BEVELANDEN en THOLEN 31 Koperen TUin Voorronde werkt samen Saunameester in met Ars Scriben Wellness Goes Presentatie Grand café De succesvol Smederij in een indexbeleggen nieuw jasje veel herinneringen op. In de reac ties zie je terug dat de vroegere tij den erg vaak worden geromanti seerd. Alsof het toen allemaal be ter was. Tegenwoordig klagen we over van alles terwijl een hoop dingen juist veel beter zijn gewor den. Als ik hier om me heen kijk, besef ik dat we het eigenlijk hart stikke goed hebben." LIEVELINGSPLEK „Ik wandel erg graag door het park dat tegen de Oude Zeedijk aanligt. Vroeger was dat een vuil nisbelt. Nu is het een mooi stukje natuur. Eerst lag daar ook een woonwagenpark, maar dat is ver dwenen." De regio van IMAGO „Samen met mijn ouders verhuis de ik, op 25-jarige leeftijd, vanuit Vlissingen naar de Goese Polder. De wijk had in die periode (1970) een erg slecht imago. Door het he le land stond de buurt bekend als een gebied waar je niet wilde wo nen. Inmiddels woon ik hier al zo'n vijfenveertig jaar. In de loop der jaren is het beeld van de wijk behoorlijk veranderd. Het slechte imago is weg. Dit is geen schuttin- genwijk meer maar een mooie, open buurt." DIVERSITEIT „De Goese Polder is de grootste wijk van Goes. Ongeveer een vijf de van de Goese bevolking woont hier. Het is ook een hele diverse buurt; er leven ontzettend veel verschillende culturen. Ik vind het bijzonder dat al die nationali teiten hier zonder problemen naast elkaar wonen." VERHUIZEN „Het liefst zou ik hier blijven wo nen, maar vanwege de leeftijd ben ik samen met mijn vrouw toch op zoek naar een locatie waar we gelijkvloers kunnen wo nen. Ik hoop dat we in het Eras- muspark in de buurt terecht kun nen. Ik wil sowieso in een stad wonen. Zeeland kent genoeg mooie plekken. De Boulevard in Vlissingen vind ik bijvoorbeeld prachtig. Toch zou ik daar nu niet meer willen wonen. Als ik daar loop,groet niemand me. Je kan wel heel mooi wonen, maar eigen lijk is sociaal contact veel belang rijker. Hier is er altijd wel iemand die een praatje met je maakt. Daar hecht ik veel waarde aan." ACTIVITEITEN „In het wijkcentrum worden re gelmatig bingoavonden gehou den. Nu ben ik daar niet zo dol op, maar er zijn gelukkig ook an dere activiteiten. Graag zou ik daar meer mensen bij willen be trekken. Een mooi initiatief is Buur4Goes. Dit is een Facebook- pagina waarop we oproepen plaat sen van buurtbewoners die er gens hulp bij nodig hebben. Op vallend is dat jongeren vaak be reid zijn om te helpen." KINDEREN „Toen ik trouwde, heb ik een kor te periode in Goes Zuid gewoond. Dat is toch een andere omgeving. In de Goese Polder is het groener en zijn er meer speelmogelijkhe- den voor kinderen." FRUSTREREND „Parkeerplaatsen, speeltoestellen. De invulling van de 'witte vlek' - de benaming voor een klein braak liggend terrein bij winkelcen trum De Spinne - was lange tijd onduidelijk. Eerst zou er een huis artsenpost komen. Dat ging niet door. Vervolgens konden er sug gesties worden geleverd. Iedereen dacht actief mee; honderd plan nen stroomden binnen. Nu, twee en een halfjaar later, wordt er pas iets met die ideeën gedaan. Het kleine braakliggende terrein wordt op een creatieve manier be tegeld door een kunstenaar uit de wijk. Het heeft te lang geduurd voor er iets gebeurde, maar ik ben blij dat de plek nu eindelijk een invulling krijgt." NOSTALGIE „Via het sociale medium Rondje Goes worden oude foto's van de stad verspreid. Deze foto's roepen AA/ Ondernemersplein GOES - Boekhandel de Koperen Tuin is een intensieve samenwer king aangegaan met uitgeverij Ars Scribendi en Maretak. Het grote assortiment aan jeugdboe ken en educatief materiaal wordt hierdoor nog sterk uitgebreid. Ook de kennis van de uitgeverij en en leesadviseur Manda Hedde- ma van worden gebundeld. Zo houdt de boekhandel op maan dag 2 maart om 19.30 uur een gra tis leerkrachtenavond over infor matief lezen op de basisschool. De bijeenkomst is gratis. Belang stellenden dienen zich wel van te voren aan te melden. GOES - Wellness Goes is evenals de vestigingen in Helmond en Mill de locaties waar de voorron des van het Nederlands Kam pioenschap Saunameester wor den gehouden. De voorronde in Goes wordt ge houden op maandag 16 maart. De gehele dag zullen er opgietin gen verzorgd worden door de bes te saunameesters van Nederland. Het Wellnesscentrum is dan ge woon geopend. Belangstellenden kunnen daarbij aanwezig zijn en genieten van de bijzondere opgie tingen. Meer info: wellnessgoes@fitland.nl GOES - Indexus, Experts in Index- beleggen houdt maandagavond 2 maart in Goes een vrijblijvende presentatie over indexbeleggen. Tijdens die bijeenkomst wordt toelichting gegeven op het sa menstellen van een optimale in dexportefeuille en op het onder houden van een beleggingsporte feuille. Het indexbeleggen heeft in de af gelopen jaren een zeer sterke groei doorgemaakt, maar enige kennis en inzicht komt er wel bij te pas. Belangstellenden voor de presentatie kunnen zich aanmel den via: www.indexus. nl GOES - Het interieur van Grand café De Smederij aan de Dam in Goes heeft in korte tijd een volle dig nieuw aanzien gekregen. Blik vanger is vooral de nieuwe keu ken. Alles daarin van plafond tot en met vloer is vervangen. Dank zij een doorkijk is het mogelijk vanuit het restaurant in de keu ken te kijken en de koks aan het werk te zien. „Dankzij de nieuw ste apparatuur kunnen we nog beter voor de dag komen met on ze gerechten", zegt chef-kok Björn Dusarduijn. Grand café De Smederij prijkt in de landelijke Terras Top 100 op de 32e plaats. DINSDAG 24 FEBRUARI 2015 'Sociaal contact is belangrijk' Frits de Kaart: „Ik wandel erg graag door het park dat tegen de Oude Zeedijk ligt." foto Johan van der Heijden In deze rubriek schetst een inwo ner van de Bevelanden zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Frits de Kaart (68) uit Goes. Bestuurs lid Stichting Buurtwerk Goese Pol der en lid Provinciale Staten na mens de PvdA. door janneke Koster In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55