Bakx helpt FC Oss op weg tegen Jong PSV 5 juli 2015 SPORT 35 Toertocht voor 1500 fietsers op Tourparkoers Wereldrecord voor Van Rhijn Marlou van Rhijn heeft giste ren tijdens de Fazaa Interna tional 2015, een Grand Prix voor paralympische atleten in Dubai, haar wereldrecord op de too meter verbeterd. De Noord-Hollandse 'blade runner' finishte in de finale, geholpen door een nog net toegestane rugwind (i,8 m/sec), na 12,85 seconden. Haar mondiale toptijd in de T43/44-klasse stond op 12,96. Mertens pakt rood na vijf minuten Dries Mertens heeft zich gis teren niet bepaald van zijn beste kant laten zien in het duel van Napoli met Sassuo- lo. De Belgische oud-PSV'er moest aanvankelijk genoe gen nemen met een rol als wisselspeler, maar werd 66 minuten toch ingebracht. Vijf minuten later verliet hij het veld in Napels alweer met een rode kaart. Napoli won het duel met tien man wel: 2-0. Laatste wildcards Gold Race vergeven De Zuid-Afrikaanse wieler ploeg MTN-Qhubeka heeft een van de laatste vijf te ver geven wildcards voor de Amstel Gold Race gekregen. Dat heeft koersdirecteur Leo van Vliet gisteren bekendge maakt. De ambitieuze ploeg trok deze winter onder an deren de Australiër Mat thew Goss en de Noor Ed- vald Boasson Hagen aan. De andere uitnodigingen gin gen naar Bardiani CSF en Nippo-Vini Fantini, CCC Sprandi Polkowice en Cult Energy Pro Cycling. Fenerbah^e laat zich lelijk verrassen - Fenerbahge heeft zich gister avond voor eigen publiek le lijk laten verrassend door Akhisar Belediyespor. De koploper, waarbij Dirk Kuijt halverwege de tweede helft werd gewisseld, verloor in Istanbul met 1-2 van de be scheiden opponent, die in de Süper Lig net boven de degradatiestreep stond. Paauwe derde in Wintercup Lonato Karter Menno Paauwe uit Kapelle is tijdens de Winter cup Lonato in het Italiaanse Brescia derde geworden in de klasse KZ2. In de finale moest de zeventienjarige coureur na twintig rondes op het outdoorcircuit zeven secondes toegeven op de Ita liaanse winnaar. De KZ2 is een klasse voor de beste talenten. Velen stro men later door naar de au tosport. Paauwe werd afgelo pen jaar ook al derde op het WK. grijns door de catacomben. Een onderhoud met Van Gaal komt er niet van. Als de interviewer de manager vraagt of hij zijn landge noot nog gaat feliciteren, schudt hij zijn hoofd. „Die man praat al leen maar onzin", klinkt het rus tig. Voor Van Zweden is dit een vrijbrief later op de avond zijn gram te halen. Ver na middernacht stuurt de 'Be- hangkoning' een tweet de wereld in. Zijn tong steekt hij uit zijn mond, terwijl zijn vingers de sco re uitbeelden. In de begeleidende tekst richt hij het woord tot Van Gaal. Lekker püh, komt het op neer. Als Van Zweden de volgen de ochtend het vliegtuig instapt, telt hij zijn zegeningen. Zijn le ven bij Swansea wil hij voor niets kwijt. „Dat het maar heel lang mag voortduren. Dat is mijn droom." MIDDELBURG - Op zondag 31 mei wordt er op het parkoers van de tweede etappe van de Tour, die op 5 juli wordt verreden, een toer tocht gehouden. Er wordt wel in omgekeerde rich ting gekoerst. De start is op de Grote Markt in Middelburg (en dus niet op Neeltje Jans) en de fi nish in Utrecht. De lengte is onge veer 180 kilometer. De organisator is VeloTours, dat samenwerkt met onder meer de Universiteit van Utrecht en de Roosevelt Academy in Middel burg. Er is plaats voor zo'n 1500 deelnemers. Voor toerfietsers uit Zeeland rijden er bussen terug na aankomst in Utrecht. EMMEN - De Graafschap heeft gis teravond drie kostbare punten la ten liggen in het uitduel met Jong FC Twente. De 'Superboeren' gin gen in Emmen met 3-1 onderuit tegen de Tukkers. Ryo Miyaichi zette Twente op voorsprong. Jerry van Ewijk leek een punt te red den toen hij een kwartier voor tijd een strafschop benutte. Kas- per Kusk en Jari Oosterwijk be zorgden Twente daarna alsnog de winst. Door de nederlaag verzuimde de ploeg de tweede plek in stand om de derde periode in te nemen. Op die plek staat nu VW-Venlo met vijftien punten na acht wedstrij den. De Graafschap heeft dertien punten. Er is nog een speelronde te gaan in de derde periode. In de reguliere stand blijft De Graaf schap zevende met 40 punten uit 26 wedstrijden. FC Oss heeft na gisteren hetzelf de puntentotaal. De Brabanders wonnen met 3-1 bij Jong PSV. Mar cel Ritzmaier zette de thuisploeg in de eerste helft op 1-0. Istvan Bakx, Ryan Sanusi en Jonathan Opoku bogen die achterstand na rust om in de overwinning. Oss heeft in de stand om de derde pe riode veertien punten. Het duel tussen Jong Ajax en FC Den Bosch eindigde in 0-0. DINSDAG 24 FEBRUARI 2015 DUBAI NAPELS MAASTRICHT ISTANBUL *1 V BRESCIA John van Zweden (rechts) in 2013 in gesprek met de toenmalige Swansea-coach Michael Laudrup. foto Laurens Lindhout/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36