De Strandloper dicht bij de ZieZaVo-titel Van Geyt en Van den Hoven zijn Ouwerkerk boekt een te sterk voor de concurrentie ruime overwinning Pennetta speelt 36 SPORT Alonso blijft voorlopig nog in ziekenhuis TENNIS Volgens McLaren is Alonso zo goed als klaar om het ziekenhuis te verlaten, maar moet hij alleen nog wat beter herstellen van de medicatie die hem zondag werd toegediend. De Spanjaard (33) vloog tijdens de laatste van vier testdagen op het Catalaanse circuit uit de bocht en knalde hard op de vangrail. Alonso was wel bij be wustzijn, maar werd toch met een helikopter naar het ziekenhuis ver voerd. Daar werd een hersenschud ding geconstateerd. McLaren meldde dat de crash waarschijnlijk is veroorzaakt door onvoorspelbare windvlagen, die andere coureurs ook parten speel den. Alonso zou daardoor bij het aansnijden van een bocht grip zijn kwijtgeraakt, waardoor hij de auto niet meer onder controle had. Carlos Sainz junior, teamge noot van Max Verstappen bij Toro Rosso, ondervond ook hinder van die wind. De renstal constateerde dan ook dat het incident niet door een technisch mankement kwam. Desondanks beleefde McLaren een belabberde testserie. Eerdere problemen, die wel technisch van aard waren, zorgden ervoor dat Al onso en zijn teamgenoot Jenson Button amper kilometers konden maken in hun nieuwe MP4-30. Was het met rust nog 3-3, in de achtste minuut van de tweede helft bracht Don van Vliet De Strandloper weer op voorsprong, Ramon Janson stelde gelijk weer de gelijkmaker ertegenover. Met nog drie minuten op de speelklok speelde Van Vliet de bal vrij en stelde Julius Bliek in staat de be slissing te forceren. ASZ won met 7-5 van Vivars.nl, maar dat ging niet vanzelf. De ploegen waren gelijkwaardig en de keepers Groenendijk (ASZ) en Hoep (Vivars.nl) speelden een hoofdrol. Uiteindelijk waren Pa trick Verkaart en Wouter Fioole van doorslaggevende waarde voor ASZ. IJtama had geen moeite met FC Hanse Staalbouw (9-2) en Air pack maakte met de 7-1-overwin- ning op Motorenboys een sterke indruk. In de tweede klasse liet Stella Boys/'t Centrum 2 zien dat ze toe zijn aan promotie. Ze wonnen af getekend met 13-2 van Spuiterij ELfrink. Deco Home Zierikzee won eenvoudig met 8-3 van Via Adviseurs en FC Kerkwerve/ Olie geultje won overtuigend met 5-1 van De Strandloper/Ginsterveld 2. Nadat De Vlinder gedurende heel de wedstrijd had voorgestaan tegen FAXE, trok het in de laatste minuten toch aan het kortste eind met een 6-5-nederlaag. Tafeltennissers boeken winst De tafeltennissers van Kerk werve wonnen in de vierde klasse van STV 2:3-7. Robin Kool had zijn vorm terug en kwam tot drie winstpar tijen. Bart de Bruine was goed voor twee overwinnin gen. Stoffel van der Wekken kwam alleen tegen Cardon tot winst. In de dubbel was het punt ook voor Kerkwer ve. Robin Kool en Bart de Bruine moesten er wel voor werken. De beslissing viel na vijf games. Poppe verovert brons in Friesland Marilou Poppe van Turn school Zeeland heeft tijdens het Sidijk Gymnastics Tournament in Heerenveen een bronzen plak veroverd. In de categorie pupil 1N2 turnde zij naar een totaalsco re van 50.325 punten. Mevo'80 lijdt een nederlaag De basketballers van Me- vo'8o hebben een nederlaag geleden. De ploeg uit Zierik zee ging in Kapelle onderuit tegen Smokkelhoek: 77-62. Mevo'8o begon goed en nam een voorsprong. Bij rust was de stand 27-33. Na de pauze ging het mis bij de Zierik- zeese formatie. Er werden te veel kansen gemist. Wel schoten Bart Kloet en BJ van Pelt nog raak, maar een ne derlaag kon niet meer voor komen worden. Hoogesteger wint met Nederland -18 Werner Hoogesteger van Oe- moemenoe heeft met de Ne derlandse rugbyselectie -18 gewonnen van de Duitse leeftijdsgenoten. Oranje ver sloeg de Oosterburen met 27-5. De oefenwedstrijd was de afsluiting van een trai- ningsweek van de selectie onder 18 jaar. Halverwege de wedstrijd was de stand nog 5-3 in het voordeel van de Duitsers. Van den Hoven pakte voor het eerst sinds zijn entree in het dis trict een titel. Na eerder in 2013 in dezelfde spelsoort vierde te zijn geworden was nu het goud voor de Vlissinger, die uitkomt voor VEGABV. Hij stootte in de slot- ronde van het kampioenschap in Eede Edwin Fluyt van d'Eule van de eerste plaats. De Schouwenaar werd tweede voor zijn streekge noot Wim Remijn, die op het al lerlaatste moment werd toege voegd als invaller. In het gewestelijk kampioenschap libre eerste klasse pakte Van Geyt in de finale de hoofdprijs door de leider tot dan toe, Piet Timmer mans, van Bellevue, te verslaan met zijn beste partij van het toer nooi: 120-46 in twaalf beurten. Daarmee verdiende de in Hans- weert wonende Belg zijn tweede ticket voor een NK dat in Etten (Gelderland) wordt gehouden. An ton Ista van DOS Oosterland haal de het brons op door in de laatste ronde te winnen en daardoor net als de winnaar van het zilver op tien punten te komen. Maar op moyenne kwam hij tekort voor dat eremetaal. BV Sprundel 3 - Jacobs Mannen mode 1 6-2: Alleen een goed spe lende Rinus Pankow had wat in de melk te brokkelen tegen de koploper van poule D van de der de divisie. Hij won met 15-35. 's Lands Welvaren 1 HWA/Hordijk Bilj. Art. 2-6: In de tweede divisie slikte ook 's Lands Welvaren een nederlaag. Al leen Raymond Peeters won. Deze overwinning was geflat teerd, want in een gelijkopgaand duel stond er lang een 1-0-stand door een treffer van Raymond Dourlein op het bord. Na de 2-0 van Leen van der Meijden in de 70e minuut was Dourlein nog twee keer trefzeker waardoor de wedstrijd in 4-0 eindigde. DZC'09, dat de laatste maanden slechts sporadisch had kunnen trainen was niet opgewassen te gen RCS 5, dat na een 2-0-stand halverwege kort na rust de 3-0-eindstand bereikte. Renesse, dat tot zondag de twee de plaats op de ranglijst innam, kwam bij hekkensluiter Luctor'88 3 op voorsprong via Leonard Flo- restijn (0-1). Op slag van rust leek de 0-2 eraan te komen, maar de bal kwam tot stilstand in een plas kort vóór de doellijn. In de twee de helft lieten de bezoekers veel kansen onbenut, terwijl Luctor'88 zich wel twee keer trefzeker was. BARCELONA - Fernando Alonso her stelt goed van zijn crash van zon dag op het circuit van Barcelona, maar blijft voorlopig toch nog in het ziekenhuis. De renstal McLaren liet maandag weten dat de Spaanse Formule 1-coureur weer praat met zijn familie, vrienden en het zieken huispersoneel. Alonso liep door het ongeluk een hersenschudding op. DOHA - De Italiaanse Flavia Pennetta toont in Qatar haar spierballen als zij de bal retourneert in Doha. In de eerste ronde van de Qatar Total Open schakel- CfPI'V c'e c'e nummer zestien van de wereld gisteren de Russin Svetlana Kuznetsova 1 uit, die op nummer 26 staat, De Italiaanse won in drie sets: 3-6,6-4 en 6-2. Pennetta ontmoet in de tweede ronde de Poolse Agnieszka Radwanska, die de eerste ronde door kwam met een bye. foto Mohamed Farag/VI Images ZIERIKEE - De zaalvoetballers van De Strandloper/Ginsterveld heb ben de koppositie veiliggesteld doordat het in de laatste minuten met 5-4 won van concurrent Stella Boys/'t Centrum. In de eerste klas se van de ZieZaVo-competitie is de titel nu niet meer ver verwijderd voor het team uit Westerschou- wen. KERKWERVE HEERENVEEN ZIERIKZEE AMSTERDAM door Joop van den Oudenhoven EEDE - Het persoonlijk kampioen schap bandstoten derde klasse van het district Delta Zuid-West is ge wonnen door Arie van den Hoven uit Vlissingen. In Sprang-Capelle pakte Ronald van Geyt uit Hans- weert de gewestelijke titel in het li- bre eerste klasse. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Voor het eerst sinds lange tijd kwamen alle drie de Schouwse voetbalteams in de reser veklassen weer in actie. Alleen Ou werkerk was bij succesvol met een 4-0-zege op het vierde elftal van Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48