt vrijdag in het Scheldetheater een ode aan Doe Maar, in het programma 'Doe Maar... Alsof. De tribute- band brengt de hits van Doe Maar, zoals Smoorverliefd, Sinds een dag of twee en De Bom. De show begint om 20.15 uur, de deuren zijn een kwartier eerder open. Kaarten a 22 euro via www.zeelandtheaters.nl Engel Reinhoudt in Het Verdronken Land De Zeeuwse troubadour, Engel Reinhoudt, treedt vrijdag op in café Het Verdronken Land. Hij maakt, vaak grappige, songtek sten, met een serieuze onder toon. Hij zingt en vertelt in het dialect. Het optreden begint om 19.30 uur, entree kost 7,50 euro. Re serveren is gewenst. Berlijn Potsdam Adriatische Rivièra; Cesenatico De ontdekking van Apulië Sicilië, Sardinië en Corsica maaskantreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 NIEUWVLIET - Geen verhandelin gen over de historie van de Cad zandse dracht, of over de manier waarop alle laagjes over elkaar ge dragen dienen te worden. De beel den - prachtige foto's van Louis Drent - spreken in het boekje 'Herinneringen in beeld' voor zich. Het boek is een initiatief van drukkerij Durenkamp en de Stich ting tot Behoud van de Cadzand se Dracht, die vijfjaar bestaat. „Frans Meijaard van Durenkamp liep al een poosje rond met dit idee", vertelt stichtingsvoorzitter Jenny Rosendaal. „Maar vorig jaar waren we te druk met de opening van ons museum. Daarom heb ben we het idee even in de wacht gezet. We vonden het nu, tijdens ons vijfjarig bestaan, wel een mooi moment." Louis Drent portretteerde de vrij willigers van de stichting en de bijbehorende werkgroep op meer dere - vaak historische - locaties: tussen het bloeiend vlas en het ge le mosterdzaad, in museum De Karrekasse, op een kerkhof, in de kerk, op het strand en zelfs op oude fietsen. De eerste foto's ge ven - onder de noemer 'wakker worden Emmy' - als in een strip verhaal weer wat een drachtdraag ster allemaal aan moest doen als ze uit bed (of beter: uit de bed stee) kwam. Emmy Quataert po seert daarbij als model. De foto's tonen de veelzijdigheid van de Cadzandse Dracht. Zowel wat betreft perioden - rond 1800 was de kleding een stuk vrolijker dan de bekendere, sombere dracht van later - als in variatie. „Op veel van de foto's dragen de modellen werkkleding. Dat had den mensen in die tijd nou een maal het meeste aan. Maar we to nen ook de rouwdracht, de zon- De expositie uitbreiden, de tuin in historische stijl aanleggen. Wensen zat dagse dracht en de bruidsdracht", vertelt Rosendaal. Het uitkomen van het boekje is een nieuw stap in het vijfjarig be staan van de stichting. Dat kende vorig jaar een hoogtepunt met het openen van het eigen mu seum De Karrekasse in Nieuw- vliet. „Dat had ik vijfjaar geleden nooit durven denken", merkt Rosendaal op. De stichting kende meteen al een vliegende start, her innert ze zich. „Mensen benader den ons met spullen, wilden hel pen, dachten mee. Dat was gewel dig." Er zijn meer doelen. „We gaan binnenkort aan de slag met het namaken van kinderdracht. Daar is niet zoveel meer van. Daarom gaan we op zoek naar kinderen van een jaar of acht tot tien die af en toe met ons mee willen tij dens demonstraties." Daarnaast heeft het bestuur idee ën over het museum. „We willen de tuin in historische stijl aanleg gen. En we denken aan uitbrei ding van de expositie met foto's en verhalen. We gaan mensen vra gen foto's waarop hun (groot ouders met klederdracht staan, aan ons uit te lenen en er hun per soonlijke verhaal bij te vertellen." Nog meer wensen? „Ja hoor. Wie weet: over vijfjaar een écht jubi leumboek, een naslagwerk met al le informatie over de Cadzandse Dracht." HERINNERINGEN IN BEELD Het Uitvoeringsinstituut Werkne mersverzekeringen (UWV) vindt dat in zwaar weer verkerende ZorgSaam onvoldoende heeft dui delijk gemaakt wat het verschil van deze groep verpleegkundigen is op het gebied van vakverdie ping met verpleegkundigen die wél in dienst mochten blijven. „Die vakverdiepingen staan niet in de functieomschrijving ver meld. Dus heeft het UWV dat ook niet in de beoordeling meege nomen", legt woordvoerder René Maas van ZorgSaam uit. Er wordt nu gekeken hoe dit ver schil alsnog kan worden aange toond. Mogelijk betekent het dat een groep ziekenhuismedewer kers opnieuw moet worden afge spiegeld. „Het is heel vervelend dat dit nog meer onzekerheid op levert. Bovendien duurt het lan ger voordat er effectief wordt be zuinigd op de loonkosten. We be raden ons op een volgende stap", aldus Maas. Het UWV trekt de economische noodzaak van de ontslagen niet in twijfel; er is alleen sprake van een interpretatieverschil. Van de 261 ontslagaanvragen is inmiddels zeventig procent goedgekeurd, tien procent nog in behandeling en twintig procent afgekeurd. Het gaat daarbij met name om zieken huisfuncties. Het besluit roept ge mengde gevoelens op, reageert John Smael namens de Onderne mingsraad van ZorgSaam. „Het is fijn dat deze mensen in dienst kunnen blijven, maar tegelijker tijd maak ik mij zorgen. Want wat gaat er nu gebeuren om de be zuinigingstaak wél te halen? Een nieuwe ontslagronde?" HULST TERNEUZEN HULST HULST TERNEUZEN EMMADORP anvr ('A»]J yA SS Sëv, i4f 5 dagen vanaf€199 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. stadstour en bezoek aan Potsdam. Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 12,26 april, 3,17 mei, 7,21 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Florence, Venetië, San Marino, Ravenna Wellness! Verblijf in goed middenklasse hotel o.b.v. half-pension. Vertrek: 14 mei, 4,18 juni, 2,23 juli, 27 aug., 3,17 sept., 8 okt. 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Alberobello, Lecce, Bari en Polignano a Mare! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 9,23 mei, 6 juni, 5,19 sept., 3 okt. 14 dagen vanaf 999 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Taormina, Costa Smeralda, Ajaccio. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 5,26 april, 17,31 mei, 30 aug. e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. Foto's vertellen door Martijn de Koning Jenny Rosendaal Voorzitter Jenny Rosendaal is verbaasd over het succes van 'haar' stichting. „Dit hadden we vooraf nooit gedacht." foto Camile Schelstraete Het boek 'Herinneringen in beeld' wordt vrijdag om 16.30 uur gepre senteerd in het dorpshuis in Nieuwvliet. De eerste exemplaren worden overhandigd aan burgemeester An- nemiek Jetten en cultuurwethou der Albert de Bruijn van de ge meente Sluis. Het boek wordt uitgebracht door de Stichting tot Behoud van de Cadzandse Dracht en Drukkerij Du renkamp. De foto's werden ge maakt door Louis Drent. 'Herinneringen in beeld' is vanaf vrijdag op verschillende locaties te koop voor 13,50 euro. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het UWV heeft de ontslagaanvragen voor ongeveer veertig verpleegkundigen en leer ling-verpleegkundigen van zorgin stelling ZorgSaam afgewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59