De beste smartphones én 50% korting op je abonnement 40 ontslagaanvragen Zorgsaam afgewezen 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Staatssecretaris Sander Dekker bezoekt project van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee Perron NS Goes aan een kant dicht vanaf incl. smartphone Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc hulp inroepen van een docent en diens persoonlijk assistent. „De leerlingen zijn individueel bezig. Wie makkelijk visueel leert, kan filmpjes bekijken. Voor wie liever leest, is er tekst", legt projectlei der Jan Brokke uit. „Met de assis tent hebben we meer handen in de klas. Hij loopt samen met de docent rond om vragen te beant woorden." Ook na schooltijd kun nen leerlingen vragen stellen via chat en whatsapp. De Zierikzeese school wil de digi tale programma's bij meer vakken invoeren. Jesse ziet voordelen van de E-klas, maar wel in combinatie met gewo ne lessen. „Dit is een hele andere manier van leren. Door zo'n simu latie van neutronen op de compu ter kan je zien wat er gebeurt. Daardoor begrijp ik het beter. Je kunt in je eigen tempo lezen en je hoeft niet naar een verhaal van een leraar te luisteren." Er wordt een groter beroep ge daan op je eigen verantwoordelijk heid, vindt Jesse. „Je kunt er ook ZIERIKZEE - De natuurkundeles van klas vwo 5 op het Pontes Pie ter Zeeman in Zierikzee lijkt op het eerste gezicht een ICT-les. Tot je beter kijkt. De leerlingen lezen teksten over straling, bekijken filmpjes en ma ken opdrachten op de computer. Op het beeldscherm van Jesse Lemsom (16) uit Burgh-Haamste- de schieten rode stippen omhoog tegen een zwarte achtergrond. Staatssecretaris Sander Dekker (VVD, onderwijs) kijkt over zijn schouder mee. „Dit is een simula tie van neutronen", legt Jesse uit. „Je kunt zo goed zien hoe de neu tronen op elkaar reageren." Dekker bezocht het Pontes Pieter Zeeman gistermiddag, omdat de school één van de dertig scholen in Nederland is, die sinds vier jaar zogeheten E-klassen hebben. Ze krijgen daarvoor subsidie van de overheid. In de E-klassen werken leerlingen in hun eigen tempo de stof door en kunnen zo nodig lak aan hebben en er gewoon doorheen klikken. Dat doe ik zelf niet, want dan haal ik mijn toets straks niet." Als het aan Dekker ligt, wordt de E-klas op meer scholen inge voerd. „Dit hoort bij modern, ei gentijds onderwijs. Het biedt kan sen om de lessen meer toe te spit sen op individuele leerlingen. Je kunt het onderwijs uitdagender maken voor leerlingen die sneller gaan. Bovendien hebben docen ten meer kans om leerlingen indi viduele aandacht te geven." INNOVATIEF ONDERWIJS Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant 635 twv €159. twv €279. GOES - Het is niet meer mogelijk om het perron van NS-station Goes via de parkeerplaats bij het busstation op te lopen. Er staan hekken en een bord met de tekst 'Let op géén overpad'. De afsluiting is onderdeel van een landelijk project van ProRail om perrons veiliger en toegankelijker te maken. Het Goese perron kan nu alleen via trappen en liften worden bereikt. NS wil dit jaar ook toeganspoortjes plaatsen, mensen die het perron op willen, hebben dan een O V-chipkaart no dig. De poortjes worden na plaat sing overigens voorlopig nog niet gesloten. Burgemeester en wet houders van Goes waren daar niet gelukkig mee en daarom heeft NS zich bereid getoond de poortjes open te laten staan totdat het aan te leggen spoorviaduct gereed is, naar verwachting in 2020. Het Uitvoeringsinstituut Werkne mersverzekeringen (UWV) vindt dat in zwaar weer verkerende ZorgSaam onvoldoende heeft dui delijk gemaakt wat het verschil van deze groep verpleegkundigen is op het gebied van vakverdie ping met verpleegkundigen die wél in dienst mochten blijven. „Die vakverdiepingen staan niet in de functieomschrijving ver meld. Dus heeft het UWV dat ook niet in de beoordeling meege nomen", legt woordvoerder René Maas van ZorgSaam uit. Er wordt nu gekeken hoe dit ver schil alsnog kan worden aange toond. Mogelijk betekent het dat een groep ziekenhuismedewer kers opnieuw moet worden afge spiegeld. „Het is heel vervelend dat dit nog meer onzekerheid op levert. Bovendien duurt het lan ger voordat er effectief wordt be zuinigd op de loonkosten. We be raden ons op een volgende stap", aldus Maas.Van de 261 ontslagaan vragen is inmiddels zeventig pro cent goedgekeurd en tien procent nog in behandeling. E-klas is een kans door Cornelleke Blok Jesse Lemsom (links) vertelt aan staatssecretaris Sander Dekker van onderwijs hoe de natuurkundelessen in de E-klas werken, foto Dirk-Jan Gjeltema De E-klas bestaat uit een elektroni sche leeromgeving die door docen ten zelf ontwikkeld is. Deze be staat uit studiewijzers, (zelf)toet- sen en chatmogelijkheden met do centen en medeleerlingen. Tijdens de lessen worden getrain de PAL-studenten ingezet. PAL staat voor Persoonlijk Assistent Leraar. Deze studenten worden zo uitge daagd om al vroeg onderwijserva ring op te doen. De E-klas is onderdeel van de Inno vatie-impuls Onderwijs. Dit programma bestaat uit vijf pro jecten, waaraan 150 scholen mee doen in Nederland. De overheid stelde hiervoor in to taal 20 miljoen euro beschikbaar. Nokia Lumia Sony Xperia 12 Aqua twv €269. LG G3 s Samsung S4 mini twv €259. Andere smartphone én 50% korting op je abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 <s 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 04-03-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. TERNEUZEN - Het UWV heeft de ontslagaanvragen voor ongeveer veertig verpleegkundigen en leer ling-verpleegkundigen van zorgin stelling ZorgSaam afgewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44