Unieke dubbel Sam De Munter s 2002 Pattinama en Deprez hebben een gaatje 44 Lowietje, je vindt het toch niet erg pik, dat ik die puntjes meeneem naar Den Haag? 34 SPORT JOHN VAN ZWEDEN Giant-Alpecin in Omloop met vijf Nederlanders Swansea City, waarvan John van Zweden mede-eigenaar is, wint voor de tweede keer op rij van Manchester United. Echt veel lol beleefde Sam De Munter zater dag niet aan zijn doel punten voor Hoek, want na negentig mi nuten stond de nieuwe spits te treuren met een 4-3-nederlaag in Scheveningen. De Belg, in januari overgekomen van Eendracht Zele, beleefde niettemin een bijzonder debuut. Hij is pas de zesde speler die met minimaal twee goals de buteert voor Hoek. De laatste speler die scoorde bij zijn debuut voor de Zeeuws-Vlaamse club was Yves Nyemb. De huidige spits van Kloetinge scoorde vorig seizoen in de openingswedstrijd van Hoek tegen Oranje Wit, maar dat bleek geen opmaat voor meer suc ces. Geplaagd door fysieke proble men kwam hij uiteindelijk tot slechts vier optredens in het eer ste. Het bleef bij die ene goal. Bijna negen jaar geleden kwam de laatste Hoek-speler voorbij die zijn debuut lardeerde met twee doelpunten. Jan Huygens zorgde in september 2006, op de tweede speeldag, voor een winnende dub bel tegen Sparta Nijkerk (2-4). De Munter heeft de bedenkelijke eer om de eerste speler te zijn wiens dubbele productie toch gepaard ging met een nederlaag. De enige speler die zijn debuut opluisterde met drie doelpunten was de Nigeriaan Osmund Ogali. Ruim 22 jaar geleden schoot hij zich tegen Dovo in de geschiede nisboeken. Hoek worstelde voor de winterstop tijdens het rentree jaar op het hoogste niveau. De komst van Ogali bracht de omme keer, die vrijwel gelijktijdig met de entree van Dick Buitelaar als trainer viel. datum I Sam De Munter in select gezelschap SWANSEA - Als Wales met horten en stoten ontwaakt uit een diepe slaap, staat John van Zweden al uren op scherp. In de lobby bij de receptie van het Liberty Stadium trappelt hij van ongeduld. De me de-eigenaar van Swansea City kan niet wachten tot de wedstrijd tegen Manchester United begint. De Hagenaar mag voor de gelegen heid een grijs pak dragen, hij is vooral een supporter van de club. De directeur, groot geworden door het verkopen van behang, heeft daarbij een volle agenda. Wekelijks begeleidt hij een paar honderd Nederlanders met een zwak voor The Swans voor wie hij een pakket samenstelt en een rondleiding verzorgt. Ditmaal staat de teller op 160. Geld ver dient hij er niet aan. Alles gaat op non-profit basis. „Ze noemen me hier al Thomas Cook", zegt hij olijk. „Een bekend Brits reisbu reau." Saai is het leven van Van Zweden nooit. Sinds hij in 2002 met een stel vrienden de club van de on dergang redde, leeft de volksjon gen een droom. Swansea klom vanuit de krochten van het Engel se profvoetbal omhoog naar de Premier League, betrok een nieuw stadion, won de League Cup en speelde Europees voetbal. Zijn aandelen, ooit gekocht voor 75.000 euro, zijn miljoenen waard. Geld interesseert hem niet. Zijn leventje vol avonturen is hem dierbaarder dan een cheque met veel nullen. Van Zweden geniet van de privileges, maar gedraagt zich niet als een directeur. Hij juicht, vloekt, tiert en heeft zijn hart op de tong. Mensen met een hoop poeha krijgen nog altijd een verbale draai om de oren. Deze za terdagmiddag komt Louis van Gaal vaak aan de beurt. De aversie tegen de Nederlandse trainer komt voor een deel voort uit zijn wortels die liggen bij ADO Den Haag. De man komt uit Amsterdam en vierde successen bij Ajax, door Van Zweden 'die club boven Schiphol' genoemd. Deze twee zaken maken hem op voorhand verdacht. Een weinig plezierige ontvangst op Old Traf- ford op de eerste speeldag van dit seizoen bevestigde zijn vooroorde len. „Vreselijk slecht", stelt hij over de aanloop naar het duel dat Swan sea met 2-1 won. „Normaal gespro- ken is de ontvangst bij United fan tastisch. Alleen het feit dat je Sir Bobby Charlton kan ontmoeten is natuurlijk al uniek. Afijn. In de bestuurskamer staan vier tafels. Eentje voor de gasten van United, één voor het bestuur, één voor Charlton en zijn vrouw en één voor de bezoekende club." Van Zweden schudt zijn hoofd. „Dan moet je je voorstellen dat ander half uur voor de aftrap Louis komt binnen lopen. Voor hem was het ook vreemd. Het was zijn eerste wedstrijd. Daar heb ik be grip voor. Hij liep naar Charlton, de tafel van United, hun gasten, maar liep ons voorbij zonder ons ook maar een blik waardig te gun nen. Toen heb ik op z'n Haags ge zegd: 'Lowietje, je vindt het toch niet erg pik, dat ik die puntjes meeneem naar Den Haag, maf- ferd?' Hij draaide zich om zei: 'Ik zie je na afloop wel. Kijken of je dan nog zoveel babbels hebt.' Na afloop zag ik hem niet meer. Dat is, laat ik zo zeggen, niet mijn ding." Een half jaar verder zit het akke fietje hem nog hoog. Van Zweden wil niets liever dan Van Gaal nog maals op zijn nummer zetten. Dat United volgens de trainer de beste club van Engeland is, wak kert het vuurtje extra aan. „Dan ben je in mijn ogen een arrogante klootzak, een grote sufferd. Dan verdien je het om plat op je bek te gaan. Ik hoop dat hij op z'n bek gaat. Al heb ik absoluut respect voor hem." Gelijktijdig kijkt Van Zweden uit naar het officiële di ner. Dan kan hij op de foto met Charlton en zijn jeugdheld een programmaboekje laten signeren. „Die heeft echt wat bereikt en is altijd normaal gebleven", vertelt hij. „Dat vind ik Van Gaal niet." Van Zweden krijgt zijn wraak, als Swansea ietwat gelukkig wint met 2-1. Het bier wint het van de champagne. Althans, zo ziet de voetbalromanticus dat. Van Zweden, gevolgd door een Nederlands programma, para deert vervolgens met een grote Pattinama heeft veertig punten, Deprez heeft er twee minder. Op hun niveau (elk niveau krijgt een bepaalde coëfficiënt mee) is dat een verschil van één doelpunt. Het tweetal heeft een aardige voorsprong opgebouwd op de con currentie. Die concurrentie komt vooral uit de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Steve Schalkwijk (Walcheren) en Elco Jansen (Krab- bendijke) krikten hun totaal dit weekeinde op. Nieuw in de top tien is Robin de Pagter. Bijna in z'n eentje slachtof ferde de aanvaller van GPC Vlis- singen zaterdag MZC'11 met vier doelpunten in een 5-3-overwin- ning. Samen met MZC'er Ramon Janson is hij met vijftien doelpun ten de productiefste aanvaller in de tweede klasse. GENT - Wielerploeg Giant-Alpe cin vertrekt met vijf Nederlanders in de Omloop Het Nieuwsblad, de koers waarmee zaterdag het West-Europese wielerseizoen tra ditioneel wordt geopend. Dat zijn wegkapitein Roy Curvers, Ramon Sinkeldam, Tom Stamsnijder, Al- bert Timmer en Koen de Kort. Het team onder leiding van de eveneens Nederlandse ploeglei der Rudi Kemna bestaat verder uit de Belgen Zico Waeytens en Bert de Backer en de Duitser Ni- kias Arndt. Waeytens eindigde vo rig jaar als vijftiende en rijdt voor het eerst op eigen bodem bij zijn nieuwe ploeg. CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Mail tips en reacties naar R.Boogert@pzc.nl I debutant goals wedstrijd (score) Osmund Ogali 3 Hoek-Dovo (3-2) 20 feb'93 Sam De Munter 2 Scheveningen-Hoek (4-3) 21 feb'15 Jan Huygens 2 Sparta Nijkerk-Hoek(2-4) 9sep'06 Christophe Dewispelaere 2 Ajax-Hoek (0-3) 28 aug'04 Ad Gladdines 2 FC Lisse-Hoek(3-3) 6sep'97 Dimitri Mbuyu 2 Hoek-ASWH (2-1) 7 feb'98 Yves Nyemb 1 Oranje Wit-Hoek (1-2) 7 sep'13 Arnold Nguekam 1 Spakenburg-Hoek (2-3) 7 feb'09 David Destorme 1 Ajax-Hoek (0-3) 28 aug'04 Arjan Human 1 Hoek-FC Lisse (2-1) 31 aug'02 Rieno van Oost 1 Deltasport-Hoek (3-2) 1 sep'01 Mustafa Hauari 1 Hoek-Rijsoord (3-0) 2 sep'00 Erwin van Wingen 1 Hoek-Spakenburg (1 -2) 23 okt'99 Ronald van Sliedregt 1 Hoek-Dovo (1-1) 5 sep'98 Angelo Nijskens 1 Veere-Hoek (3-2) 7 sep'96 Benedikt van de Walle 1 Hoek-Kozakken Boys (2-0) 9sep'95 Mike But 1 Excelsior M-Hoek (2-1 27 aug'94 'Van Gaal is een een grote sufferd' door Geert Langendorff Sam De Munter is de zeventiende speler die op het hoogste niveau (of hoofdklasse) scoort bij zijn debuut voor Hoek. Hij is de zesde speler die twee of meer goals maakte. PZC bron Rudy Boogert John van Zweden redde in 2002 met een groep vrienden Swansea City van de ondergang. Zijn aandelen, ooit ge kocht voor 75.000 euro, zijn inmid dels miljoenen waard. John van Zweden door Rudy Boogert VLISSINGEN - Het is business as usual in het PZC-topscorersklasse- ment. Vlissingen-spits Josimar Patti nama is door zijn drie doelpunten tegen Haaglandia (4-2-zege) terug aan de leiding. Hij passeerde Bart Deprez, die droog bleef staan in de 3-0-overwinning van eersteklasser Goes op Velo. VI klasse 1 goals factor re re +-* 0 4-» 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 20 2 40 2 Bart Deprez Goes 1B zon 19 2 38 3 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 22 1,5 33 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 22 1,5 33 5 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 20 1,5 30 6 Chiel Maranus Domburg 3A zat 18 1,5 27 7 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E zat 15 1,5 22,5 Ramon Janson MZC11 2E zat 15 1,5 22,5 9 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 14 1,5 21 10 Marlojanisse Patrijzen 4A zon 20 1 20 11 Masoud Osmanie D uiveland 3B zat 13 1,5 19,5 Robin Provoost ZSC'62 3B zat 13 1,5 19,5 13 Kenneth Triest Steen 4A zon 19 1 19 14 Rico de Putter SSV'65 2E zat 12 1,5 18 infographic WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56