Reizigers willen compensatie kosten haltetaxi Eis: boete en werkstraf wegens hennepteelt Van der Wekken 65 jaar klant Daf ^Sfl SCHOUWEN-DUIVELAND 29 „Het lijkt me reëel dat je niet met de bus gemaakte kilometers ook niet betaalt. Ik ga hiermee terug naar Connexxion," antwoordde Van Heukelom gistermiddag na afloop van een informatiebijeen komst in het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland. De roep om compensatie kwam van SP-raadslid Anita de Vos nadat en kele studenten en ouders van scholieren hun situatie hadden uitgelegd. Waar de vaste buslijn is geschrapt moeten zij uiterlijk an derhalf uur voor de reis een busje bellen. Deze haltetaxi brengt de reiziger naar de dichtstbijzijnde bushalte. In de haltetaxi is de OV-kaart niet geldig. De 16-jarige scholier Douwe Boot uit Brijdor- pe rekende Van Heukelom voor dat de haltetaxi hem 400 euro per jaar kost. Een moeder van een an dere scholier wees erop dat ze al 1600 euro kwijt is aan het bus abonnement en niet zit te wach ten op nog eens 400 euro extra kosten. De vraag van het SP-raads- lid werd in eerste instantie beant woord door een provincieambte naar die zei dat er met Con nexxion al wordt gesproken over deze vorm van verevening. Hen- riëtte de Bakker vertelde hierover gebeld te hebben met Con nexxion. De maatschappij zou niets willen compenseren. Ze nam van Heukelom kwalijk dat hij deze zaken niet vooraf heeft geregeld. „Wij hebben een zaak. Als wij iets veranderen dan rege len we dat goed vooraf en niet achteraf ten koste van klanten." Van sommigen van de circa 80 aanwezigen kreeg Van Heukelom het flink om de oren. „U vecht niet voor ons. U staat alleen uw beleid te verdedigen." De gedepu teerde zweeg: „Ik kan wel ant woorden maar ik wil geen ruzie." Winterfeest met Desperado's De organisatie Sir Vooruit heeft samen met het Dorps- huisbeheer in Sirjansland de organisatie ter hand geno men van een winterfeest za terdag 28 februari. Het fes tijn wordt opgeluisterd door de band De Desperado's. Donaties en een deel van de baropbrengst komt ten goe de aan de Ride for the Roses/KWF. Het dorpshuis gaat om 20.00 uur open voor dit winterfeest. Strao brengt veel kilo's paard in dorp De organisatie van het Strao- feest in Noordwelle ver wacht dat er zaterdag 28 fe bruari 120.000 kilo paard rond de kerk dendert. De St- raoviering kenmerkt zich hier met het grote aantal Bel gische werkpaarden. De lengte van de stoet wordt ge schat op 750 meter. Paarden en ruiters vertrekken om 10.30 uur en zijn rond 14.45 uur weer terug. Cursus intuïtief leren tekenen Jacqueline Roon, mandala docent en creatief therapeut start op 26 februari een cur sus intuïtief tekenen en schilderen. Ervaring is niet nodig. De cursisten leren te kenen vanuit eigen gevoel waarbij gebruik gemaakt wordt van meditatie en vi sualisatie. Info: www.jrman- dala.nl of via 06-20859937. Dixsealand trio in Jazzclub Het onlangs opgerichte Dix- Sealand trio treedt zondag middag 1 maart op in de Jazz club bij restaurant d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. Het drietal bestaat uit Jan Groen (trompet, cornet), Jan Heynsdijk (sousafoon) en Lauran van Oers (banjo). Het optreden begint om 14.30 uur. Deze Jorick H. (28) verscheen voor de rechtbank maar wilde ab soluut niet door de rechters ver hoord worden samen met een an dere verdachte, de Rotterdammer Youssef H. (29). Volgens het Openbaar Ministerie waren de beide mannen betrok ken bij een hennepkwekerij die 5 februari 2013 werd ontdekt in een loods op het industrieterrein Smokkelhoek bij Kapelle. Daar trof de politie 948 planten aan. En in de woning was ook gekweekt. Daar trof de politie apparatuur aan voor het telen van hennep. Officier van justitie Jo Valente eis te tegen hen elk een werkstraf van 240 uur. En ze moeten elk 89.082,00 euro betalen aan de Staat omdat ze dat bedrag illegaal zouden hebben verdiend met hun kwekerij. En energiebedrijf Delta moeten ze ruim vijfduizend euro betalen, omdat illegaal ze stroom zouden hebben afgetapt. Uitspraak 9 maart. ZIERIKZEE - Transportbedrijf Van der Wekken in Zierikzee koopt al 65 jaar vrachtwagens van het merk Daf. Omdat de autofabriek dit bijzonder vindt, kwam een vertegenwoordiger van Best Trucks in Oude Tonge gisteren naar de Industrieweg om de jong ste bestelling van Van der Wek ken - ook nog eens de 75ste Daf - persoonlijk af te leveren. „We zijn in 1950 begonnen met Daf en zijn er altijd mee doorge gaan," vertelt Cor van der Wek ken, die trots is op dit Nederlands product. „Mijn vader is in 1928 met paard en wagen begonnen. In 1930 kochten we de eerste vracht auto. Dat was een Ford. Daf maak te zijn eerste vrachtwagen pas in 1950." DINSDAG 24 FEBRUARI 2015 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Gedeputeerde George van Heukelom vindt het 'reëel' dat Connexxion een deel van het abon nementsgeld terugbetaalt aan men sen die het eerste of laatste stuk van hun reis met de haltetaxi moe ten rijden. SIRJANSLAND NOORDWELLE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE door Emile Calon MIDDELBURG - Een inwoner van Oostkapelle is bedreigd en mishan deld door criminele henneptelers, zo zei raadsman Rinus Wouters gis teren tegen de leden van de Mid delburgse rechtbank. Cor van der Wekken bij de Daf met de Ford op foto. foto Dirk Jan Gjeltema Stijn van Kervinck (links) en Claudia van Steenpaal (midden) overhandigen de handtekeningen aan gedeputeerde George van Heukelom. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43