I f' F--- fc'ifc-r-fl' I WALCHEREN 31 Info trainingen Titel 'Beste hotel weerbaarheid aan de kust' voor voor kinderen Amadore Friet met mayo en kroket via de app bestellen UWV keurt 40 ontslagaanvragen Zorgsaam af Het Walcheren van /W mf jmwju 9 ^Ka 1 BOSSENBURGH „Ik woon hier sinds 1998. Tot voor kort was ik bestuurslid bij de wijkvereniging. Zeker de laatste tijd is die belangrijk geweest. Het is niet alleen voor feestjes en par tijen, ook de problemen in de wijk worden opgepakt. In samen werking met andere partijen is de wijk leefbaarder gemaakt. Nu ben ik een trotse Bossenburgher. Ik hoor de mensen er ook over. Het is lekker rustig en plezierig om er te wonen. De criminaliteit is een stuk minder geworden en ik denk dat het goed blijft gaan. Er zijn een paar gezinnen die de sfeer ver pesten maar met de tijd zal dat ook verdwijnen. Dan houd je een leuke wijk over met heel veel kin deren." WENSEN „De bestrating in de wijk is erg slecht. Er zijn parkeerplaatsen waar je je auto niet meer kunt zet ten omdat je dan de bodem raakt door de stenen die omhoog ge drukt worden door de boomwor tels. Er is een onderhoudsplan en daar zou het toch in opgenomen moeten kunnen worden." VLISSINGEN „Ik voel me meer Bossenburgher dan Vlissinger. Zelfben ik Middel burger en dat zal ik altijd blijven. De rest van Vlissingen... Tja. Ik in teresseeer me er wel voor, maar de trek naar Middelburg blijft gro ter. Toch vind ik het winkelcen trum en de boulevard wel leuk. En het ligt heel centraal, je hebt al les bij de hand. Je woont midden in de polder en toch ook weer niet. Ik kom niet veel in andere de len van Zeeland. Af en toe eens op familiebezoek en in Goes ko men we wel eens." CULTUUR „Met de cultuurbezuinigingen is Vlissingen via de achterdeur be zig met vernieuwing. Het opent deuren naar andere organisaties die nu de mogelijkheid krijgen om subsidie aan te vragen voor een evenement omdat het potje anders verdeeld wordt. Onder stroom wordt beknot, maar dat is een groot, log instrument gewor den dat veel geld opslurpt. Het kan misschien wel veel goedko per. Leuk festival, maar het is wel iedere jaar hetzelfde." TOEKOMST „Op termijn zou ik wel terug wil len keren naar Middelburg, maar mijn vrouw Ilonka is geboren Vlis- singse en wil er écht niet weg. Ik heb in Middelburg-zuid gewoond en dat is een Bossenburgh in het groot geweest. En nu eigenlijk nog." BORDER „De border rondom de wijk is on derdeel van het groenstructuur plan. Er mag niets aan gebeuren en zal dus nooit bebouwd wor den. Het is een groene ader van Bossenburgh, waar ik vooral met de hond loop." ZEELAND „Ik voel me een echte Zeeuw. Via Facebook beheer ik een pagina over kamperen en probeer ik Zee land wat naar voren te trekken. Ik vond het raar dat de leeuw uit het provinciale logo verdween. Ik steun het heel erg dat-ie terug komt. Die leeuw, dat is Zeeuws. En aan de andere kant vind ik het onzin om een nieuw logo te ma ken terwijl de Provincie zo wei nig geld heeft. De Provincie is een belangrijk instituut, maar ik vind dat ze wel wat harder richting Den Haag mogen worden. Bij be paalde dingen merk je dat ze over Zeeland heen lopen. Zoals met de discussie over Zeeland op laten gaan in één regio. Gedeputeerde Staten hoor je daar niet zo over. Wel dat ze het niet leuk vonden, maar een keiharde mening had den ze daar niet over. Alsof ze overal achteraan lopen en het alle maal wel goed vinden. Dat zal misschien niet zo zo zijn, maar dat dragen ze wel uit." ZEVENHONDERD „Het is terecht om zevenhonderd jaar stadsrechten groots te vieren. Ondanks dat de stad het finan cieel niet zo breed heeft. Zoiets moet je vieren." (R)ECHT „Recht voor zijn raap. Dat is een echte Vlissinger." Ondernemersplein VLISSINGEN - Monique Kreikamp houdt woensdag 25 februari een informatie-avond over psychoso ciale weerbaarheidstrainingen aan kinderen. De training onder het motto 'Ho, tot hier en niet verder' begint in maart en is be doeld voor kinderen die pesten of gepest worden, onzeker zijn of zich juist grenzeloos gedragen. Doel van de training is kinderen te leren voor zichzelf op te ko men en naar zichzelf te luisteren. De informatie-avond wordt ge houden in Jasperse praktijkcen trum, Pagegaaistraat 50 in Vlissin gen, aanvang 19.30 uur. KAMPERLAND - Het 4 sterren Ama dore Hotel en Restaurant De Kamperduinen wint voor het tweede jaar op rij de titel 'Beste hotel aan de Nederlandse kust'. Ieder jaar reikt HotelSpecials prij zen uit aan de beste hotels in de Benelux, Duitsland en Frankrijk. Deze prijzen zijn gebaseerd op beoordelingen van gasten. Inmid dels hebben meer dan duizend gasten een beoordeling ingevuld na een overnachting in Kamper land via HotelSpecials.nl. De Kamperduinen krijgt een 8,8. „Wij waarderen dit enorm", al dus directie en medewerkers. MIDDELBURG - Cafetaria Lammers in Middelburg heeft een Bestel App voor mobiele telefoons waar mee friet en snacks besteld kun nen worden. De app is te down loaden via Appstore of Play Store. Via de app - en de website cafeta- rialammers.nl - kun je online een bestelling plaatsen. Je geeft aan hoe laat je het eten komt af halen en in welke vestiging (Ban- ckertstraat of Fazantenhof). Thuis bezorgen kan niet. Betalen kan digitaal of ter plaatse. Lam mers kreeg zo veel telefonische bestellingen op drukke momen ten dat dit beter werkt. TERNEUZEN - Het UWV heeft de ontslagaanvragen voor zo'n veer tig verpleegkundigen van zorgin stelling ZorgSaam afgewezen. Het UWV stelt dat ZorgSaam on voldoende duidelijk maakt wat het verschil van deze groep ver pleegkundigen is op het gebied van vakverdieping met verpleeg kundigen die wél in dienst moch ten blijven. „Die vakverdiepingen staan niet in de functieomschrij ving vermeld. Dus heeft het UWV dat ook niet in de beoorde ling meegenomen", zegt een woordvoerder. Mogelijk moet een groep ziekenhuismedewerkers op nieuw worden afgespiegeld. DINSDAG 24 FEBRUARI 2015 In de polder, maar toch ook niet In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner van Walcheren zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Arnoud van Poepéle uit Vlissingen, oud-bestuurslid van wijkvereniging Bossenburgh. De groene border rond de wijk Bossenburgh is een geliefde plek van Arnoud van Poepéle. Je kijkt zo uit op de rest van Walcheren." foto Ruben Oreel door Michiel Bouwman In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31